P0

Miestas, Svarbu

Kruizinių laivų Klaipėdoje tikimasi jau vasarą

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-01-27


Klaipėdos uostas nepraranda vilčių šiemet priimti kruizinių laivų, tačiau jų laukiama ne anksčiau nei liepą. Be to, skiriasi ir prognozės, kiek lainerių į Klaipėdą šią vasarą užsuks.

Pernai nė vieno kruizinio laivo nesulaukusi Klaipėda, šiemet jų tikisi priimti keliasdešimt. KVJUD nuotr.

Klaipėdos savivaldybės strateginiame veiklos plane šiemet buvo numatyta 30 tūkst. eurų aptarnauti atplaukusius kruizinius laivus, nes užsiregistravusiųjų yra 52. Tačiau Finansų ir ekonomikos komiteto nariai suabejojo, ar tikslinga planuoti tokias lėšas, nes esą yra didelė tikimybė, jog kruizinės laivybos sezonas ir šiemet sunkiai įmanomas.

Klaipėdos savivaldybės Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė po tokios politikų pastabos patikslino, jog planuojama suma sumažėjo iki 4 tūkst. eurų, nes numatoma priimti tik 10 laivų.

Tačiau Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos tarptautinių ryšių ir protokolo vadovė Kristina Gontier įsitikinusi, jog tokios prognozės yra pernelyg pesimistinės.

„Situacija šiandien yra tokia, kad atplaukti į Klaipėdą yra užsiregistravę 55 kruiziniai laivai. Jie turėjo pradėti plaukti gegužę, bet tikėtina, jog sezonas prasidės tik liepą. Ir vasarą situacija turėtų labai pagerėti. Galbūt net tiek, kad atplauks ne tik užsiregistravę, bet ir tie laivai, kurių dabar nėra sąraše. Šiandien prognozuočiau, kad šiemet galime sulaukti apie 40 kruizinių laivų“, – teigė K. Gontier.

Anot jos, kruizinio sezono startui didžiausią įtaką turi tai, kaip šalyse vyksta vakcinacija nuo koronaviruso.

„Realiausiai situaciją matysime balandį, nes tada kruiziniai laivai turėtų pajudėti iš Amerikos, kur yra apie 60-70 proc. visų kruizinės laivybos kompanijų ir laivų. Jei vakcinacija vyks sėkmingai, galime prognozuoti, jog sezonas turėtų būti neblogas. Žmonės yra išsiilgę kelionių, o ir kainos dabar labai geros“, – kalbėjo pašnekovė.

Ji pabrėžė, jog šiemet daugiausia kruizinių laivų turėtų sulaukti vidutinio dydžio uostai, koks yra ir Klaipėdos uostas.

„Jau žinoma, kad į kruizinis laivus bus įleidžiami tik neigiamą COVID-19 testą turintys keleiviai. Be to, numatoma, kad ir uostuose jie turėtų kuo mažiau kontaktų su vietiniais žmonėmis. Tad gali būti taip, kad aplaukę turistai bus susodinami į 20-30 autobusų ir vežami panoraminiais maršrutais. Manoma, kad į didžiuosius uostus kruiziniai laivai neplauks, nes juose daug žmonių, tad sunku užtikrinti, kad būtų kuo mažiau kontaktų. O mažieji uostai nėra populiarūs, nes juose nelabai yra ką žiūrėti. Tad populiariausi ir bus vidutinio dydžio uostai“, – aiškino K. Gontier.

Praėjusiais metais į Klaipėdą neatplaukė nė vienas kruizinis laivas, nors ir buvo laukta rekordinio sezono.


  2021-01-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt