P0

Kriminalai ir nelaimės

Rusijos pilietis į Lietuvą vežė kontrabandą – 30 tūkst. eurų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-01-30


Per patikrą Klaipėdos teritorinės muitinės poste pareigūnai išaiškino keleivio nerimo priežastį – asmuo kontrabanda gabeno grynuosius pinigus.

Klaipėdos teritorinės muitinės nuotr.

Sausio 27 d. į Panemunės kelio postą iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities atvyko Rusijos piliečio vairuojamas lengvasis automobilis „Bentley Continental GT“. Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnams asmuo žodžiu nurodė gabenantis 75 litrus dyzelino ir 4120 eurų bei 1150 Rusijos rublių. Tokią pat gabenamų pinigų sumą asmuo nurodė ir Grynųjų pinigų deklaracijoje.

Kilus įtarimui, kad Rusijos pilietis gali gabenti ir nedeklaruotus pinigus, buvo atlikta asmens apžiūra. Jos metu asmuo labai sutriko. Pasirodo, jog būta dėl ko sunerimti – išorinėje asmens striukės kišenėje muitinės pareigūnai aptiko 30 000 eurų. Šie pinigai nebuvo deklaruoti muitinėje teisės aktų nustatyta tvarka. Rusijos pilietis apgailestavo dėl savo poelgio, pareigūnams teigė, jog už šiuos pinigus ketino pirkti transporto priemonės priekabą.

Kontrabanda gabenti pinigai bei asmens mobilusis telefonas buvo paimti, Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 199 str. 3 d. Už tai įstatymas numato baudą arba laisvės atėmimą iki 8 metų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūra.

Klaipėdos teritorinės muitinės nuotr.

Šiemet tai yra pirmas fiksuotas grynųjų pinigų kontrabandos atvejis Panemunės kelio poste. Pernai buvo nustatyti 2 atvejai, dėl kurių Muitinės kriminalinėje tarnyboje buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai. Vienu atveju Lietuvos Respublikos sieną kirtęs asmuo muitinės pareigūnams nedeklaravo daugiau nei 23 500 eurų, kitu – per 20 500 eurų.

Muitinės pareigūnai primena, jog kiekvienas asmuo, atvykstantis į Lietuvą iš trečiosios šalies ar išvykstantis į ją ir gabenantis ne mažesnę kaip 10 000 eurų grynųjų pinigų sumą (arba ją atitinkančią sumą kita valiuta), privalo ją deklaruoti muitinės įstaigoje. Užpildytą ir pasirašytą Grynųjų pinigų deklaravimo formą asmuo turi pateikti be atskiro muitinės pareigūno reikalavimo. Prievolė deklaruoti grynuosius pinigus leidžia efektyviau taikyti Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytas pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemones.

Lietuvos muitinėje 2020 metais buvo pradėta 12 ikiteisminių tyrimų dėl grynųjų pinigų kontrabandos. Sulaikyta 488 tūkst. eurų.


  2021-01-30

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt