P0

Koronavirusas, Svarbu

Karantinas pratęstas iki vasario pabaigos (6)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-01-27


Po trečiadienį vykusio Vyriausybės posėdžio premjerė Ingrida Šimonytė trumpame brifinge pranešė, jog karantiną nuspręsta pratęsti iki vasario 28 d.

Nors, jos teigimu, situacija dėl koronavirusinės infekcijos šalyje jau yra pagerėjusi, tačiau esą naujų susirgimų skaičiaus pastaruoju metu dar nemažėja taip sparčiai, kaip per pirmas dvi savaites, tad esą sąlygų ribojimų naikinimui kol kas nėra.

Kol kas išvykti iš savo savivaldybės bus galima tik išimtiniais atvejais. Martyno Vainoriaus nuotr.

Ji taip pat pranešė, jog išlieka ir judėjimo tarp savivaldybių ribojimai, tačiau neatmetė galimybės mobilumo suvaržymus panaikinti ir nelaukiant vasario pabaigos, jei tam leis sąlygos. Pažadėta, jog kiekvieną savaitę ir Vyriausybė, ir Ekstremalių situacijų komisija šias sąlygas vertins iš naujo.

Kol kas išvykti iš savo savivaldybės bus galima tik išimtiniais atvejais, pvz., darbo arba sveikatos priežiūros reikalais, taip pat aplankyti vienišų asmenų laikantis vadinamojo socialinio „burbulo“ taisyklių, vykstant į oro uostus ir pan.

Tačiau apie jokius kitus ribojimų panaikinimus bei galimus pokyčius verslo srityje per brifingą pranešta nebuvo, apsiribojus kartojimu, jog viskas priklausys nuo to, kaip Lietuvai pavyks valdyti pandemijos plitimą.

„Mes kol kas dar nesame nulipę iš D scenarijaus į C scenarijų, kas galbūt leistų kalbėti apie tam tikrus didesnius apribojimų sumažinimus“, – sakė I. Šimonytė.

INFORMACIJA

14 dienų sergamumas COVID-19 liga Lietuvoje gruodį viršijo 1000 susirgimo atvejų 100 tūkst. gyventojų, o dabar yra sumažėjęs perpus. Statistikos departamento sausio 27 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo rodiklis siekia 498,2. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro statistikoje Lietuva išlieka raudonojoje zonoje, tarp koronaviruso labiausiai paveiktų šalių.


  2021-01-27

  6 komentarai “Karantinas pratęstas iki vasario pabaigos”

  1. “Žiurkių taip lengvai neuždarysi į karantiną!” – sakė Simpsonai.
   O mus visus uždarė!

  2. Palmyrai.Brifingas (bryfingas) – nevartotina svetimybė, vartotina trumpoji spaudos konferencija

   • Ačiū, bet turiu kitą nuomonę: nevartotinas nereiškia, kad NEGALIMA vartoti. 🙂 Čia ne lietuvių kalbos disertacija, o brifingas vartojamas kalboje labai plačiai, kaip ir daugybė kitų tarptautinių žodžių 🙂

  3. Man patinka politikų ir “ekspertų” naivumas pasiekti nulinį užsikrėtimų lygį. Tas virusas dabar visada bus tarp mūsų ir visada jį ras jei ieškos. Tai jau kaip gripo virusas ir ką, dabar visada bus karantinas?

   • Man irgi kilo klausimas, o kur Jūs radote kažkokią idėją ar pasisakymą vyriausybės apie “nulinį” sergamumo lygį ???

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt