P0

Jūros istorijos

Nerijos forto paslaptis

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-22


Lietuvos jūrų muziejus antrojo karantino metu siūlo lankytojams ir gerbėjams neapleisti jo ir lankytis virtualiai tinklalapyje www.muziejus.lt bei socialinėse „Facebook“, „Instagram“ paskyrose. Čia, o kartu ir interneto dienraštyje „Atvira Klaipėda” nuolat publikuojami įdomūs faktai.

Šįkart muziejus dalinasi istorija apie Nerijos fortą, kuriame yra įsikūręs.

„Miestiečiai tarpusavyje buvo pradėję šnabždėtis, kad po mariomis yra Nerijos fortą su miestu jungiantis tunelis. Vieni sako, kad tunelis veda iki Teismo rūmų (Jūros g.), kiti, kad jis fortą jungia su Klaipėdos pilimi. Patogu būtų tuo tuneliu pasinaudoti žvarbesnėmis vėlyvo rudens, žiemos ar ankstyvo pavasario dienomis – nei kelto laukti, nei kęsti besikandžiojantį vėją. Tik bėda, kad niekas nežino, kur paslėptas įėjimas. Kalbos apie paslaptingąjį tunelį atsirado XIX a. pabaigoje. Tuo metu vyko rekonstrukcijos darbai Klaipėdos pilyje ir Nerijos forte. Blausiai apšviestose, daugybės pertvarų padalintose pilies poternose dirbusiems darbininkams galėjo kilti buvimo tunelyje įspūdis. Prie kalbų apie tunelį atsiradimo prisidėjo ir 1870-1874 m. vykę telegrafo kabelio po mariomis tiesimo darbai. Po Antrojo pasaulinio karo miestiečiai neturėjo laisvo priėjimo prie miesto piliavietės, tad raudonų plytų Teismo rūmai vizualiai siejosi su raudonų plytų Nerijos fortu – dėl to tunelis naujųjų miesto gyventojų sąmonėje iš pilies persikėlė į Teismo rūmus. Kol niekas neatrado įėjimo į paslaptingąjį tunelį po mariomis – jis lieka tik vaizduotę jaudinančiu fantastiniu Nerijos forto padavimu”, – rašoma Lietuvos jūrų muziejaus gide „Jūros istorijos“ (autorė Kristina Sadauskienė).


  2021-01-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt