P0

Miestas, Svarbu

Mėlynosios vėliavos panoro ir Giruliams (5)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-01-20


Klaipėdos miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas trečiadienį ne tik pritarė, kad 500 metrų Smiltynės ir II Melnragės paplūdimių atkarpos vėl bandytų gauti prestižine vadinamą Mėlynąją vėliavą, bet ir pageidavo, kad būtų parengta investicinė programa, kad tokius reikalavimus artimiausiais metais atitiktų ir Girulių pliažas.

Norint gauti tokią vėliavą savivaldybė ne tik turi užtikrinti, kad paplūdimiai atitiktų keletą dešimčių parametrų, bet ir sumokėti 10 000 eurų Lietuvos žaliųjų judėjimui – suma išliko tokia pati kaip ir pernai. Prie sprendimo projekto vėl buvo pridėta ir detali išlaidų sąmata.

Miestas tokios vėliavos kai kuriems paplūdimiams siekia nuo 2007 m. Vienais metais buvo padaryta pertrauka, nes politikai buvo nusprendę geriau skirti tokias lėšas paplūdimių infrastruktūrai gerinti, o ne reklaminiam vėliavos statusui.

Pasak Savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, kiti miesto paplūdimiai šios vėliavos reikalavimų neatitinka ir juose reikėtų žymiai geriau sutvarkyti infrastruktūrą – pritaikyti ją neįgaliesiems, įrengti tualetus, kurie taip pat būtų pritaikyti neįgaliesiems, atvesti vandenį ir t.t.

„Esame pasidarę Girulių paplūdimių sienutės rekonstrukcijos projektą ir jį įgyvendinus būtų galima pagalvoti apie tokios infrastruktūros įrengimą”, – sulaukusi klausimų konkrečiai dėl Girulių paplūdimio sakė I. Šakalienė.

Komiteto narys Arvydas Vaitkus pasiūlė, kad Savivaldybės administracija parengtų veiksmų programą su preliminariu lėšų poreikiu, ko reikia, kad Girulių paplūdimys per keletą metų irgi atitiktų Mėlynosios vėliavos reikalavimus.

Rimantas Taraškevičius savo ruožtu pasiūlė dėl tokios vėliavos spręsti kartą per Tarybos kadenciją, kad nereikėtų to daryti kasmet. Vėliau po diskusijų buvo nuspręsta, jog reikia siūlyti sprendimo projektą rengti trejiems metams.

Tuo metu Ela Andrejeva pareiškė, kad tai „grynas lėšų švaistymas” ir ji nepalaikys tokiam sprendimo projektui.

Edmundo Benečio karikatūra

Visgi visi likę šeši komiteto nariai pritarė jam su minėtosiomis pastabomis.

Miesto straipsnių vidus

Galutinį žodį turės tarti miesto Taryba.


  2021-01-20

  5 komentarai “Mėlynosios vėliavos panoro ir Giruliams”

  1. AvatarVasara savivaldybės savi (IP: 90.131.42.64)

   Uostas visa pliaža užteršė. Tai turbut tai taršai melina veliava grubliauskas su Šakalienė kabins. Galėjo bėgti kabinti kai iš Nutingės nafta pasipylė…..
   Karikatūra SUPER. AČIŪ BENEČIUI

  2. AvatarUnikumas (IP: 88.118.160.21)

   ta mūsų paprastoji Irutė Šakalienė – „Esame pasidarę Girulių paplūdimių sienutės rekonstrukcijos projektą ir jį įgyvendinus būtų galima pagalvoti apie tokios infrastruktūros įrengimą”. Anksčiau buvo sakoma- paprasta kaip trys kapeikos.

  3. AvatarOps (IP: 86.100.19.54)

   Pliazas turi buti šunu tualwtas

  4. AvatarDAJIOŠ MĖLYNAI-ŽALIĄ VĖLIAVĄ VISOMS UOSTO KRANTINĖMS! (IP: 88.119.119.241)

   Klaipėdai ir – ypač Giruliams tik Girulių pliažo Mėlynosios vėliavos ir betrūksta. Visa kita mes jau senai turime.

  5. AvatarPinigu švaistimas (IP: 90.131.42.64)

   Nereikia juokiu melynu veliavu

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt