P0

Švietimas

LCC rengs kibernetinio saugumo specialistus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-25


Singapūre gimęs ir augęs, daugiau nei tris dešimtmečius savo gyvenimą ir karjerą kūręs Jungtinėse Amerikos Valstijose, dr. Jeff Teo šiuo metu gyvena ir dirba Lietuvoje. Su Fulbright mokslininkų programa dėstyti į LCC tarptautinį universitetą atvykęs kibernetinio saugumo mokslų daktaras nuo šiol kvalifikuotus kibernetinio saugumo specialistus rengs ir mūsų šalyje.

Į Lietuvą su tikslu skleisti žinią apie kibernetinį saugumą atvykęs vyras šia sritimi susidomėjo prieš daugiau nei 15 metų.

Dr. Jeff Teo buvo pasirinktas šios intensyvios, tris mėnesius truksiančios programos dėstytoju ir pagalbininku būsimiems kibernetinio saugumo specialistams. LCC nuotr.

„Visuomet buvau linkęs į technologijas ir inžineriją, visada domėjausi tuo, ką mums gali duoti technologijos. Interneto kūrimosi pradžioje saugumas nebuvo prioritetinis, tuo metu svarbiausia buvo visiems susijungti į vieną tinklą. Kai pamačiau, kaip greitai internetas vystosi, kaip greitai viskas tapo labiau sujungta, supratau, koks pažeidžiamas jis gali tapti ir kad reikia geresnio sistemų saugumo”, – LCC pranešime spaudai pažymi Jeff Teo.

Švietimo vidus

Internetui kasdien vis labiau plečiantis ir kerojantis po visą pasaulį, didžiausiu kibernetinio saugumo poreikio atsiradimu dr. J. Teo įvardija socialinės žiniasklaidos atsiradimą.

„Dauguma mūsų net negalvodami apie pasekmes, apie tai kaip galime sau pakenkti, kasdien skelbiame asmenines gyvenimo detales, kurias gali matyti bet kas. Apie privatumą, asmeninius duomenis ir jų svarbą negalvojame, tad šiandien auka galime tapti kiekvienas iš mūsų”, – įsitikinęs specialistas.

Švietimo sistemai savo gyvenimą pašventęs ir prieš atvykdamas į Lietuvą Bluefield koledžo kibernetinio saugumo katedros vadovo pareigas ėjęs mokslų daktaras teigia, kad būti edukacinės aplinkos dalimi norėjo visuomet.

„Daug metų praleidęs švietimo sistemoje, matau savo profesinį augimą. Kai patiriate kažką gero ir suprantate, kad jums tai patinka, juk norisi to daugiau, tiesa? Taigi, aš noriu ir toliau būti švietimo srityje, žinodamas, kad geriausias būdas kovoti su kibernetinėmis atakomis – sąmoningumo ir mokymosi skatinimas”, – sako jis.

2020 metų pabaigoje LCC tarptautiniam universitetui paskelbus apie partnerystę su kibernetinio saugumo srityje pasaulyje lyderiaujančia įmone Cybint Solutions, nuo šių metų vasario vidurio bus pradėti ruošti kvalifikuoti kibernetinio saugumo specialistai Lietuvoje.

Dr. Jeff Teo buvo pasirinktas šios intensyvios, tris mėnesius truksiančios programos dėstytoju ir pagalbininku būsimiems kibernetinio saugumo specialistams.

Cybint Solutions turi novatoriškiausią bei pažangiausią kibernetinio saugumo mokymų platformą, tad būsimieji specialistai ir bus treniruojami joje. Mokymų platforma labai panaši į simuliatorių. Naudosime virtualias mašinas, pasitelksime įvairius scenarijus, teorijas ir koncepcijas. Mokymų dalyviai įgis kibernetinio saugumo žinių, įgūdžių bei išmoks įvairių technikų. Per tris mėnesius truksiančius intensyvius mokymus būsimieji specialistai turės atlikti ne vieną užduotį, išlaikyti ne vieną egzaminą, o programos pabaigoje, sėkmingai ją baigę, gaus sertifikatą, kuris bus kibernetinio saugumo įgūdžių įrodymas ir leis įsidarbinti šioje srityje bet kurioje pasaulio šalyje, mat sertifikatas yra pripažįstamas tiek JAV, tiek Europoje ar Azijoje” , – pažymi mokslų daktaras.

Paklaustas, ko reikia geram šių laikų kibernetinio saugumo specialistui, dr. Jeff Teo teigė, jog žmogus turėtų būti smalsus, atkaklus, atviras bet kokio tipo situacijoms.

„Negalvokite apie kibernetinį saugumą per tiesmukai, tuomet įsilaužėliai bus protingesni už jus. Manau, kad kūrybiškas mąstymas sprendžiant problemas taip pat svarbus. Tačiau svarbiausia – domėtis kibernetinio saugumo sritimi, neatsilikti ir nuolat mokytis”, – pataria specialistas.

Kibernetinis saugumas yra sparčiausiai auganti technologijų rinka, per pastarąjį dešimtmetį išaugusi 30 kartų. Tad natūralu, jog specialistų poreikis šioje srityje taip pat yra nuolat augantis.

LCC tarptautinis universitetas, tapęs pirmąja aukštojo mokslo įstaiga Europoje rengsiančia Cybint kibernetinio saugumo specialistus drauge su dr. Jeff Teo ir Cybint Solutions, prisidės prie naujų talentų auginimo, kurie, tikima, sumažins kibernetinių atakų, nukreiptų į mūsų šalies Vyriausybę, ekonomiką ir gyventojus, riziką.


  2021-01-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt