P0

Miestas, Svarbu

Šalčio padariniai: ne tik užpustyti kiemai, bet ir sušalę žmonės (papildyta)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-01-18


Savaitgalį Klaipėdą užklojusi sniego danga bei spustelėjęs šaltis pridarė rūpesčių ir spec. tarnyboms, ir eiliniams klaipėdiečiams.

Šeštadienį socialiniuose tinkluose žmonės dalinosi užpustytų kiemų vaizdais, neslėpdami apmaudo dėl to, kad nors už kiemų valymą jie sumoka, tačiau vis tiek yra patys priversti atsikasti šaligatvius ir užpustytus automobilius. Tiesa, buvo ir tokių, kurie tokia pramoga džiaugėsi: vieno Žvejybos uoste esančio kiemo bendruomeniški gyventojai visi draugiškai sukibę nusikasė sniegą ir apie tai pasidalino nuotraukomis feisbuke.

Šeštadienį daugelis daugiabučių kiemų buvo užpustyti ir ne visiems sekėsi iš karto užvesti savo automobilius. Palmiros Mart nuotr.

Tačiau griežtas karantinas turi ir teigiamų pasekmių – dėl viešose vietose itin sumažėjusių žmonių srautų mažiau jų nukentėjo ir nuo šalčio, lyginant su analogiškomis žiemomis anksčiau. Tiesa, lūžių patyrusių gyventojų savaitgalį netrūko.

Pasak Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties vyriausiojo gydytojo Rimvydo Juodviršio, per savaitgalį dėl nuo šalčio nukentėjusių žmonių itin daug iškvietimų nesulaukta.

„Buvo, bet labai nedaug”, – į klausimą, ar daug kartų greitosios medikams teko savaitgalį vykti teikti pagalbos nuo šalčio nukentėjusiems žmonės, sakė jis.

„Šeštadienį buvo rasti du be nuolatinės gyvenamosios vietos. Taip pat apie 21 val. rastas sniege, Kretingos gatvėje, gulintis 29 metų jaunuolis. Visi nukentėjusieji buvo gyvi, visi stabilūs, visi sąmoningi, jie nuvežti į Respublikinę ligoninę”, – komentavo vyr. gydytojas.

Tuo metu sekmadienį vienas benamis dėl sušalimo į ligoninę pristatytas iš garažo, o kitas žmogus kreipėsi į medikus, būdamas parduotuvėje.

„Vienas vyras iš „Maximos” parduotuvės buvo nušalusiom plaštakom, tačiau, pasirodo, jam pagalba penktadienį buvo suteikta Šilutės ligoninėje, jis sekmadienį parduotuvėj pajuto skausmą, paskambino greitajai”, – sakė R. Juodviršis.

Jo teigimu, vyrui medikai pagalbą suteikė vietoje, pasiuntę gydymą tęsti ambulatoriškai.

Pasak Respublikinės Klaipėdos ligoninės atstovės spaudai Marijos Gabrienės, pavieniai gyventojai, be tų, kuriuos per savaitgalį atvežė greitoji, dėl nušalimų į medikus tiesiogiai nesikreipė. Tačiau dėl slidžios kelio dangos nemažai klaipėdiečių patyrė įvairių trumų, iš kurių skaudžiausios – galūnių lūžiai.

„Savaitgalį dėl čiurnų ir riešų lūžių į mūsų ligoninę kreipėsi apie 10 žmonių, dauguma jų buvo vyrai”, – sakė ligoninės atstovė.

Tuo metu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje po savaitgalio gydomi du asmenys dėl nušalusių galūnių. Vieno iš jų būklė gana sunki, jis paguldytas į Reanimacijos skyrių, o kitas gydomas Traumatologijos skyriuje.

Kol kas pranešimų apie pirmąsias šalčio aukas uostamiestyje nesulaukta.

Oficialiai skelbiama, jog šalyje nuo šalčio jau mirė 9 žmonės.


  2021-01-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt