P0

Miestas, Svarbu

Kvartalą „Bastionų namai“ projektuos vilniečiai (atnaujinta) (86)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-02-04


Naujo kvartalo prie Jono kalnelio „Bastionų namai“ architektūrinio konkurso organizatoriai jau kelias dienas visuomenei nesugeba paskelbti nugalėtojo. „Atviros Klaipėdos“ turimais duomenimis, yra įtarimų, jog konkursą laimėjo pasiūlymas, kurio ir projektavimas, ir statybos galimai kainuos pigiausiai.

Projektas „Pelenynas”. Projektuotojų vizualizacija

„Atvira Klaipėda“ rašė, jog „Bastionų namų“ architektūriniam konkursui, kurį organizuoti pavesta bendrovei „LEZ projektų valdymas“, buvo pateikti šeši architektų pasiūlymai. Po du pateikė Vilniaus ir Kauno kompanijos, po vieną – klaipėdiečiai ir danai.

Konkurso vertinimo komisija dar antradienį susirinko aptarti pasiūlymų ir išrinkti nugalėtojo. Tądien išklausytos ir konkurso darbų recenzentų išvados. Įprastai toks pristatymas vyksta viešai, tačiau šiuo atveju visuomenė nebuvo pakviesta pasiklausyti, ką apie konkursui pateiktus darbus mano recenzentai.

Vertinimo komisija, kurios gretose buvo šeši architektai ar urbanistai ir du statytojo atstovai, dar antradienį išrinko konkurso nugalėtoją. Tačiau informaciją apie jį visuomenei bus pateikta tik penktadienį – tądien planuojama išplatinti oficialų pranešimą spaudai, o kol kas į kalbas nesileidžia nei konkurso organizatoriai, nei statytojų atstovai.

Projektas „Pelenynas”. Projektuotojų vizualizacija

Tačiau „Atvirai Klaipėdai“ pavyko sužinoti, jog vertinimo komisija konkurse pirmąją vietą skyrė projektui „Pelenynas“. Šį darbą pateikė vilniečių bendrovė „Unitectus“, kuriai vadovauja architektas Tauras Paulauskas.

Konkursą organizuojančios bendrovės „LEZ projektų valdymas“ direktorius Darius Juozapavičius informacijos apie tai, kad nugalėtoju paskelbtas „Pelenyno“ projektas nei patvirtino, nei paneigė.

Projektas „Pelenynas”. Projektuotojų vizualizacija

Publikos geriausiai vertintiems projektams „Gluosnių aikštė“ ir „New Town“ vertinimo komisija atitinkamai skyrė antrąją ir trečiąją vietas.

Kai kurių komisijos narių neoficialiu vertinimu, „Pelenyno“ sėkmę konkurse lėmė tai, jog tai galimai yra pigiausiai įgyvendinamas projektas tiek projektuojant, tiek statant, nes kituose projektuose buvo numatyta ir sudėtingesnė architektūrinė išraiška, ir brangesnės apdailos medžiagos.

Beje, ir „Pelenynui“ komisija turėjo pastabų, tačiau esą jos lengvai ištaisomos, kai vyks tolimesnė projektavimo eiga.

Projektas „Gluosnių aikštė”. projektuotojų vizualizacija

Komisiją sudarė Klaipėdos miesto savivaldybės atstovai Mantė Černiūtė-Amšiejienė ir Kastytis Macijauskas, architektai Edmundas Andrijauskas, Linas Naujokaitis, Gintaras Čičiurka, Vilniaus savivaldybės atstovas Mindaugas Pakalnis, D. Juozapavičius ir Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos valdybos narys, UAB „Eriadas“ akcininkas Donatas Jurevičius.

„Atviros Klaipėdos“ žiniomis, visi šie komisijos nariai „Pelenynui” skyrė pirmąją vietą, išskyrus K. Macijauską, kuris šiam projektui skyrė trečiąją vietą.

„Atvira Klaipėda“ primena, jog „Bastionų namų“ architektūrinis konkursas numatytas dviem etapais. Dabar buvo pateikti pirmojo etapo darbai.

Konkurso nuostatuose buvo numatyta, jog sklypuose Gluosnių g. 1, Gluosnių g. 11 reikia suprojektuoti apie 35 tūkst. kv. m ploto komercinių ir butų ploto, neįskaitant balkonų, terasų ir uždarų lodžijų ploto. Nurodoma, jog gyvenamuosiuose namuose reikia suprojektuoti iki 20 proc. studijos tipo butų (23-27 kv. m ploto), iki 35 proc. vieno miegamojo kambario butų (36-45 kv. m ploto), iki 30 proc. dviejų miegamųjų kambarių butų (52-65 kv. m ploto) ir iki 15 proc. trijų miegamųjų kambarių butų (72-80 kv. m ploto).

Projektuotojai taip pat privalėjo numatyta pėsčiųjų ir dviračių takų integraciją bei Danės upės prieigų sutvarkymą.

Konkurso pirmajame etape taip pat reikėjo pateikti ir Bastionų g. 8 bei Bastionų tilto preliminarius tūrinius, planinius sprendimus, kad būtų galima suprasti tolesnę šių teritorijų sąveiką ir plėtojimą.

Projektas „New Town”. Projektuotojų vizualizacija

Antrajame konkurse etape dalyviai turėtų pateikti Bastionų g. 8 ir Bastionų tilto pilnus detalizuotus projektinius pasiūlymus, detalizuoti gatvės ir tilto sprendinius.

Naują kvartalą „Bastionų namai“ statys beveik 4 ha teritoriją prie Jono kalnelio valdanti bendrovė „Verdispar Gluosniai“, kurią pernai vasarą nusipirko kompanija „DiFF Invest“. Visą kvartalą planuojama pastatyti per aštuonerius metus.


  2021-02-04

  86 komentarai “Kvartalą „Bastionų namai“ projektuos vilniečiai (atnaujinta)”

  1. AvatarKlijentas (IP: 85.206.129.62)

   Gimiau ir augau Klaipedos senamiestyje,kai pamaciau ka suprojektavo vidurius paleido.Vel gryztame i sovietmeti.Kur Memelio sarmas.

  2. AvatarPetriukas (IP: 78.60.136.88)

   Taip išrinktas pats pilkiausias ir nykiausias “chušiovkės” variantas >matyt rinko pagal kainą. Miestą kaip deklaruojamą žalią ir inovatyvų tikrai nepapuoš

  3. AvatarKarolis In (IP: 86.100.110.169)

   Dėl susidariusios situacijos šiame konkurse ir paskelbto nugalėtojo “Pelenyno” yra surašyta peticija ir pradėti žingsniai užkirsti kelią jo atsiradimui, kadangi miestiečiai jo nepalaiko. Kviečiame visus išreikšti savo palaikymą čia: https://www.peticijos.lt/visos/77490/uzkirskime-kelia-dar-vienai-tragedijai-klaipedoje-pelenynui-ne/

  4. AvatarViola da Gamba (IP: 78.57.204.222)

   Nu, bliamba, nusprendė :)))))))) Pats NYKIAUSIAS iš galimų. Tai nueikit į Taikos prospektą ir žiūrėkit susiradę kokią nerestauruotą chruščiovkę ir pamatysit savo Pelenyną. Ar jums kokios žieminės sparvos įkando ar dideli pinigėliai dunktelėjo? Toks gražus spalvingas projektas ala Amsterdam siūlomas, tai jiems tarybinė chruščiovkė taip prie širdies…. tai, gal., dar pigiau bus , jei virtuvės tik 2 kv.metrų, nes kam jos – maistą virs virėjos.Tos pačios, kurioms Leninas liepė valstybę valdyti……. Koks nusivylimas…………. Jūs visai nežiūrit į ateitį. Pažiūrėkit kaip darkote Muzikinį teatrą. Bus tarybinis pagražintas, padažytas bokštas, nes ką tu ten išspausi iš architektūrinio šlamšto. jūs bent Helsinkio naujausią biblioteką OOdi parodykit. Oodi was designed by ALA Architects, who won the open international architecture competition for the Central Library. ir pagrindinis reikalavimas: The starting point was that the building should be a public, open to everyone, safe, and free of charge city space in the heart of the city.. Viskas. O dabar pažiūrėkit kas gavosi. Apakau nuėjusi. O jie Tarybinį bokštą gaivina, kelia iš numirusių, nors jau jis pats numirti norėjo :)))))))))) Tas pats bus su Pelenynu – negyvas gimęs…….. apgailėtina.

   • AvatarStanislovas (IP: 86.100.174.252)

    100% Viola da Gamba palaikau tamstos nuomonę.O dėl muzikinio ypač

  5. AvatarArmani (IP: 195.235.183.6)

   STT turi pasidometi kas gavo kysi kad Pelenynas laimejo !!!!! Kas cia per nesamone sovietinio tibo namus statyti aukso vertoij vietoje !!!! Tragedija ar negeda draskyti miesto tokiais projektais nesuprantu beprociai kazkokie !!!!Skris kazkienoi galvos uz tokias nesamones….

  6. AvatarJonas (IP: 90.131.41.146)

   Didžiulė nepagarba miestui, kurio lietuviai nei statė, nei sugebėjo statyti tik darkytis. Dabartinė vizija nenuėjo toliau nei nuo sovietinio laikotarpio, matyt kažkam nostalgija prabudo. Kūrinį galima pavadinti: chruščiovkės Nr. 2, obratno v sssr.

  7. AvatarVytas (IP: 78.62.151.7)

   Matomai miesto musu gerbiamas meras nemylli arba nera miesto patriotas.kazkaip jo nera gal.yra posakis verkia duonele tinginio valgoma ar minti pagavot.tikiuos klaipedos meras ne toks.su pagarba mylintis miesta pilietis.

   • AvatarVytui (IP: 78.56.19.8)

    Mūsų “merui” miestas niekada nerūpėjo ir nerūpės. Jis rūpinasi tik savimi. Kitais, o tuo labiau miestu, jis rūpintis nesutvertas.

  8. AvatarGerhard (IP: 88.118.166.87)

   Zmones vieniekimes, neleiskime pastatyti si projektai ir taip subjauruoti Klaipeda. Sis projektas tinka nebet krematorijaus statybai, todel ir Pelenynas. Manau KBA turetu prisideti mobilizuojant zmones.

  9. AvatarAnonimas (IP: 78.60.173.230)

   Išrinko patį baisiausia projektą. Kur reikia rašyti peticija?

  10. AvatarIr dar (IP: 78.56.19.8)

   Siūlau kvartalą pavadint Grigeotown, po to ir visą miestą taip pervadinti.

  11. AvatarNojus (IP: 78.56.19.8)

   Kad jau “laimėjo” šiai vietai tikrai prastas projektas, belieka tikėtis, kad statytojai nepataupys ant apdailos ir tikrai suklijuos nepigų klinkerį ir bent taip kompensuos tokią pigią architektūrą. O mūsų bepautė ir atsitiktinė valdžia galėtų per daug nenuolaidžiauti ir prie infrastruktūros vystytojai prisidėti privalomai turėtų.

  12. AvatarIrena (IP: 78.57.207.95)

   Iš tiesų ir vėl pigiausias ir prasčiausias sprendimas. Tai gal gali komisijos nariai išdėstyti visuomenei jų argumentus, kas paskatino tokį sprendimą. Kyla labai daug klausimų. Pagarba K.Macijauskui už tvirtą poziciją.

   • AvatarKarolis In (IP: 86.100.110.169)

    Kur galima rasti Macijausko poziciją?

   • AvatarKaroliui In (IP: 78.56.19.8)

    “…visi šie komisijos nariai „Pelenynui” skyrė pirmąją vietą, išskyrus K. Macijauską, kuris šiam projektui skyrė trečiąją vietą.”

  13. Avatarseuwbs (IP: 86.100.153.217)

   nemaniau kad dar yra tokiu architektu kad sutvert toki gaidi

   • AvatarMaria (IP: 185.108.247.249)

    Pirmąja vieta laimėjęs projektas neturi nieko bendro su Klaipeda. Jei butu pasirinktas New Town, Klaipėdoje turėtume kažką panašaus į Paupio kvartalą Vilniuje. Kažkokia niūrybe, nei spalvos , nei charakterio. Andrijauskui svarbu visa Klaipeda užstatyti dėžutėmis, jis ir jo biuras nieko daugiau ir nesugeba. Vilniečiai ir ši karta nusprendė, nes jiems savi marškiniai arčiau kūno. Visi susiję savais ryšiais. Klaipėdiečiu nuomone neturi jokios reikšmes. Nieko naujo, labai nuvylėte

  14. Avatarne (IP: 86.100.153.217)

   cia mazdaug gryzta senos mados? Chrusciovkes?

  15. Avatarn (IP: 86.100.153.217)

   tiesiog sedevras :))))

  16. Avatarn (IP: 86.100.153.217)

   reto baisumo projektas

  17. AvatarBuvo (IP: 78.57.209.60)

   Vienintelis komisijos narys Kastytis Macijauskas mąsto blaiviai, o kiti nariai buvo užprogramuoti ar užhipnotizuoti…

  18. AvatarNojus (IP: 78.56.19.8)

   Vietoj Trinyčių fabriko visai tinkamas projektas, ten ir rebelde tiktų, bet čia… Gal geriau dykynė, kad ir dešimtmetį, nei ilgiems ilgiems metams vizualiai užteršta tokia jautri vieta. Kai turės pakankamai pinigų kokybiškai architektūrai, welcome.

   • AvatarNusivylęs (IP: 86.100.17.176)

    Šitas ubagų kraštas niekada pinigų neturės. Taip ir toliau gyvensime dėžių mieste

  19. AvatarAlgis (IP: 78.58.44.72)

   Visiems aišku, kad projektas “Gluosnių aikštė” tikrai papuoštų Klaipėda. Jei visgi laimės “Pelenynas” galės kvartalą pavadinti “Grigeo”, nes toks vystytojų ir architektų požiūris į Klaipėda

  20. AvatarGreta (IP: 84.15.188.236)

   Apima beviltiškumo jausmas, kai miesto širdis užteršiama vizualiai.
   Kokiu ‘pilku žmogeliu’ reikia būti, kad išsirinkti tokią nykumą?
   Didžiausias nusivylimas dar tik atkeliauja: jei savivaldybė nuspręs ‘išgelbėti’ statytojus nuo finansinės naštos statant tiltą. Pinigų taupymas projektui, bet išlaidavimas suteikiant lengvatas.

  21. AvatarA. V (IP: 62.253.231.66)

   Pelenynas turėjo būti paskutinioj vietoj.Gluosnių aikštės projektas gerai atrodo. Jei pelenyną darys tai kažkam per pirštus reiks duoti. Po pigiai nereikia kišti tokioj išskirtinėj vietoj.

  22. AvatarArturas (IP: 188.69.197.238)

   Is visu variantu Klaipedos senamiescio sirdyje – laimejo labiausios kvadratines dezes. Dizainerio post sovietinis skonis cia viena, bet komisija.. rimtai?

  23. AvatarTomas (IP: 185.144.119.119)

   Labai malonu matyti, kad vienintelis adekvatus asmuo, su kuriuo galima padiskutuoti apie projektus yra ezys. Dauguma linkę komentaruose aptarnauti nerealizuotas vaikystės fantazijas ir emocines traumas svetimų rankomis ir dar kitų pinigus skaičiuoti. Ir dar užsipulti kitaip manančius ir bandančius parodyti kitą medalio pusę bei išreikšti nuomonę. Dar ir sugebančiais ištujinti, vargšu išvadinti ar papirktu vystytojų. Nagi, vis tik išsilavinimo ir manieros diskutuoti nenusipirksi. Sėkmės kritikuojant, jūsų kritika tikrai bus išgirsta 🙂
   Ačiū vystytojams, kad ir iš tokio Pelenyno išspaus kažką gražaus bei sutvarkys urbanistinę dykrą. Gyvens rajone žmonės su savo širdimis, emocijomis, darbais ir džiaugsmais, rūpinsis kad atgytų centras.

   • AvatarTomui (IP: 78.56.19.8)

    Tai tu ezio vertas pašnekovas ir esi. Nesiruošiu tavęs smerkti, bet kad kvaily esi, ir ezys tikrai suprasti turėtų.

  24. Avatarramunė (IP: 195.182.76.3)

   Taip, labai būtų įdomu miesto bendruomenei sužinoti ar buvo bent vienas architektas Klaipėdietis komisijoje ir ką jis ten veikė ? Kokie vertinimo rezultatai ? Ar tik Atvira Klaipėda galėjo paklausyti komisijos diskusijų ir kodėl mums jų nepakomentuoja ? Ar viskas buvo tamsoje ?

   • AvatarRamunei, ir ne tik (IP: 188.69.195.185)

    Tai Andrijauskas buvo. Bet koks skirtumas, kai konkursas tik dėl akių. Galvoju, jau ne tas laikas, kad bet ką ir bet kur mieste statyti. Ir dar tokioj jautrios vietoj. Statome šimtmečiui, jei ne ilgiau, ir kokį miestą paliksim ateinančioms kartoms neturėtų būti vistiek. Visi vertelgos turi žinoti, kad mes esame neabejinga miestui bendruomenė ir bet kokį Š mums tikrai neįbruks.

  25. AvatarMano (IP: 88.119.156.187)

   galva miesto bendruomenė turi teisę ir pareigą suabejoti vertinimo komisijos sprendimu visus komisijos narius paviešinant. Tuo pačiu, surinkti savo išsirinktą nepriklausomą profesionalią vertinimo komisiją ir iš naujo viešai darbus visuomenei pristatyti, įvertinti. Negalima tokiems objektams, tokiose vietose tokių šmugelių leisti. Miesto piliečiai laimėtų: 1. viešumą 2. prevencija ateičiai 3. visi investitoriai ateičiai žinotų, kad mūsų mieste geriau ne šmugeliauti ir dirbti iš karto tik gerai ir viešai. Laimėtojais būtų visi.

  26. AvatarSigitas (IP: 78.60.155.112)

   Vėl tie Vilniečiai-Kauniečiai. Todėl nuo tokių atėjūnų Klaipėdos miestas paverčiamas (atsiprašant) į šudmiestį. Kas svarbiausia iš Klaipėdos miesto ir jo apskrities nėra lyg musiškiai būtų išnykę.

   • AvatarAnonimas (IP: 88.119.156.187)

    gal klaipėdiečiam puikiai žinoma, kad dirbti tokiuose konkursuose beprasmiška nes vystytojams pigiau nusipirkti kelis vertintojus ir bus balsų dauguma vertinime. O miestiečiai ką, lai šūkalioja ir komentuoja. Papypsės ir nurims.

   • AvatarBebras (IP: 188.69.131.103)

    Sėsk ir suprojektuok

  27. AvatarPS14 (IP: 84.15.190.11)

   Šis rajonas praktiškai miesto branduolyje, šalia miesto upė, Jono kalnelis, senieji miesto įtvirtinimai, senamiestis. Šis rajonas turėtų tamti prestižiniu ir jame būti statomi inovatyvūs, istorini paveldą atmenantys pastatai. Kur miesto savivaldybės žodis, Grubliauskas, negi viskas ok ir bus leista pristatant tokioje vietoje belenką. New town, mano galvą atrodo geriausiai, Gluosnių aikštė dar dar. Bet tas pirmas tai aš be žodžiu, o dar tas pastatų išplanavimas labai panašūs į hruščiovo laikų statytus, nu tobula, va kas mūsų galvose yra tikrasis atminimas, štai ką reikia puoselėti… Neturiu ką pasakyt.

  28. Avatarauksinis kardas (IP: 195.182.76.3)

   Jei bus projekto viešinimas , jo metu bus galima pareikšti savo nuomonę . O šiaip graudu ir gėda , kad tokie architektai už pinigus viską gali arba pinigas viską gali. Renginio-konkurso devizas : Vilnius Klaipėdos Senamiestį chruščiovkėmis apstatys. Gal ir teisinga pozicija, pabrėžti Klaipėdos mažo senamiesčio išskirtinumą ? ?
   Džiugu ar liūdna , kad Klaipėdiečiai šios gildijos meistrai konkurse kiek žinia nedalyvavo. Ar per žemas rangas investitoriams , ar patys susiprato ko iš jų bus tikimasi . Labai gaila .

   • Avatarnaivumui (IP: 88.119.156.187)

    nėra ribų. Šis “viešas architektūrinis konkursas” ir yra išviešinimas su visokiais balsavimais. Kitų nebereikia. Toks tikslas ir yra.

  29. AvatarNa (IP: 78.62.163.87)

   panašu kad Klaipėdos senamiestyje ženkliai padaugės automobilių: DARNUS JUDUMAS.

  30. AvatarUps (IP: 212.59.11.228)

   Nieko gero. New Town buvo vertas

  31. AvatarŠiaip (IP: 78.57.211.224)

   Bent man nei vienas projektas nepatinka. Mažoje erdvėje krūva daugiaaukščių inkilų arba bendrabučių.

  32. AvatarAlgirdas (IP: 193.219.76.246)

   Galimai viską nulėmė ne kompetencija ir išmanymas, ne istorinės atminties ir Klaipėdos senamiesčio istorinių tradicijų bei savitumo, išskirtinumo suvokimas, ir net ne paprasčiausių Klaipėdai būdingų architektūros tradicijų tąsos prioritetas, bei geras išmanymas tarptautinės paveldosaugos, tarptautinių teisinių normų skirtų saugotinų senamiesčių tvarkymo principų prioritetų taikymas. Tikėtina, kad tai nulėmė žmogiškieji “tradiciniai” ryšiai (matyt kaip palikimas dar užsilikęs nuo sovietmečio laikų), nemažas faktorius tikriausiai ir baimė pasirodyti ne “šiuolaikiškam” (juk “stiklinės dėžutės” anot tokių susipratėlių yra “šiuolaikiškumo” mados etalonas), gal dar ir savo “kieto stuburo” neturėjimas, pataikavimas ar savo šiltos vietelės isikibimas ir baimė ją prarasti, gal ir matomai nemaži piniginiai svertai, kuriems atsispirti trūksta valios ir paprastos sąžinės. Taip visada atsitinka ir dar dėl to, kad sprendimą tikėtina darė ne klaipėdiškiai, kurių šaknys siekia karališkosios Klaipėdos laikus, o naujieji “atvykėliai”, kurie neturi jokių šaknų Klaipėdoje, kuriems neskaudą galvos dėl jos bjaurojimo, ar paveldo tradicijų nepaisymo, kurie neturi jokio žalio supratimo apie Klaippėdos išskirtinumą ir autentiškumą. Manau tai ryškus pavizdys, kaip “prastumiamas” gerų “dėdžių” labai naudingas visomis prasmėmis ir “visiems” projektas…. Taip elgiasi visi “naujieji” atvykėliai į Klaipėdą tiek pokariniai sovietiniai, kurie neatstatė karo nuniokotą miestą, o dar daugiau ji sunaikino. Graudu ir apmaudu, bet panašiai, nors ir labai rafinuotai elgiasi ir dabartiniai…

   • AvatarTeisingos (IP: 88.119.156.187)

    mintys, bet manau viskas daug primityviau. LEZ as panašu sąmoningai pats organizavo “viešą architektūrinį” konkursą, gerai užmokėjo vertinimo komisijos nariams ir visi galai į vandenį. Dabar bijo net viešai prasižioti. Pramonininkai moka reikaliukus reguliuoti. Taip vadinamas vieno mėnesio “Viešas” konkursas buvo ir daugiau jokių svarstymų – kepam projektą ir statybos leidimą. Išlaidų minimum, pelno maksimum. Juo labiau, kad panašus kliedesys numatytas ir piliavietėje, pietiniame rage. Ir kas trukdo mūsų miesto tarybai priimti paprastą Sprendimą, kad mūsų mieste visiems viešiems objektams, erdvėms organizuojami tik atviri, vieši konkursai tam skirti viešai padorų finansavimą ir juos su visa atsakomybe organizuoja (ne pataikauja) tik Klaipėdos architektų sąjunga. Kita vertus – gera proga parodyti visokiom KBA, senamiesčio mylėtojų ir gelbėtojų draugijom, visokiom architektų sąjungom viešo intereso stuburą. Jei jis bus, tokių nesąmonių nebus.

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    paraset taip lyg pretenduotumet i tokias saknis… kuo as labai abejoju 😉 Zinant kiek miesto gyventoju liko po II pasaulinio karo. Net jei per stebukla tai butu tiesa, nera pagrindo susireiksminti.

  33. AvatarBe abejonės (IP: 78.57.209.60)

   Liūdesys pereinantis į kančią, Černobylis 2…

  34. AvatarLAR ir LAS (IP: 88.119.156.187)

   LEZ vadukai, panašu, kad “truputi” prisikakojo

  35. AvatarAnonimas (IP: 185.245.84.202)

   Čia Klaipėda, nereikia stebėtis, kad viskas daroma belekaip.. Jau buvo aišku prieš skelbiant konkursą, kad laimės tas, kas pasiūlys pigiausią ir paprasčiausią variantą, o tos visokios komisijos, tai juoką kelia, jie žodžio neturi, nes pagrindinis žodis – pigiausias variantas. Tokį kvartalą už miesto gal ir būtų galima vystyti, bet ne tokioje vietoje.. Apskritai mieste nėra jokio tęstinumo, ateities vizijos ir t.t.

  36. AvatarNeoficialiais duomenimis (IP: 90.131.33.241)

   Laimėjo Pelkynas

  37. AvatarGal kas žinote (IP: 88.119.156.187)

   kas ta komisija? Kas ją išrenka? Kas jos pirmininkas ir kas, kodėl jį išrenka?

  38. Avatarekspertas (IP: 78.58.47.6)

   Bus projekto viešinimas, siūlau pareikšti savo nuomonę jo metu, architektai privalės atsakyt į pastabas…

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    tai ir atsakys, abejoju ar kur nors parasyta, kad negalima kazko statyti jei kam nors nepatinka… O tai, kad laimejo sitas projektas jau parodo, kad vystytojui i viesa nuomone nusispjauti.

  39. AvatarGyventojas (IP: 84.15.184.56)

   Kuom skiriasi sis projektas nuo sovietiniu kvartalu, na praktiskai niekuo, tik du ar tris kartus viskas dar labiau sugrūsta, pigi architektura, pigi aplinka ir uz labai brangiai. Jau 21 amzius ir su bet kuo nelabai ka besudominsi. Labai labai nuvyle pasirinkimas, tad tiltas su 4 eismo juostomis prie siu daugiabuciu langu kuo puikiausiai tiks.

  40. AvatarAndrius (IP: 78.57.247.209)

   RIP new town 🙁

  41. AvatarKlaipedos valdzia yra blogai (IP: 78.62.161.12)

   Debilai, tegul chrusciovkes stato. Baisu eilini syki, galejo pasirinkti New Town…

  42. AvatarAntonio (IP: 195.14.176.166)

   Kaip gaila, kad New Town nelaimėjo.

  43. AvatarASAS (IP: 213.197.190.179)

   Labai gaila del šio pasirinkimo, eilines dezutes, jokio istorinio testinumo
   ir kam skelbt konkursą kur žmones balsuoja , o išrenka vistiek tą kuris mažiausiai balsų surenka

   • AvatarTomas (IP: 185.144.119.119)

    Iš kur informacija, kad žmonės gali balsuoti, ką statyti investuotojui? Vertina tik pati komisija ir investuotojai iš to kas pasiūlyta.

   • Avatarto tomas (IP: 213.197.190.179)

    bastionunamai lt puslapyje buvo galima balsuoti , galite nueiti ir pats pamatysite, leidzia ir dabar jau isrinkus balsuot, tai labai keista

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    Balsuoti leidzia, bet kas laimi skelbia komisija, nereikia prisigalvoti ko nera.

   • Avatareziui (IP: 188.69.195.185)

    Bet komisija skelbia tai, ką vystytojai nori. Imitacija, ne konkursas, bet ne tau, ezy, tai pripažinti.

  44. AvatarAnonimas (IP: 195.14.178.193)

   Labai gaila.Baisūs kubai.
   Vėl dėžutės.
   Konkursas kaip visada…

  45. Avatar„Atviros Klaipėdos“ turimais duomenimis, yra įtarimų, jog konkursą laimėjo pasiūlymas, kurio ir projektavimas, ir statybos galimai kainuos pigiausiai. (IP: 77.79.44.42)

   Tai kam skelbiat konkursą, jei vis tiek vienintelis kriterijus kuo pigiau?

   • AvatarLaimonas Bogušas (IP: 195.14.178.14)

    Skelbti galima kokį nori konkursą 🙂 Blogiausia, kad dalyvių netrūksta net pačiomis negarbingiausiomis sąlygomis 🙂 Architektams trūksta savigarbos, čia bėda.

  46. AvatarGeriau nieko nedarykit (IP: 77.79.44.42)

   Vienintelis New Town padoriai atrodo, jei ne jis, tai geriau nieko nedarykit.

   • AvatarTomas (IP: 185.144.119.119)

    Darys, nes investuotojas mokėjo didelius pinigus už šiuos sklypus. Laimėjo praktiškumas ir skandinaviškas variantas. Tikrai geriau turėti išvystytą teritoriją nei dykras miesto centre.

   • Avatarto tomas (IP: 213.197.190.179)

    panasu kad Tomas is laimejusiu architektu komandos, nes labai jau gina sita baisu projekta

   • AvatarTomas anonimui (IP: 185.144.119.119)

    panašu, kad gyvenime vadovaujatės klaidingu įsivaizdavimu, kas jums panašu. Vargas šioks toks, kai sprendžiate apie tai neturėdami jokios informacijos apie asmenis 🙂
    Neginu tikrai, bet man asmeniškai New town buvo pats negražiausias ir nesubrendęs projektas, skirtas tik tenkinti mūsų vaikiškas fantazijas apie vaikystės miestus. Apskritai iš teiktų projektų nei vienas nebuvo geras ir toks kuris patiktų labiau ir tęstų Kultūros fabriku, Ravelino namais pradėtą kvartalo užstatymą buvo Rebelde 14. Tai galit dabar pasidaryti išvadas, kad mano teiktas projektas buvo būtent Rebelde 14, bet, deja, nelaimėjau. Taika.

   • AvatarAnonimas (IP: 85.232.134.106)

    “Tai galit dabar pasidaryti išvadas, kad mano teiktas projektas buvo būtent Rebelde 14, bet, deja, nelaimėjau”

    Tikrai keista kad vietoje tavo Minecrafto pasirinko ne tavo. Gal kvartalo kaina buvo su daugiau kaip 5 nuliai?

   • AvatarAr (IP: 78.57.209.60)

    Ar panorės žmonės gyventi tuose kazimatuose ? Štai kur klausimas ?

  47. AvatarJoris (IP: 78.56.19.8)

   Košmaras!!! Jei vystytojai pasirinko šį projektą, tuomet ne tik nutiesti Bastionų gatvę, bet ir tiltą pastatyti būtų privaloma! Gana teršti miestą, galvojant vien apie savo pinigines.

  48. AvatarGyventojas (IP: 84.15.184.56)

   Kaip ir sakiau iš karto laimes pats pigiausias su daug kvadratu projektas, kam reikia skelbti visokius konkursus???? Slykstus griozdas, kuris ne tik kad nepapuoš, bet sudarkys sia senamiescio puse. Tokius daugiabucius stato uzmiesciuose, bet ne centruose.

   • AvatarTomas (IP: 185.144.119.119)

    Kiek gi galima kartoti pasiklydusiems žmonėms, kad tai nėra Senamiestis. Tai buvusi pramoninė, sandėlių zona, o dar iki XX amžiaus pradžios buvo tiesiog užmiesčio teritorija 🙂

   • AvatarTomui (IP: 78.56.19.8)

    Nepastebėjai kaip nuo tada miestas prasiplėtė? Pagal tavo logiką statykim čia bet ką, užmiestis juk.

   • AvatarTomas anonimui (IP: 185.144.119.119)

    Tai miestas plečiasi ir dar toliau nuo Kalotės iki Kairių ir dar nereiškia, kad turime vaikytis kažkokių viduramžiškų stereotipų ir nostalgijos. Senamiestis niekur nedingo, ten reikalingas tinkamas sutvarkymas, ko nėra tinkamai daroma ypatingai teritorijoje nuo Turgaus gatvės iki Turgaus aikštės. Naujose teritorijose statyti turi tai, kas praktiška, atitinka miesto interesus ir investuotojų (pirkėjų) piniginę.

   • Avatarto tomas (IP: 213.197.190.179)

    kiek Bastionu namai pamokejo kad uz sita baisu projekta agituoji visaip?

   • AvatarTomas anonimui (IP: 185.144.119.119)

    Matau, kad turit problemų su teksto suvokimu.

   • AvatarTomui (IP: 188.69.195.185)

    Jei tu dar už rebelde šioj vietoj, turėtų būti gaila pačiam nu gyventų tuščiai metų…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt