P0

Sveikata

Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyrius operacijų nenutraukė

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-18


Respublikinė Klaipėdos ligoninė skelbia, kad skubi chirurginė bei planinė onkologinė chirurginė pagalba jos Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriuje užtikrinama ir per karantiną.

Nuotraukoje – laparoskopinė storosios žarnos vėžio operacija.

Šio specializuoto skyriaus medikai pabrėžia, kad labai svarbu laiku pradėti taikyti onkologinių susirgimų varginamų ligonių gydymą, todėl skyriuje per visą karantiną buvo ir yra užtikrinama skubi chirurginė bei planinė onkologinė chirurginė pagalba, taip pat kitų chirurginių susirgimų gydymas.

Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriaus chirurgai atkreipia dėmesį, kad ir per karantiną nenutrūko onkologinių ligų gydymas operuojant atviru ir laparoskopiniu būdu.

„Storosios žarnos vėžio atveju laparoskopinės operacijos visame pasaulyje tapo „auksiniu standartu“ ir mūsų skyrius neatsilieka nuo pasaulinių tendencijų. Ligoninėje taikomas ERAS metodas – greito sveikimo programa (angl. Enhanced recovery after surgery). Naudojamos priemonės, kad pacientas kuo greičiau grįžtų į įprastą gyvenimą, galėtų užsiimti įprasta veikla. Po operacijos, jeigu reikia, padeda kineziterapeutai, reabilitologai. Karantino metu nebuvo nutrauktos ir ambulatorinės paslaugos, vyksta endoskopiniai tyrimai, radiologiniai tyrimai, be kurių šiais laikais neapsieinama nustatant onkologinius susirgimus ir parenkant optimalią gydymo taktiką. Todėl visą laiką galėjome ir galime teikti kvalifikuotą pagalbą“, – ligoninės pranešime cituojamas abdominalinės chirurgijos gydytojas Marijus Ambrazevičius.

„Skyriaus vedėjas Nerijus Kaselis labai dažnai primena, kad smulkmenų chirurgijoje nebūna, todėl negalima pamiršti ir kitų susirgimų, kurių metu taikomas chirurginis gydymas: tulžies pūslės akmenligės, įvairios pilvo išvaržos bei kiti, kurių per ilgai uždelstas ir atidėtas gydymas gali sukelti rimtesnes neigiamas pasekmes. Karantino metu šių paslaugų teikimas – sumažintas, tačiau jos teikiamos, o situacijai stabilizuojantis jų kiekis – didinamas. Didžioji dalis šių operacijų atliekama minimaliai invaziniu būdu sukuriant maksimaliai saugias sąlygas pacientui skyriuje ir operacinėje“, – teigia bendrosios chirurgijos gydytojas Vilius Syminas.

Chirurgai ragina žmones nedelsti ir, pajutus negalavimus, nedelsiant kreiptis į medikus.


  2021-01-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt