P0

Kultūra

Šį ketvirtadienį eteryje – delfinų pietūs

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-03


Šį ketvirtadienį žiūrovų laukia jau antras virtualus susitikimas su Lietuvos jūrų muziejaus delfinais – 14.30 val. tiesioginėje transliacijoje „Virtualu, bet tikra“ iš delfinariumo bus siūloma papietauti kartu su delfinais.

N. Girdvainienės nuotr.

Visus klausimus apie tai, kiek, kada ir ką delfinai valgo bus galima užduoti komentaruose po tiesiogine transliacija Lietuvos jūrų muziejaus socialinėje Facebook paskyroje.

Jūrų žinduolių treneris Mindaugas Lukošius sako, kad dauguma delfinų gyvena vandenynuose, o ten vanduo delfinams yra pernelyg sūrus „gerti“.

„Didžiąją dalį vandens delfinai gauna iš maisto (žuvų ir kalmarų). Be to, kai jie degina savo riebalus, organizme išskiriamas vanduo. Tuo tarpu, jų inkstai yra įpratę saugoti kaip įmanoma didesnį vandens kiekį. Taigi, nors delfinai – vandens gyvūnai, jie gyvena tarsi dykumoje, neturi tiesioginio vandens šaltinio”, – pasakoja M. Lukošius.

Dabar Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume gyvena 16 delfinų – Juodosios jūros afalinų ir penki Kalifornijos jūrų liūtai. Delfinariumas Smiltynėje pastatytas netrukus po Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo – 1993 metais. Pirmieji penki delfinai – Juodosios jūros afalinos į Smiltynę atgabenti iš Sevastopolio.

Prieš šešerius metus Europos Sąjungos paramos lėšomis atlikta delfinariumo rekonstrukcija. Rekonstruoto delfinariumo erdvės gerokai išsiplėtė: įrengtas ne tik itin modernus Delfinų terapijos centras, bet ir Saulės įlanka vadinamas lauko baseinas su dengtomis žiūrovų tribūnomis, kelis kartus padidėjo gyvūnams skirtos gyvenamosios erdvės. Į delfinariumo baseinus iš Baltijos jūros tiekiamas vanduo nuolat valomas mechaniniais, biologiniais ir ozono filtrais. Jo kokybė beveik prilygsta geriamam vandeniui, visą parą palaikoma 18 laipsnių šilumos temperatūra.


  Kultūros straipsnių vidus

  2021-02-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt