P0

Politika

Seimo Etikos komisiją prašo įvertinti Petro Gražulio veiklą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-18


Parlamentaras Kęstutis Masiulis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, kad būtų įvertinta, ar Gargžduose išrinktas Seimo narys Petras Gražulis nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų įdarbindamas savo padėjėja Patriciją Pochomovaitę, su kuria jį siejo artimi santykiai.

Kęstutis Masiulis ir Petras Gražulis

„Valstybės tarnybos įstatymas, Politikų elgesio kodeksas ir kiti teisės aktai neleidžia pavaldžiais darbuotojais įdarbinti asmenų, su kuriais sieja artimi santykiai. Kaip dabar aiškėja iš viešos informacijos ir liudijimų, kad su savo padėjėja poną Gražulį siejo artimi santykiai ir net buvo vedamas bendras namų ūkis. P. Gražulis Seime dirba jau daugybę kadencijų, todėl tikrai gerai žino šią teisinę normą, bet vis tiek ją pažeidė. Toks akibrokštas yra visiškas dugnas. Diskredituojamas ne tik jis asmeniškai, bet visas Seimas ir visa valstybės tarnyba“, – pranešime cituojamas K. Masiulis.

Žiniasklaida paviešino buvusios Seimo nario Petro Gražulio padėjėjos P. Pachomovaitės liudijimą, kad ji „su P. Gražuliu gyvenusi nuo 2013 iki 2015 metų“. Padėjėja Seime ji dirbo 2014-2016 m.

„Labai apmaudu, kad toks patyręs Seimo narys, daug kartų išrinktas į parlamentą, savo asmeninius interesus iškelia aukščiau rinkėjų ir valstybės atstovavimo. Tos visos nesibaigiančios istorijos iš jo veiklos žemina visus viešojo administravimo darbuotojus ir ypač griauna parlamento prestižą, todėl ne tik teisėsauga, bet ir pats Seimas turi įvertinti P. Gražulio veiksmus ir nuo jų atsiriboti“, – sako K. Masiulis.

Pernai metų gruodį Seimas generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymu panaikino P. Gražulio teisinę neliečiamybę. Specialiųjų tyrimų tarnyba jam yra pareiškusi įtarimus piktnaudžiavimu.


  2021-01-18

  Vienas komentaras apie “Seimo Etikos komisiją prašo įvertinti Petro Gražulio veiklą”

  1. AvatarSudas (IP: 88.119.39.225)

   ta etikos komisija. Kap ir sudas ta Gražulio istorija. Nieks iš nieko. Konservai nusprendė patvarkyt visam laikui Petra ir todėl dabar tampo kap žydas varlę. Kada ateina geriausias laikas susidorot su savo priešais ir oponentais?Tik tada kai esi valdžia ir kada vyriausybė yra tavo. Ka dabar ir daro liberalkonservatoriai

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt