P0

Miestas

Teismas: bylą reikėjo nagrinėti nuotoliniu būdu (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-27


Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, jog pirmosios instancijos teismas nutarimą administracinio nusižengimo byloje priėmė išsamiai neištyręs ir neįvertinęs bylos aplinkybių, nepašalinęs visų neaiškumų, nesudaręs galimybės administracinio nusižengimo bylą nagrinėti žodinio proceso tvarka, nors pareiškėja ir jos atstovas buvo pateikę motyvuotą prašymą.

Administracinio nusižengimo byloje moteriai buvo surašytas protokolas dėl to, kad vairavo transporto priemonę būdama neblaivi, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešinga kryptimi važiavusia transporto priemone. Pirmosios instancijos teismas bylą išnagrinėjo rašytinio proceso tvarka ir moteriai paskyrė baudą ir specialiojo poveikio priemonę – teisės vairuoti transporto priemonę atėmimą trejiems metams.

Moteris apeliaciniu skundu prašė panaikinti pirmosios instancijos teismo nutarimą ir perduoti bylą nagrinėti iš naujo, teigdama, kad teismas neišsiaiškino visų aplinkybių, nes dėl eismo įvykio kalta ne ji, nors ir neginčija aplinkybės, kad vairavo būdama neblaivi. Skunde akcentuojama tai, kad pirmosios instancijos teismas nesivadovavo Teisėjų tarybos rekomendacijomis dėl bylų nagrinėjimo karantino metu ir nepagrįstai bylą išnagrinėjo rašytinio proceso tvarka jai nedalyvaujant.

Bylą apeliacine tvarka išnagrinėjęs apygardos teismas patenkino pažeidėjos apeliacinį skundą ir grąžino bylą pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo pažymėjęs, kad pirmosios instancijos teismas nepagrįstai atmetė prašymą atidėti bylos nagrinėjimą ir bylą išnagrinėjo rašytinio proceso tvarka neišklausęs pažeidėjos.

,,Apylinkės teismas nesivadovavo Teisėjų tarybos rekomendacijomis dėl teismų darbo organizavimo, kuriose rekomenduojama užtikrinti teismų veiklos tęstinumą naudojantis nuotolinio komunikavimo priemonėmis, o būtinais atvejais organizuojant bylos nagrinėjimą saugiu fiziniu būdu, nes  administracinėn atsakomybėn patrauktai moteriai ir jos atstovui nebuvo pasiūlyta atidėti teismo posėdį ir kitą teismo posėdį nagrinėti nuotoliniu būdu, naudojantis vaizdo konferencijų programomis (pvz., ,,Zoom“ programa)”, – rašoma Klaipėdos apygardos teismo pranešime.

Nutartis įsiteisėja nuo paskelbimo dienos.


  2021-01-27

  Vienas komentaras apie “Teismas: bylą reikėjo nagrinėti nuotoliniu būdu”

  1. AvatarApstulbusi (IP: 89.116.95.13)

   Baisu, kas darosi teismuose. Kuo tolyn, tuo baisiau. Didžiausias neteisingumas!!! Ir niekas, nei už ką neatsako.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt