P0

Konsultacijos

Finansiškai nukentėję individualią veiklą vykdantys gyventojai jau gali kreiptis į VMI

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-28


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai, vykdantys individualią veiklą, kuri nebuvo įtraukta į apribotų veiklų EVRK sąrašą, tačiau patyrę finansinių sunkumų dėl COVID-19, jau gali kreiptis į VMI dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo. Prašymus pateikti galima per Mano VMI (Paslaugos- Užsakyti paslaugą -Kitos paslaugos – Prašymo įtraukti į sąrašą patyrus finansinių sunkumų dėl COVID-19 pildymas). Patenkinus prašymą, pagalbos priemonės bus taikomos nuo sausio 1 d.

„Šiuo metu 2021 m. nukentėjusių nuo pandemijos sąraše yra 98 tūkst. individualią veiklą vykdančių gyventojų, kurie įtraukti į sąrašą be papildomo prašymo. Šiems smulkiesiems verslininkams netrukus išsiųsime asmeninius laiškus per Mano VMI apie jiems galiojančią mokestinę pagalbą,“ – pranešime spaudai pažymi VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova, pridurdama, jog jokios veiklos nevykdantiems gyventojams pagalbos priemonės yra taikomos automatiškai ir prašymo teikti nereikia.

Atkreipiamas dėmesys, kad prašymo nagrinėjimui gali būti paprašyta pateikti papildomą informaciją, mat vertinama mokėtojo pateikta ir VMI turima informacija.

VMI primena, jog smulkiesiems verslininkams, įtrauktiems į naują sąrašą bei jokios veiklos nevykdantiems gyventojams nuo sausio 1 d. iki balandžio 30 d. ir du mėnesius po nebus skaičiuojami delspinigiai ar pradėti išieškojimo veiksmai dėl mokestinės nepriemokos, susidariusios nuo sausio 1 d. iki balandžio 30 d. Norėdami sudaryti mokestinės paskolos sutartį (MPS) be palūkanų tai gali padaryti iki balandžio 30 d.

Daugiau apie pagalbą verslui dėl COVID-19 galima rasti VMI interneto svetainėje www. vmi.lt skiltyje „Nukentėjusiems nuo COVID-19“. VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali ją gauti paskambinę 1882 (spausti „5“) ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.


  2021-01-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt