P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos arena: dešimt metų be pažeidimų (2)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-01-19


Jau dešimt metų Klaipėdos areną valdantys koncesininkai tai daro skaidriai ir į savivaldybės turtą investavo net daugiau pinigų nei buvo įsipareigoję.

“Oro grupės” nuotr.

Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba atliko auditą, kurio tikslas buvo įvertinti, ar koncesijos sutartis dėl „Švyturio” arenos valdymo vykdoma laikantis sutarties sąlygų ir kitų taikomų teisės aktų reikalavimų. Audito išvados antradienį buvo pristatytos Kontrolės komitetui.

Koncesijos sutartį su bendrove „Klaipėdos arena“ Klaipėdos savivaldybė pasirašė 2010 metų rudenį, kai arena dar tik buvo baigiama statyti. Pirmasis renginys joje įvyko 2011 metų liepą.

Koncesijos sutartimi bendrovei „Klaipėdos arenai“ buvo 25 metams perduota valdyti arena ir jai priklausanti automobilių stovėjimo aikštelė.

Auditoriai konstatavo, jog koncesijos sutartis vykdoma puikiai – nepažeista nė viena sąlyga. Sutartyje numatyta, jog „Klaipėdos arena“ kasmet turi nemokamai suteikti areną 3-5 savivaldybės renginiams. Ši sąlyga įvykdyta visus dešimt metų.

Auditoriai suskaičiavo, jog per dešimtmetį Klaipėdos arenoje iš viso suorganizuoti 702 renginiai (sporto renginiai, koncertai, parodos, ledo šou, renginiai šeimai), kuriuose apsilankė 2,053 mln. lankytojų.

Sutartyje taip pat numatyta, jog per visą jo laikotarpį koncesininkas į areną privalo investuoti 3,41 mln. eurų – savo ir pritraukiamų lėšų. Investicijų planuose užfiksuota, jog iki 2019 metų gruodžio 31-osios planuota investuoti iš viso 1,43 mln. eurų. Auditoriai nustatė, jog koncesininkas per šį laiką faktiškai investavo 2,049 mln. eurų, o tai yra 619 tūkst. eurų arba 43,28 proc. daugiau nei buvo planuota.

Auditoriai taip pat tikrino, ar Klaipėdos savivaldybės administracija kontroliuoja ir prižiūri koncesijos sutarties sąlygų vykdymą. Konstatuota, jog ir šioje srityje jokių pažeidimų nėra.

Komiteto nariu domino ne tik audito išvados, bet ir dabartinės realijos. Politikė Alina Velykienė domėjosi, ar yra kokių nors indikacijų, jog arenos valdytojai gali kreiptis į savivaldybę dėl patirtų nuostolių kompensavimo, nes dėl karantino arenoje negali vykti renginiai.

Klaipėdos savivaldybės Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis teigė, kad jokių raštų ir prašymų negauta.


  2021-01-19

  2 komentarai “Klaipėdos arena: dešimt metų be pažeidimų”

  1. AvatarS (IP: 78.63.37.48)

   Puiku, jog nėra pažeidimų. Taip yra todėl, kad koncesininkas yra privati, o ne valdiška įmonė.

  2. AvatarŠlovė (IP: 88.118.160.21)

   per amžius. Juokių pažeidimų nier. Rek dar ir filmą susukt – Klaipėdoj nėr pažeidimu!!!! Nei veiną. Ale gražums tų mūsų auto aikščių ale nei fūrų nei kt mašinielių. Baisiai gerai dirb konsecininka. Ale kiek piniga sukišt. Tikrs centrs.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt