P0

Švietimas

Jūrų muziejuje mokytis galima ir per karantiną

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-26


Nors Lietuvos jūrų muziejaus fiziškai lankyti dėl karantino dar negalima, jo edukatoriai jau parengė ir veda edukacines programas virtuliai – per atstumą.

Evaldo Lasio nuotr.

Pirmieji bandymai taip dirbti muziejuje buvo prieš gerą penketą metų. Tačiau būtent karantinas paskatino grįžti prie nuotolinių užsiėmimų, ypatingą dėmesį atkreipiant į jų kokybę.

Pasak muziejaus kultūrinės veiklos organizatorės Ievos Jašinskienės, nuotolinės pamokos vedamos kompetentingų, nemenką patirtį turinčių edukatorių, pasitelkiant įvairius kūrybinius metodus, taip pat ir turimą archyvinę medžiagą, muziejaus ekspozicijas ir eksponatus.

Švietimo vidus

Kultūrinės veiklos organizatorė tvirtina, kad klysta tie, kurie įsivaizduoja, kad nuotolinis užsiėmimas yra panašus į paskaitą.

„Edukacinio užsiėmimo metu dirbame kūrybingai: moksleivių grupė suskirstoma į pogrupius, yra skiriamos specialios užduotys, joms pateikiama vaizdo medžiaga iš muziejaus. Išradingumas ir lankstumas sudėtingą teorinę pamokos medžiagą padeda pristatyti patraukliai, atsižvelgiant į moksleivių amžių. Visi edukaciniai užsiėmimai papildo formaliąsias bendrojo lavinimo programas”, – pranešime cituojama I. Jašinskienė.

Muziejininkai parengė tris nuotolines programas, skirtas pradinukams ir penkias, skirtas 5-8 klasių moksleiviams. Edukacijos aprėpia jūros biologijos ir istorijos temas.

Galimybę bent virtualiai nukeliauti į pajūrį ir taip praturtinti sudėtingą karantino laikotarpį, jau įvertino pedagogai: per sausį surengta beveik 30 nuotolinių pamokų. Netrukus bus atnaujinta ir Kultūros paso programa. Į ją įtrauktos ir dvi nuotolinės edukacines programas – “Pingvinai. Kuo mes panašūs?” (pradinukams) ir “Vėjų uostas” (5-8 kl.) .

Pradinukams taip pat siūlomi užsiėmimai „Baltijos jūra – mūsų namai“ ir „Kaip atsiranda perlas?“.

Vyresnių klasių moksleiviams parengti penki nuotoliniai edukaciniai užsiėmimai. Užsiėmimas „Vandens gyvenimo linija“ pristato ruonius, jų tarpusavio santykius, gyvenimo būdą. Edukacinis užsiėmimas „Plėšrūs ir pavojingi. Mitai ar realybė?“ (5-7 kl.) kviečia iš arčiau pažvelgti į plėšrūnų veidus ir susimąstyti, kaip dažnai plėšrūno bruožai atsispindi ir mūsų veiduose.

Edukacinis užsiėmimas „Vėjų uostas“ (5-8 kl.) paskatins dalyvius domėtis ir tyrinėti vėją, ne tik kaip gamtos reiškinį, veikiantį gyvosios gamtos ir žmogaus gyvenimą, bet ir kaip objektą, atskleidžiantį Lietuvos ir pasaulio kultūros bei mokslo pažangos kontekstą. O edukacinio užsiėmimo „SOS! Žmogus už borto!“ (5-8 kl.) metu moksleiviai sužinos apie pagrindinius jūrose slypinčius pavojus ir kaip jų išvengti.

Išsamią informaciją apie edukacinius užsiėmimus mokytojai ar tėveliai gali rasti muziejaus puslapyje www.muziejus.lt skiltyje edukacija/nuotolinės edukacijos. Prie edukacinio užsiėmimo medžiagos muziejaus svetainėje pridėta ir metodinė medžiaga mokytojui, kuri padės giliau suprasti užsiėmimo metu pateiktą medžiagą.

Lietuvos jūrų muziejus taip pat siūlo ekspozicijas ir eksponatus pažinti virtualiai, pasitelkiant muziejaus archyvinę ir tiesiogiai transliuojamą medžiagą. Mokytojai gali užsiėmimus užsakyti ir naudoti Kultūros paso krepšelį (https://kulturospasas.emokykla.lt/).


  2021-01-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt