P0

Sportas

Klaipėdoje nuspręsta statyti dengtą futbolo maniežą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-25


Klaipėdos savivaldybė praneša, kad bus pradėtas realizuoti ilgus metus planuotas ambicingas tikslas – įrengti dengtą sporto maniežą, kuriame ištisus metus galėtų treniruotis jaunieji miesto sportininkai.

pxhere.com nuotr.

„Norėdami  išugdyti sveiką visuomenę, padėti ne vien tik talentingiems sportininkams, kad jie galėtų deramai atstovauti miestui ir Lietuvai įvairaus lygio varžybose, taip pat turime pasirūpinti, kad visi miestiečiai turėtų geras sąlygas sportuoti, kokybiškai leisti laisvalaikį, todėl apsispręsta dėl būtinybės įrengti dengtą sporto maniežą, kuriame sporto veikla galėtų vykti ištisus metus. Tai – sena ne tik sporto bendruomenės, bet ir visų mūsų svajonė, džiugu, kad jau netrukus ji turės palankias galimybes tapti kūnu”, – pranešime cituojamas Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Mero potvarkiu sudarytai darbo grupei iš įvairių savivaldybės administracijos skyrių vadovų ir specialistų pavesta iki balandžio 1 d. surasti tinkamą vietą tokiam objektui atsirasti, parengti projekto technines sąlygas, suformuluoti dengto futbolo maniežo Klaipėdos mieste įrengimo projektavimo užduoties sprendinius. Šiai darbo grupei vadovaus mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Teigiama, kad dabartinis futbolo treniruočių ciklo sezoniškumas smarkiai stabdo jaunųjų futbolininkų meistriškumo ugdymą ir individualų tobulėjimą. Šios sporto šakos atstovų mieste yra daugiau negu 1100. Vien Klaipėdos futbolo mokykloje šiuo metu yra per 770 sportuojančių vaikų ir jaunuolių. Manoma, kad jų būtų dar daugiau, tačiau sporto aikštynų ir ypač dengto maniežo stoka žiemos treniruotėms yra didelė kliūtis futbolo sporto proveržiui Klaipėdoje. Kai futbolo aikštes nukloja sniegas ar ledas, futbolo bendruomenei tenka nutraukti treniruotes ir spraustis į sporto sales.

Galimi dengto futbolo maniežo naudotojai – Klaipėdos futbolo klubai, dalyvaujantys profesionaliose lygose; komandos (13-17 m.), dalyvaujančios oficialiuose Lietuvos čempionatuose; „WellKid“ čempionatuose dalyvaujančios komandos bei kiti futbolo mėgėjai. Tikimasi, kad dengto maniežo paslaugomis norės naudotis ir aplinkinių rajonų futbolo komandos bei aistruoliai. Be to, Lietuvos futbolo federacija pajūryje dažnai organizuoja stovyklas įvairaus amžiaus futbolo rinktinių treniruotėms bei rungtynėms, dalis jų taip pat galėtų vykti naujajame manieže.

Dengto futbolo maniežo statybos klausimą savivaldybė planuoja realizuoti su privataus kapitalo pagalba, konkrečios jo dalyvavimo galimybės bus numatytos savivaldybės parengtose viešojo konkurso sąlygose.

Dar 2011-aisiais buvęs futbolininkas, verslininkas Arūnas Šuika miestui siūlė įsigyti bent pripučiamą daugiasluoksnį maniežą.


  2021-01-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt