P0

Regionas

Už informacijos teikimą ministerijos vadovybei gresia atleidimas iš darbo (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-29


Aplinkos apsaugos departamentas pranešė, kad jos direktorės įsakymu sudaryta komisija pateikė išvadą dėl Klaipėdos valdybos vyriausiojo specialisto Donato Bagočiaus veiksmų. Informacijos apie incidentą Būtingės teikimą aplinkos ministrui Simonui Gentvilui ir jo patarėjui Marijui Gailiui įvertintas kaip šiurkštus tarnybinis nusižengimas ir už tai siūloma skirti tarnybinę nuobaudą – atleidimą iš pareigų.

„Komisija pripažino, kad Departamento Klaipėdos valdybos Jūros aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas D. B. 2020-12-28, per savo kasmetines atostogas, negavęs pavedimo ir neturėdamas jokio teisinio pagrindo, savavališkai atliko veiksmus, susijusius su 2020-12-28 Būtingės naftos terminale išsiliejusios naftos incidentu. Taip D. B. viršijo savo įgaliojimus ir, teikdamas informaciją (komentuodamas) apie nebaigtą neplaninį patikrinimą ir būsimą neplaninio patikrinimo rezultatą (galimai ateityje Departamento skaičiuosimą žalą aplinkai), neatsargia kaltės forma padarė tarnybinį nusižengimą. <…> Taip pat pripažinta, kad viešai išplatintais elektoriniais laiškais D. B. padarė šiurkštų tarnybinį nusižengimą ir pažeidė Valstybės tarnybos įstatymo 16 straipsnio 1 dalies 3 ir 5 punkte įtvirtintas pareigas, šio įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 8 ir 10 punkte įtvirtintų valstybės tarnautojų veiklos ir tarnybinės etikos principus, nesilaikė Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnų etikos taisyklių”, – rašoma departamento pranešime. 

D. Bagočius nuo sausio 29 d. tarnybinio kaitumo būdu buvo perkeltas į Aplinkos apsaugos agentūrą, tad tyrimo išvados bus perduotos jai ir  galutinį sprendimą dėl jų priims šios institucijos vadovai.


  2021-01-29

  Vienas komentaras apie “Už informacijos teikimą ministerijos vadovybei gresia atleidimas iš darbo”

  1. AvatarAnonimas (IP: 85.232.134.106)

   Kazkokia kolukieciu mafija tiesiog

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt