P0

Kriminalai ir nelaimės

Pas norėjusįjį padegti svarbią įmonę rasta ir narkotikų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-21


Klaipėdos pareigūnai nustatė ir sulaikė asmenis, įtariamus pasikėsinimu praėjusį pavasarį visuotinai pavojingu būdu sugadinti ar sunaikinti strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčios įmonės infrastruktūrą sudarantį turtą.

Spalį pareigūnai nustatė ir sulaikė šio nusikaltimo padarymu įtariamą 20 metų anksčiau neteistą, niekur nedirbantį, klaipėdietį. Vaikino asmens kratos metu rasta, įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų, kuriomis galimai disponuota turint tikslą jas platinti.

Tęsiant tyrimo veiksmus lapkritį uostamiesčio pareigūnai nustatė ir kitą šio nusikaltimo padarymu įtariamą bendrininką – 21 metų, taip pat anksčiau neteistą, niekur nedirbantį, Klaipėdos gyventoją.

Įtariama, kad 2020 m. balandį vienam iš bendrininkų iš anksto įsigijus degaus skysčio, kitas metė padegamąjį užtaisą į įmonės teritoriją, taip pasikėsinant padegti joje esantį turtą, tačiau, padegamajam užtaisui neužsiliepsnojus, didelės žalos ir sunkių padarinių buvo išvengta.

20 m. vaikinas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, vėliau jam paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Kitam įtariamajam paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Už svetimo turto sunaikinimą ar sugadinimą visuotinai pavojingu būdu, arba sunaikinimą ar sugadinimą strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčio juridinio asmens infrastruktūrą sudarančio turto ar jo dalies, baudžiama bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 5 metų. Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų.

Lietuvos Respublikos strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymą Klaipėdoje tokioms įmonėms yra priskirtos Uosto direkcija, „Klaipėdos vanduo”, „Klaipėdos nafta”, „Lietuvos geležinkeliai”, „Geoterma”.

„Atviros Klaipėdos” duomenimis, jaunuoliai buvo užsimoję sukelti gaisrą valstybės valdomoje AB „Klaipėdos nafta”.


  2021-01-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt