P0

Politika

Liberalai siūlo švelninti karantiną teritoriniu principu (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-04


Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje jau yra savivaldybių, kuriose sergamumas yra mažesnis nei 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų, Liberalų sąjūdžio frakcija siūlo Vyriausybei svarstyti karantino ribojimų atlaisvinimo galimybę pagal teritorinį kriterijų. Toks būdas šiuo metu esą būtų saugi pagalba žmonėms, verslui ir regionų ekonomikai.

„Suprantame dabartinę ekspertų poziciją, jog imtasi atsargiausios perspektyvos vertinant padėtį. Tarkim Vilniuje situacija vis dar gana sudėtinga, tačiau jau yra savivaldybių, įžengusių į „žaliąsias“ zonas. Išlaikant ribojimus vykti tarp savivaldybių, tokios izoliuotos savivaldybės kaip Rietavas, kurios atitinka ekspertų nustatytus kriterijus, jau galėtų pradėti aktyvesnį gyvenimą. Manome, kad svarstant ribojimų atlaisvinimą, reiktų atsižvelgti ir į teritorinį pjūvį, o ne tik atskirus sektorius“, – pranešime cituojamas Liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.

Rietavo savivaldybėje naujų atvejų nefiksuojama jau kelias dienas, o bendras sergamumo rodiklis neviršija 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Rietavo savivaldybės meras, liberalas Antanas Černeckis teigia, kad atlaisvinimų ypač laukia vietos verslininkai, norintys pradėti dirbti, o ne gauti pašalpas. Taip pat mažas sergamumas tokiose savivaldybėse leistų atsargiai atidarinėti ir mokyklas.

Karantino ribojimų švelninimą Vyriausybė vėl ketina svarstyti kitą savaitę. Liberalų sąjūdis teigia, jog sieks, kad būtų atsižvelgta į pasiūlymus dėl karantino švelninimo lokaliai, neverčiant į „žalias zonas“ patenkančias savivaldybes laukti, kol situacija pagerės visoje šalyje.


  2021-02-04

  Vienas komentaras apie “Liberalai siūlo švelninti karantiną teritoriniu principu”

  1. Avatargeras (IP: 83.171.17.102)

   siūlymas ir mąstymas, pritariu

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt