P0

Kultūra, Svarbu

Įteikta 35-oji Ievos Simonaitytės literatūrinė premija (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-01-23


Šeštadienio vakarą įvyko 35-osios Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos įteikimo ceremonija, transliuota Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos „Facebook” paskyroje.

Premija skirta biofizikei, Lietuvos jūrų muziejus darbuotojai Dianai Latvei už istorinį novelių romaną „Memelio gaisras“.

Iš viso konkursui buvo pateikta 11 kūrinių.

D. Latvė teigė Ievos Simonaitytės kūrybą pamėgusi dar mokykloje

Komisijai, pasak Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorės dr. Lauros Juchnevič, teko nelengvas uždavinys iš jų atrinkti vieną nugalėtoją.

Premijos vertė – 2000 eurų, ją nugalėtojai įteikė premijos mecenatas verslininkas Rimantas Cibauskas.

Atsakydama į literatūrologės Rosanos Lukauskaitės klausimus apie kūrybinį procesą, autorė prisipažino jokių specialių ritualų neturinti, įkvėpimo nelaukianti, o kurianti, kai randa laisvo laiko.

„Prie mano lovos nuolat guli pieštukas ir popieriaus lapeliai, kad pabudusi naktį užrašyčiau kilusias mintis, nes ryte jų nebeatsimenu”, – vieną iš savo įpročių paminėjo ji, pridūrusi, jog kūrybos procese dominuoja „toks lengvas chaosėlis”. Kartu ji pritarė literatūrologės pastebėjimui, jog jos rašymo stilius yra kinemafografiškas.

Kultūros straipsnių vidus

Rašytoja prisipažino šiuo metu jau renkanti medžiagą naujam istoriniam romanui, kuris, jos teigimu, „bus šiek tiek susijęs su Memeliu, o veikėjas galbūt keliaus į Prūsijos gilumą”.

INFORMACIJA

D. Latvės novelių romanas „Memelio gaisras“ nukelia skaitytoją į skirtingų laikotarpių Klaipėdą, kadaise vadintą Memeliu, ir jos apylinkes. Čia istorijos peržengia amžių ir valstybių ribas. Knygą sudaro penkios novelės, kurios laiko prasme apima laikotarpį nuo 19 amžiuje vykusio Krymo karo iki mūsų dienų. Visus rašytojos pasakojimus vienaip ar kitaip sieja trys veikėjai – Jonas Kelis, jo sūnus Mikė ir neregimas, atmintį istorijos tėkmėje išsaugantis laikas.

35-ajai I. Simonaitytės premijai buvo pateiktos šios knygos: Jolitos Herlyn romanas „Žinau, kad nieko nežinau“, Kęstučio Macijausko novelės „Debesų žuvys“, Dianos Latvės novelių romanas „Memelio gaisras“, Mindaugo Milinio istorinis romanas „Partizanas II“, Ritos Latvėnaitės pasaka vaikams „Kas tas Asis?“, Editos Barauskienės Paprūsės kronikos ir pasakojimai „Gyvasis lietuvybės kraujas“, Antano Stanevičiaus pasakėčios ir eilėraščiai „Skaitykla“, Aušros Žemynos Kavaliauskienės leidinys su papildytos realybės elementais „Paskutinis, užvėręs vartus: pagal Juliaus Radtkės dienoraščius“, Dainiaus Sobeckio poezijos knyga „Kryžiaus užraktu“ bei romanas „Lozoriaus evangelija“, Ulla Lachauer „Rojaus kelias : Rytprūsių ūkininkės Lėnės Grigolaitytės prisiminimai“.


  2021-01-23

  Vienas komentaras apie “Įteikta 35-oji Ievos Simonaitytės literatūrinė premija”

  1. AvatarT (IP: 82.135.199.88)

   Bet ant kiek jis chamas yra…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt