P0

Regionas

Buvęs rajono administracijos direktoriaus pavaduotojas pažeidė įstatymą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-04


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvęs Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Šunokas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus nusišalinti.

Nustatyta, kad pernai birželį jis nenusišalino ir sprendė klausimus, susijusius su kaimo bendruomene „Smilgynai ir kaimynai“. Pastarajai vadovauja buvusi Seimo narė Rasa Petrauskienė, sausį pakeitusi M. Šunoką direktoriaus pavaduotojo pareigose. Anot komisijos, sprendimo priėmimo metu M. Šunokas buvo visuomeninis R. Petrauskienės konsultantas. Tačiau jis nenusišalino ir dalyvavo Vaikų vasaros poilsio programų vertinimo komisijos posėdyje, kai spręsta dėl finansavimo minėtajai bendruomenei skyrimo, pasirašė šio posėdžio protokolą ir dalyvavo rengiant įsakymo projektą, kuriuo bendruomenei skirtos lėšos vaikų vasaros poilsio programoms finansuoti.

VTEK vertinimu, šiuos klausimus M. Šunokas sprendė turėdamas privatų interesą, kadangi klausimai buvo susiję su Seimo nares, kuriai jis patarinėjo, vadovaujama asociacija. Privačiu interesu laikytinos ne tik asmens darbovietė ir pareigos, dėl kurių kyla pareiga deklaruoti privačius interesus, bet ir kitos darbovietės ir einamos pareigos.

VTEK pabrėžia, kad tokiomis aplinkybėmis sprendimai dėl finansavimo kaimo bendruomenei „Smilgynai ir kaimynai” turėjo būti parengti ir priimti M. Šunokui nedalyvaujant. Tačiau tirtoje situacijoje jis nepasiėlgė taip, kad nesukeltų abejonių dėl interesų konflikto.


  2021-02-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt