P0

Politikų tribūna

Nebūtinai tas, kuris šaukia labiau, yra teisus (10)

Audrius Petrošius, Seimo narys
2021-01-30


Kai viešose kovose garsiai ir dideliu kiekiu liejasi emocijos, jas visuomet vertinu su dideliu atsargumu, t.y. suprantu, kad nebūtinai tas, kuris šaukia labiau, yra teisus.

Kalbai pasisukus apie Aplinkos ministro Simono Gentvilo ir Aplinkos apsaugos departamento direktorės Olgos Vėbrienės konfliktą, nesiimu vertinti nė vienos iš pusių. Tačiau jeigu jau vienai pusei suteikiamas pranešėjo statusas, tai būtų teisinga leisti dirbti tyrimą atliekančioms institucijoms ir viešai parodomąsias akcijas vykdyti tik sulaukus jo rezultato.

Dabar gi tai kuo toliau, tuo labiau panašu į gerai suplanuotą viešųjų ryšių akciją.

Gražiai sudėliotos taktikos, puodeliai su triušiais bei skriaudžiamo žmogaus emocijos interviu metu mums kelia gailestį, priimame vieną pusę, kaip kenčiančią, o kitą – kaip šaltą, griežtą, biurokratišką, verslo interesams atstovaujantį politiką. Ir visgi visa tai ne vardan tyrimo ir tiesos – tai emocijos nuomonei formuoti ir jūsų išmintingumui patikrinti. Kaip jau minėjau, tyrimą dėl faktų atlieka institucijos, o ne mes, žiūrovai.

Kai pakeliui į tikslą žvilgsnis iš pagrindinio kelio nukrypsta į takelį, tikslo galima ir nepasiekti.

Viešąjį interesą „Grigeo” byloje gina prokuratūra, tačiau apie didinamą ieškinio sumą pirmoji viešai prabilo… Seimo narė Ligita Girskienė. Po to Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė. Na, o prokuratūrai jau kas liko.

Tikriausiai visi suprantame, kad tokio masto bylos yra itin sudėtingos. Susiduriama su didžiule jėga, dideliais pinigais, todėl tyrimai, siekiant sėkmingos baigties, turi būti atliekami itin kruopščiai ir profesionaliai, kad neliktų landų išsisukimui nuo atsakomybės, taigi, smulkmenos yra ypatingai svarbios.

Ir kai tokiame fone apie įvairias naujai paaiškėjusias detales pirmiausia raportuoja politikai, besiginančiai pusei gali būti metamas papildomas argumentas gynybai dėl galimo bylos politizavimo.

Besaikis garbėtroškumas ir bėgimas prieky traukinio kartais gali sugriauti net didžiausius pasiekimus. O gal LVŽS kur nors užantyje tokį tikslą ir turi? Nuoširdžiai tikėkimės, kad taip neįvyks, nes kuo ilgiau šiuos žaidimus jie žaidžia, tuo ilgiau gyvūnai, augalai ir apskritai visa ekosistema kenčia.


  2021-01-30

  10 komentarai “Nebūtinai tas, kuris šaukia labiau, yra teisus”

  1. AvatarAnonimas (IP: 188.69.196.35)

   Svarbu fotkę gerą pasidaryt, o toliau kaip išeina…

  2. AvatarAnonimas (IP: 188.69.196.35)

   Peršalo galvą matyt. Tegul paskaito AAD direktorės pranešimą ir laikus susižiūri, kas pirmas pranešė. Taigi koncervai gavo paramą rinkimams iš “Grigeo” Pangonio. Tik Šimonytė grąžino.

  3. AvatarLT (IP: 78.62.144.64)

   Apgailėtina Petrosiau. Už tave balsavau o pasirodo kydau. Sorry bet daugiau iš manęs balso nebegausi. Nieko nedarei dėl Grigeo o buvai Klaipėdos tarybos narys. Pats gyveni klp ir tau žiūriu dzin kada mūsų miestas tersiamas. Paveikė tave konservatoriai. Patapai jų marionetė. Sėkmės

   • AvatarAnonimas (IP: 188.69.196.35)

    Jis negyvena Klaipėdoje. Kas jam rūpi.

  4. AvatarMArijus (IP: 84.15.178.78)

   Petrošius reikia atsistatydinti

  5. AvatarAnna Belle (IP: 78.57.209.114)

   Konservų propagandonai tiesiog akyse krenta su tokiom 6 klasės lygio rašlevom. Kad vagis gina vagį ir arkliui aišku. Bet tokį šizofreninį bredą sugalvoti ir dar viešinti? Tu gal baik tą šūdą į nosį kišti, jau akivaizdūs smegenų veiklos sutrikimai pasidėjo)

  6. AvatarNa (IP: 78.62.163.87)

   Konservatoriau Petrošiau, praleidai progą patylėti.

  7. Avatarklp (IP: 86.100.81.183)

   Gėda skaityt tokius Petrošių Audriuko paistalus.Gal geriau tų niekšų gynyba užsiima advokatai.

  8. AvatarMarijus (IP: 86.38.157.104)

   Prakalbo tas kuris mažiausiai ką padarė apie tuos – kurie kažką darė. Geriau jis komentuotų savo partijos vakcinų dalybas Šilalėje.

   • AvatarGalbūt (IP: 88.119.46.105)

    Na jeigu darymas, kaip procesas, o ne sėkmingas proceso rezultatas yra siekiamybė, tada jūs teisus :))

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt