P0

Kultūra, Svarbu

Klaipėdos vardą garsins Dunojumi plukdydami „Choose Klaipėda” vėliavą (3)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-01-19


Politiniai debatai, susitikimai su menininkais, kūrybinės dirbtuvės, užmirštų miesto erdvių atgaivinimas, The Roop, Ingajos, Sauliaus Petreikio ir kitų žinomų atlikėjų koncertai, meninės instaliacijos Smiltynėje – tai tik nedidelė dalis veiklų, kurios numatytos šiais, Klaipėdos – Europos jaunimo sostinės 2021″ metais ir kurios išsamiai buvo pristatytos antradienį vykusios spaudos konferencijos metu.

Sveikinimo žodį jaunimui tarusio miesto mero Vytauto Grubliausko teigimu, neatsitiktinai Europos jaunimo sostine tapo seniausias miestas Lietuvoje, nes branda ir jaunatviškas polėkis gali duoti fantastiškus rezultatus”.

Iš viso numatyta apie 70 į jaunimą, jo poreikius orientuotų renginių ir veiklų, į kurias ir dabar dar skatinama įsitraukti jaunus žmones, jei jie to dar nepadarė.

Dalis pačių įvairiausių renginių jau pradėti vykdyti praėjusiais metais, pvz., vykusi ne viena politinė diskusija, tarp kurių buvo ir tokiu provokuojančiu pavadinimu kaip Meras – nuo 16 metų?”, atliktas jaunimo politinio raštingumo tyrimas ar moksleivių įsitraukimas į biudžeto formavimą. Kita dalis renginių, tikimasi, taps nuolatiniais.

Kartu su partneriais

Spaudos konferencijoje planuojamas veiklas ir renginius pristatė visų 9 vadinamųjų platformų atstovai, kurie jas įgyvendina kartu su partneriais.

Pavyzdžiui, prie jaunimo savanorystę skatinančios Solidarumo” platformos aktyviai prisideda Jūrų muziejus ir tarptautinis LCC universitetas.

Jo atstovė Aistė Motiekaitienė pranešė, jog balandžio mėnesį planuojamas viešas kultūrinis renginys apie Ukrainą, kuris jau vasarą bus pratęstas tarptautinėje stovykloje pačioje Ukrainoje, skirtoje vaikams ir jaunimui, nukentėjusiam nuo karo šioje šalyje. Rudenį numatytas idėjų konkursas ir kt.

Kultūros straipsnių vidus

Tuo metu naujai sukurtas vadinamasis Jaunimo ambasadorių forumas, kol kas vienintelis toks šalyje, padės su jaunimu dirbančioms struktūroms bei bandys įtraukti į bendrą veiklą pasyvius jaunus klaipėdiečius, nepriklausančius jokiai jaunimo organizacijai.

Ateik ateik” kavinės savininkai kartu su Lietuvos verslo kolegija jungiasi prieLyderystės” platformos, kurios pagrindinis tikslas yra jaunimo verslumo skatinimas, o vienas iš numatomų renginių – tarptautinis socialinio verslumo konkursas – suplanuotas balandžio mėnesį.

Prie šio konkurso jau prisijungė partneriai iš Suomijos, Estijos, Latvijos ir Kaliningrado. Prizinis fondas sudarytas iš socialinių verslų kuriamų produktų ir paslaugų ir labai tikiuosi, kad šio konkurso metu galėsime išauginti ir vienaragių“, – sakė „Lyderystė“ koordinatorė Indrė Razbadauskaitė-Venskė.

Klaipėda taps festivalių miestu

Bene daugiausia renginių numatyta vasarą – birželį ir liepą, kai Klaipėdoje turėtų vykti net keli skirtingi festivaliai.

Birželio pradžioje Jūrų muziejus yra numatęs Smiltynės paplūdimyje surengti Pasaulinei vandenyno dienai moksleiviams skirtą ekologinę akciją Patirk, išgirsk, atrask save kaip jūrą”, į kurią tikisi pritraukti 2000 dalyvių.

„Kūrybiškumo” platformos atstovai liepą žada, jų teigimu, suorganizuoti tokį festivalį, „kokio norite jūs patys”. Koordinatorė Greta Meškauskienė tikisi, jog jis taps tradiciniu jaunimo festivaliu, prie kurio ji kviečia jungtis visus kūrybinių minčių turinčius jaunus žmones.

Be to, kartu su partnere – viešąja įmone „Klaipėdos šventės” – jos atstovai yra numatę Dunojumi plukdyti „Choose Klaipėda” vėliavą, taip visoje Europoje garsindami Klaipėdos vardą.

Tuo metu net 48 menininkus subūrusios „Erdvių” platformos kūrybinė grupė yra numačiusi atnaujinti net 10 apleistų miesto objektų skirtingose vietose ir paskelbė jau turinti parengtus 108 eskizus. Birželio pabaigoje planuojama surengti tarptautines dirbtuves Smiltynėje, kurioje bus sukurtos 4 instaliacijos. Be to, pažadėta sukurti internetinę, nuolat veiksiančią svetainę „Aš nesu tik siena”.

Birželio 21-28 dienomis planuojamas gatvės meno festivalis „Art Gates“, kurio metu vyks piešimo ir grafičių konkursas.

O liepos 16-18 d. „Šiaurės – pietų” platforma kartu su Socialinių mokslų kolegija bei kitais partneriais žada Smiltynėje surengti festivalį „GABYA“, siekiantį sujungti praeitį su dabartimi, užtat jame pakviesti dalyvauti skirtingų muzikos žanrų atlikėjai, tarp kurių bus ir folk bei etno muzikos atstovai Saulius Petreikis ar Ingaja, ir populiarusis The Roop, ir dar keletas kitų žinomų atlikėjų.

Rugpjūtį vyks jaunimo bendradarbiavimo iniciatyva „Jaunimo piknikas“, kuriame pasirodys žymiausios Lietuvos LGBT+ friendly ir LGBT+ muzikos žvaigždės, o rugsėjį laukia bendruomenių susitikimai „Miegok po žvaigždėmis“.

Nebus pamiršti ir sporto aistruoliai – birželį vyks sporto festivalis, rugpjūtį – netradicinio sporto festivalis ir kt.

Dovana jaunimui taps ir Paryžiaus Komunos gatvėje, rekonstruotoje Futbolo mokykloje, duris atversiančios atviros jaunimo erdvės. Toks centras bus antrasis Klaipėdoje, atidarymas numatytas gegužę.

Išsamią visų „Klaipėdos – Europos jaunimo sostinės 2021″ renginių programą artimiausiu metu žadama paskelbti „Choose Klaipėda” svetainėje.

INFORMACIJA

Europos jaunimo sostinės titulą, kurio laukta pora metų, uostamiestis perėmė iš Prancūzijos miesto Amiens. Projektą „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021” sudaro devynios platformos, pristatančios jaunimo idėjas, iššūkius ir problemas, tokias, kaip silpnas politinis aktyvumas, senstantis miestas, „nepatogių“ temų ir žmonių vengimas, verslumą ir kūrybiškumą puoselėjančios aplinkos stoka. 2021-ųjų programoje – 67 renginiai, 70 įvairių organizacijų, 133 ambasadoriai ne tik iš daugelio Europos šalių, bet ir tokių tolimų valstybių kaip Pakistanas, Havajai, Indija. Laimėtas titulas – daug neeilinių galimybių ne tik jaunimui, bet ir pačiam miestui pritraukti Europos jaunimo dėmesį, pristatyti miestą tarptautiniame kontekste ir stiprinti Europos jaunimo identitetą. Su „Klaipėdos – Europos jaunimo sostinė 2021” atidarymo renginiu, kuris įvyks kovą, bus duotas startas visai plačiai projekto programai.


  2021-01-19

  3 komentarai “Klaipėdos vardą garsins Dunojumi plukdydami „Choose Klaipėda” vėliavą”

  1. AvatarN. Puteikienė (IP: 78.57.199.179)

   O gal Dange pradžiai tegul paplaukioja? 🙂

  2. AvatarKas plaukia upe? (IP: 81.7.91.14)

   Upėmis plaukia žinote kas? O karas Ukrainoje nebuvo paskelbtas, neklaidinkite nei savęs, nei kitų.

  3. AvatarTomas (IP: 86.100.133.193)

   Svaigimas tęsiasi, miestas neturintis stiprio universiteto yra žlugęs jaunimo akyse. Kultūros vietų, pastatų laisvai mąstančiam jaunimui mieste beveik nėra. Ir jei iš viso, nėra net tarybos kurį suręstu jaunimo problemas mieste!! Jie tampa jaunimo sostinę. Nebejuokinkit!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt