P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Smurtu prieš žmoną įtariamas prokuroras nušalintas nuo pareigų

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-01-26


Šeštadienį policijai ir prokuratūrai pranešus apie smurto artimoje aplinkoje atvejį, kuriuo įtariamas Klaipėdos apygardos prokuroras, šią savaitę jis nušalintas nuo pareigų.

Tai „Atvirai Klaipėdai” patvirtino Šiaulių apygardos prokuratūros atstovė spaudai Gabrielė Petkuvienė. Ji taip pat pranešė, kad prokuroro atžvilgiu atliekamas tarnybinis patikrinimas.

„Atviros Klaipėdos” žiniomis, smurtu įtariamas prokuroras Klaipėdos apygardos prokuratūroje dirba tik keletą pastarųjų metų. Prieš tai jis darbavosi Klaipėdos apylinkės prokuratūroje, ne kartą dalyvavo konkursuose užimti aukštesnes vadovaujančias pareigas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Į kitus žurnalistės klausimus prokuratūra neatsakė.

Ikiteisminį tyrimą dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo (pagal Baudžiamojo kodekso 140 str. 2 d.) atlieka Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai.

Turėdami nepatikrintos informacijos, jog galbūt prokuroras iš įvykio vietos – savo namų, esančių Klaipėdos priemiestinėje gyvenvietėje, penktadienio vakare po konflikto su žmona pasišalino, jų pasiteiravome, ar tai tiesa ir ar prokuroras jau surastas.

Pareigūnų taip pat klausėme, ar prokurorui pagal minėtą BK straipsnį jau pareikšti įtarimai, ar jis bendradarbiauja su teisėsauga, kokios kardomosios priemonės įtariamajam skirtos.

Komisariato atstovė klausimus perdavė savo kolegei iš prokuratūros.

„Prokuratūra įspėjo, kad nori komunikuoti šiuo klausimu patys”, – sakė Šiaulių VPK Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Gailutė Smagriūnienė.

Pasak Šiaulių prokuratūros atstovės spaudai G. Petkuvienės, šiuo metu pagal minėtą straipsnį intensyviai yra atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai.

„Detalesnė informacija neskelbiama siekiant nepakenkti tyrimo sėkmei. Papildomai informuojame, kad ikiteisminiam tyrimui vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra. Visuomenė bus informuota, kai tik tai bus galima. Dėl šio įvykio taip pat yra pradėtas tarnybinis patikrinimas, prokuroras yra nušalintas nuo pareigų”, – pranešė prokuratūros atstovė.

Antradienio ryte susisiekus su smurtu prieš žmoną įtariamu prokuroru, jis bet ką paaiškinti atsisakė.

„Aš nieko nekalbėsiu”, – ištarė prokuroras ir padėjo telefono ragelį.

INFORMACIJA

Policija skelbė, kad naktį į šeštadienį, tuoj po vidurnakčio, į Klaipėdos ligoninę iš namų priemiestiniame Klipščių kaime pristatyta ir dėl galvos sumušimo gydytis ambulatoriškai išleista 34 metų moteris. Ji paaiškino, jog penktadienį apie 23.10 val. namuose ją sumušė 42 metų vyras. Pranešta, kad įtariamasis yra Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras.


  2021-01-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt