P0

Mums rašo

Dėl Atgimimo aikštės architektūrinio konkurso (6)

Benas Volodzka, Klaipėdos miestiečių draugijos valdybos pirmininkas
2021-01-19


Klaipėdos miestiečių draugija nepritaria daug abejonių keliančiam Klaipėdos miesto Atgimimo aikštės rekonstrukcijos projektui, kurio įgyvendinimo metu būtų įrengiama požeminė automobilių saugojimo aikštelė. Įgyvendinus šį investicinį projektą būtų užkirstas kelias senosios Klaipėdos (Mėmelio) Biržos gatvės su abipus jos stovėjusiais pastatais atkūrimui.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Atkreipiame dėmesį, kad projektas bus realizuojamas paveldosauginiu požiūriu jautrioje Klaipėdos istorinėje miesto dalyje, vad. Naujamiesčiu.

Klaipėdos miestiečių draugija palaiko Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos valdybos  nuomonę, kuria buvo išreikštas nuogąstavimas, kad nėra organizuojamas architektūrinis konkursas viešojo intereso požiūriu reikšmingo objekto projektavimo atveju, kaip numato Lietuvos Respublikos architektūros įstatymas ir Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2018 07 26 d. sprendimas Nr. T2-I68.

Esame susirūpinę, kad anksčiau kilusio viešojo intereso pagrindu nebuvo atsižvelgta į visuomenės išreikštą nuomonę, taip pat  pažeidžiamos Lietuvos, ES, tarptautinės teisės nuostatos ginančios suinteresuotos visuomenės įtraukimą į planavimo procesą, skaidrumą.

Tik primename, kad Atgimimo aikštė – tai reprezentacinė Klaipėdos miesto aikštė, kuri sujungia bendruomenę, pažymint svarbiausias šalies ir miesto šventes – Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąja, Valstybės dieną. Todėl jos plėtrai ir akcentams turi būti skiriamas išskirtinis dėmesys ir privaloma diskusija su visuomene dėl jos ateities planų.

Apgailestaujame, kad miesto savivaldos atstovai neinicijavo susitikimo su visuomene ir nebuvo imtasi geranoriško bendradarbiavimo–kaip būtų galima atsižvelgti į visuomenės kilusį viešąjį interesą.

Raginame atsižvelgti į kitą egzistuojančią požeminės automobilių aikštelės alternatyvą–įrengti automobilių stovėjimo vietas Danės g. prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro.

Tikimės nuoširdaus ir konstruktyvaus bendradarbiavimo.

Kreipimasis į Klaipėdos merą, Savivaldybės administracijos direktorių ir miesto Tarybos narius


  2021-01-19

  6 komentarai “Dėl Atgimimo aikštės architektūrinio konkurso”

  1. AvatarO (IP: 88.118.160.21)

   kas čia tas naujai užgimęs orakulas po smerčiaus nusiperst užmiršęs. 15 metų vyksta diskusijos ir jau iš vystyklų “užaugo” dar vienas paveldo fotosesijų gelbėtojas. Kaži ar kokią vinį nors įkalti moka.

  2. AvatarStebėtojas (IP: 212.59.11.228)

   Svarstykite dar 10 metų.

  3. Avatarpirmyn (IP: 77.79.44.37)

   Greičiau tegu tvarko tą aikštę, nusibodo tos niekinės diskusijos. Yra projektas ir dirbam, ko čia tempti gumą. Visiems niekada neįtiksi, visada išlįs visokių Pylypų iš kanapių, kuriems bus blogai.

  4. AvatarMiestietis (IP: 78.57.193.166)

   Tempiamas laikas. Kiek dar laiko ši apgriuvusi aikštė darkys Klaipėdos vaizdą? Atsibudo visuomenininkai?

   • AvatarO tau (IP: 78.57.217.118)

    geriau išmesti milijonus ir vis tiek aikštė (tik jau nauja) darkys Klaipėdos vaizdą?

  5. AvatarGana nusikalbėti į lankas (IP: 78.57.226.168)

   O kur ten prie to muzikinio teatro beįrengsi tas aikšteles? Po teatru tai neįmanoma, o šalia tai irgi vargu ar kas gausis. A tei reikia dar statybas padaryti ir atstatyti istorinį pastatą, kuriame bus įrengta nauja maxima?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt