P0

Miestas, Svarbu

Klaipėdos darželiuose – didesni mokesčiai už maitinimą (6)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-01-29


Klaipėdos lopšelinukų ir darželinukų tėvai turės plačiau atverti pinigines. Planuojama, kad už maitinimą ikimokyklinėse įstaigose reikės mokėti apie 16 eurų per mėnesį brangiau, tačiau vaikai esą gaus kokybiškesnį maistą.

Klaipėdos darželinukų tėvams padidės išlaidos, tačiau vaikai esą bus kokybiškiau maitinami. Palmiros Mart nuotr.

Tėvų mokesčio padidinimui penktadienį pritarė miesto tarybos kolegija. Dabar bus rengiamas atitinkamas miesto tarybos sprendimo projektas.

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė priminė, jog maitinimo paslaugos įkainis Klaipėdos ikimokyklinėse įstaigose nebuvo keistas nuo 2016 metų. Šiuo metus jis siekia apie 60 eurų per mėnesį, iš kurių 15 eurų skiriama virėjų atlyginimams, o likusi dalis – maisto produktams.

L. Prižgintienės teigimu, nuo 2016 metų virėjų atlyginimai išaugo nuo 458 iki 808 eurų, smarkiai pabrango ir maisto produktai, be to, pasikeitė vaikų maitinimo nuostatai, kai maistas turi būti sveikesnis, o tokie produktai brangiau kainuoja.

Todėl Klaipėdos savivaldybėje buvo sudaryta darbo grupė, kuri parengė keturis variantus, kaip ir kiek reikia padidinti mokestį už maitinimą darželiuose. Visi šie keturi variantai penktadienį buvo pristatyti miesto tarybos kolegijai, kuri apsisprendė, kurią alternatyvą pasirinkti.

Pirmajame variante numatyta, kad mokestis už maitinimo paslaugas per mėnesį padidėtų apie 30 eurų – iki daugmaž 90 eurų. Iš jų 22 eurai būtų skiriami maisto gamybai, o likusi suma – maisto produktams.

Antrasis variantas – mokestis per mėnesį tėvams padidėtų apie 16 eurų. Tačiau surenkamų pinigų užtektų ir virėjų algoms, ir su gamyba susijusioms išlaidoms padengti, ir maisto produktams.

„Žinoma, įstaigos labai lanksčiai turėtų sudėlioti valgiaraščius, teks varijuoti, kad ne visada lašiša maitinti, bet kartais ir menke. Bet tai neprieštarautų higienos normoms ir pasikeitusiems reikalavimams“, – pabrėžė L. Prižgintienė.

Trečiasis siūlomas mokesčio didinimo variantas – 14 eurų per mėnesį, nes siūloma mažiau didinti lėšas maisto gamybai, o tai gali turėti neigiamų pasekmių.

Ketvirtuoju variantu siūloma vadinamojo abonentinio mokesčio išvis nedidinti, palikti jį 15 eurų, o rinkti daugiau pinigų už maisto produktus, tad tėvams mokestis per mėnesį padidėtų 9 eurais. „Tačiau išlaidas maisto gamybai reikėtų kompensuoti iš miesto biudžeto, o tai per metus pareikalautų apie 650 tūkst. eurų“, – teigė L. Prižgintienė.

Todėl darbo grupė nurodė, jog geriausias yra antrasis variantas, kai mokestis už maitinimo paslaugą per mėnesį padidėtų 16 eurų.

„Viskas buvo labai detaliai išanalizuota ir pagal produktų kokybę, kitų savivaldybių patirtis. Darbo grupė bendru sutarimu siūlo antrą variantą. Kitos savivaldybės jau praėjusių metų pradžioje pasitvirtino naujus įkainius, mūsų šitas projektas buvo paruoštas praėjusių metų rugsėjui, galvojome, kad nuo tada jis įsigalios“, – kalbėjo kolegijos narė, kuri yra ir uostamiesčio ugdymo įstaigų profesinės sąjungos atstovė, Laima Juknienė.

Miesto tarybos kolegijos nariai vienbalsiai pritarė antrajam variantui, kuriuo mokestis už lopšelius ir darželius tėvams vidutiniškai per mėnesį išaugs 16 eurų. Tačiau tokiam sprendimui dar turi pritarti miesto taryba.


  2021-01-29

  6 komentarai “Klaipėdos darželiuose – didesni mokesčiai už maitinimą”

  1. Avatar.... (IP: 77.79.44.42)

   Jus truputi lyginkite gyvenimo lygi Lietuvoj ir Airijoje.lendat ten kur jums nereikia.jus geriau listumet ten kur mokiescius didina .

   • Avatar... (IP: 90.138.163.229)

    Raktinis žodis mano komentare ” nedirba ” tėvai ,o vaikai darželyje ! Kaip tai ne mano reikalas ? Jūs matyt net nežinote iš kieno mokesčių darželiai ” pigūs ” ? Dirbantiems turėtų būti viena kaina , nedirbantiems ar negyvenantiems Klaipėdoje – kita . O šiaip ne jūsų reikalas ką aš turėčiau komentuoti .

  2. AvatarZao (IP: 85.232.133.14)

   “L. Prižgintienės teigimu, nuo 2016 metų virėjų atlyginimai išaugo nuo 458 iki 808 eurų” teigia lyg tiek būtų padidėjusi našta darbo užmokesčiui mokėti… Bet didžioji skaičiaus pokyčio dalis yra darbdavio mokesčių perkėlimas darbuotojui “ant popieriaus”, tad tik manipuliuoja skaičiais. Jeigu jau norėjo parodyti pokytį, tai kodėl nepateiktas realus prieaugis.

  3. AvatarUž mokesčio didinimą (IP: 83.171.17.38)

   Komunizmas dar=eliuose. Už 60eur. visą mėnesį??? Užtat ir tempia tuos vaikus į darželį – karantinas ar ne…kur pigiau rasi??

   • Avatar... (IP: 90.138.163.229)

    Mano galva darželiai per pigūs . Jei net nedirbantys tėvai gali vaikus į darželį vesti . Mano vaikas gyvena Airijoje , turi tris vaikus , 2 mokiniai , mažoji ikimokyklinukė , abu tėvai dirbantys , neskursta . Jiems darželis per brangus , samdo auklę .

   • AvatarAnonimas (IP: 77.79.44.42)

    Paziureciau ka jus sakytumete jei turetumete vaiku.pradetum saukti kad darzeli pabragino.ir vel eilini karta matau kad lendat ten kur jums nereikia.ko nesauki kad mokesti uz automobilio tarsa kelia.ko tyli.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt