P0

Kultūra

Žiemos kelionės su Hendeliu ir Šubertu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-21


Klaipėdos koncertų salė kviečia leistis į intriguojančią virtualią kelionę po romantinės ir baroko muzikos pasaulį.

Du vakarus, sausio 21 d., šį ketvirtadienį, ir kitą savaitgalį, sausio 30 d., saugiai ir šiltai įsikūrus namuose prie išmaniųjų įrenginių ekranų klausytojai kviečiami pasiklausyti žymių kompozitorių Georgo Frydricho Hendelio ir Franco Šuberto kūrinių.

Sužinosite, kaip Hendeliui sekėsi gyventi ir kurti skirtingose šalyse, kaip jis pelnė tokį pripažinimą, kad net dvi tautos – vokiečiai ir anglai – jį laiko savo nacionaliniu kompozitoriumi. 

Tinklalaidės kviečiama nemokamai klausytis jau šį vakarą 18.30 val. Facebook arba Youtube platformoje.

Tuo metu kitą šeštadienį skambės Franco Šuberto vokalinis ciklas „Žiemos kelias“. Ši jautri ir gili muzika perteikia kompozitoriaus išgyvenimus. Savo dainomis, sukurtomis pagal poeto Wilhelmo Miulerio eiles, jis atvėrė žmogaus sielą, meilės, svajų, netekties, liūdesio ir baimės pasaulį. Pats autorius pripažino, kad „tos dainos mane jaudina labiau negu bet kas, ką iki šiol esu parašęs“.

Be to, sausio 31-oji yra šio garsaus austrų kompozitoriaus gimtadienis. Ta proga Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus nusprendė padaryti eksperimentą – vokalinį ciklą, originaliai sukurtą balsui ir fortepijonui atlikti styginių orkestro versijoje.

„Mes radome šio kūrinio versijos styginių kvartetui partitūrą, kurią pakoregavome styginių orkestro sudėčiai. Nesu girdėjęs, kad anksčiau taip jis būtų atliktas“, – teigia M. Bačkus.

Kultūros straipsnių vidus

Į žiemišką kelionę Klaipėdos kamerinis orkestras leisis kartu su Lietuvoje gyvenančiu norvegų baritonu Steinu Skjervoldu. Šis Šuberto ciklas laikomas didžiausio profesinio meistriškumo ir meninės brandos įrodymu, jį dainuoti ryžtasi tik subrendę vokalistai. Pasak M. Bačkaus, „nepaprastai svarbu, kad Lietuvoje kuria tokio aušto lygio menininkas. „Žiemos kelias“, mano nuomone, yra vienas artimiausių Steino sielai repertuaro kūrinių, itin svarbus jo muzikiniame gyvenime“.

Koncertas nemokamai bus transliuojamas internetu sausio 30 d. 18.30 val. Facebook arba Youtube platformoje.


  2021-01-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt