P0

Kultūra

Kviečia į virtualų „Psichoterapeutės užrašų” pristatymą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-27


Vasario 3 d., trečiadienį, 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia į virtualų susitikimą su Prancūzijoje gyvenančia gydytoja psichoterapeute Aurima Diliene ir jos knygos „Privati praktika. Psichoterapeutės užrašai“ pristatymą.

Transliacija vyks bibliotekos feisbuko paskyroje. Transliacijos nuoroda patalpinta interneto svetainėje www.biblioteka.lt. 

Knygoje „Privati praktika. Psichoterapeutės  užrašai“ autorė aptaria pačius įdomiausius psichoterapinės praktikos atvejus, dažniausiai pasitaikančias problemas ir pateikia jų sprendimo būdus: kodėl išsenka mūsų emocinis rezervuaras ir kaip jį papildyti? Kaip vaikystėje susiformavę elgesio modeliai veikia mūsų santykius su mylimu žmogumi? Kada partneriai ima vienas nuo kito tolti ir kaip susigrąžinti tarpusavio artumą? Kokiais būdais stiprinti emocinį poros ryšį? Kaip šeimos santykius veikia gyvenimas emigracijoje?

Keturių išgalvotų personažų lūpomis autorė pasakoja daugeliui artimas sunkias situacijas, gyvenimiškas problemas, šeimyninius nesklandumus, asmeninius išgyvenimus. Konsultacijų metu vykstančios transformacijos įkvėps nenuleisti rankų jau atrodo beviltiškoje situacijoje. Pervargusi mama, savimi nusivylusi moteris, neištikimas vyras ir šeimos trokštanti jauna mergina papasakos, kokių veiksmų galima imtis, norint pasiekti norimo rezultato.

A. Dilienė, kaip koks lietuviškasis Irvinas Yalomas, subtiliai vedžioja skaitytoją vingiuotais psichoterapijos labirintais ir tuo pat metu nuoširdžiai, atvirai ir betarpiškai dalinasi savo pačios gyvenimiška patirtimi, kasdienybėje patiriamais džiaugsmais ir nusivylimais taip, tarsi kalbėtum su artimu žmogumi, drauge.

Taiklios psichologinės įžvalgos apie santykius ir praktinės užduotys, padedančios spręsti sunkumus poroje, – tik viena knygos siužeto linija. Autorė taip pat atskleidžia gyvenimo Prancūzijoje įdomybes: kaip prancūzai auklėja vaikus, kokias žymias vietas verta aplankyti, koks prancūzų mentalitetas, kaip geriausia spręsti biurokratines problemas ir kt.


  Kultūros straipsnių vidus

  2021-01-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt