P0

Verslas

Dvi Lietuvos įmonės – vėl geriausių pasaulio darbdavių sąraše

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-25


Lietuvoje veikiančioms įmonėms „Philip Morris Baltic“ ir „Philip Morris Lietuva“ jau septintą kartą iš eilės suteiktas nepriklausomo Nyderlandų instituto „Top Employers Institute“ geriausio darbdavio (angl. Global Top Employer) sertifikatas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Prestižiniu laikomą apdovanojimą įmonės pelnė už žmogiškųjų išteklių meistriškumą ir gebėjimą atitikti darbuotojų poreikius, už pažangą gerinant darbo sąlygas, suteikiamas galimybes mokytis ir tobulėti bei siekti lyderystės.

Lietuvoje įsikūrusios „Philip Morris“ įmonės pateko tarp 1600 geriausių pasaulio darbdavių iš 120 šalių. Kaip teigia „Philip Morris Baltic“ Žmonių ir kultūros vadovė Baltijos šalims Asta Sakalauskaitė, objektyvus ir griežtais kriterijais paremtas išorės ekspertų vertinimas atliekamas atsižvelgiant į globalų kontekstą.

„Šiandien pasaulyje viskas keičiasi milžinišku greičiu. Siekdami gerinti darbo sąlygas darbuotojams, juos motyvuoti ir padėti prisitaikyti prie pokyčių, nuolat atnaujiname žmogiškųjų išteklių programas, atsižvelgdami ir į rinkos tendencijas, verslo aplinką bei kitus pokyčius. Puoselėjame pagarba ir įtraukumu grindžiamą įmonės kultūrą, kad kiekvienam darbuotojui būtų suteikta galimybė panaudoti visą savo potencialą, neatsižvelgiant į žmogaus lytį, amžių, tautybę ar kitas įvairias savybes, kurios daro juos autentiškus. Didžiuojamės, kad mūsų pastangos yra įvertinamos ne tik darbuotojų, bet ir išorės ekspertų”, – pranešime cituojama , – teigia A. Sakalauskaitė.

Įmonės įvertintos pagal tarptautinius standartus, patvirtintus audito įmonės „Grant Thornton“. Audituojamos įmonės atsakydamos į 400 klausimų turėjo atskleisti, kaip pasižymėjo šešiais žmogiškųjų išteklių aspektais. Jie apėmė verslo ir žmogiškųjų išteklių strategiją, darbo aplinką ir pokyčius, darbdavio prekės ženklo kūrimą bei talentų pritraukimą, darbuotojų mokymąsi ir tobulėjimą, darbuotojų gerovę, įtraukimą bei pripažinimą, vertybes bei etiką. Vertinimo metu atsižvelgta į sertifikuojamų įmonių pažangą per metus.

Anot pranešimo, pastaraisiais metais dideli pokyčiai vyksta kompanijos viduje – ji transformuojasi iš tabako kompanijos į technologijomis paremtą įmonę, taip keisdama ir pačią tabako industriją. „Philip Morris“ visame pasaulyje siekia ambicingo tikslo – sukurti pasaulį be cigarečių dūmų.

„Tapome inovatyvia technologijų kompanija, kuri kuria mokslu pagrįstus, mažiau kenksmingus produktus. Mūsų darbuotojai – pagrindinė pokyčių varomoji jėga, tad nuolat ieškome naujų sprendimų, kaip dar pagerinti darbo sąlygas, sukurti darbuotojams galimybių tobulėti bei siekti karjeros“, – teigia A. Sakalauskaitė.

Verslo straipsnių visus kompas

Anot jos, pandemija sparčiai koreguoja įprastus darbo organizavimo ir žmogiškųjų išteklių valdymo būdus, kai kuriuos iš jų – negrįžtamai.

„Kuo ilgiau dirbame nuotoliniu būdu, tuo labiau silpnėja darbo asociacija su konkrečia darbo vieta įmonės biure. Periodinių mūsų darbuotojų apklausų rezultatai rodo, kad didžioji dalis darbuotojų nori ir pasibaigus pandemijai išlaikyti lankstumą, ir mes esame pasiruošę jį suteikti. Tuo pačiu metu suprantame, kad nuotolinio darbo specifika ir dabartinio gyvenimo neapibrėžtumas gali turėti ir neigiamą poveikį darbuotojų įsitraukimui, motyvacijai bei emocinei sveikatai, tad imamės priemonių, kad to išvengtume“, – teigia A. Sakalauskaitė.

Siekdama padėti darbuotojams derinti šeimos ir profesinius siekius, praėjusiais metais kompanija įdiegė „Laimingų tėvų“ (angl. Happy parents) programą, kuri po vaiko priežiūros atostogų grįžusiems tėvams pirmą mėnesį suteikia galimybę dirbti lanksčiu darbo grafiku ir tik pusę darbo laiko, paliekant pilną darbo užmokestį.

Nuo 1993-ųjų Lietuvoje veikianti įmonė yra ir viena didžiausių šalies mokesčių mokėtojų. Per pastarąjį dešimtmetį bendrovės „Philip Morris Lietuva“ ir „Philip Morris Baltic“ į Lietuvos valstybės biudžetą sumokėjo daugiau kaip du milijardus eurų įvairių mokesčių.


  2021-01-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt