P0

Regionas

Tvarkys Preilos bibliotekos pastatą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-04


Neringos savivaldybė kartu su biudžetine įstaiga E. F. Svetlanovo vardu pavadinta Kaliningrado srities filharmonija įgyvendina projektą, kurio metu numatoma restauruoti bei įveiklinti buvusį mokyklos pastatą Preiloje, kuriame yra įsikūrusi biblioteka.

Preilos mokyklos istorija dėl mažo mokinių skaičiaus baigėsi 2001 metais. Buvusiose gyvenamosiose pirmo aukšto patalpose šiuo metu yra įsikūręs Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos filialas. neringa.lt nuotr.

Neringos savivaldybė ir UAB „Žimpra“ jau pasirašė statybos rangos sutartį. Pastato pirmo aukšto patalpos bus pritaikytos šiandieniniams viešosios bibliotekos poreikiams – buvusioje klasėje numatoma įrengti skaityklą, galinčią priimti 8 lankytojus, bei atvirus knygų fondus. Buvusiose gyvenamosiose patalpose – uždaras knygų fondo saugyklas, pagalbinę patalpą ir sanitarinį mazgą, pritaikytą žmonėms su negalia. Atliktų pastato tvarkybos darbų dėka mansardinis aukštas bus skirtas bendruomenės gyventojų užimtumo patalpoms.

Siekiant išsaugoti vertingąsias savybes bei atkurti sunykusias, bus tvarkoma ir pastato išorė – atliktas mūro ir tinko remontas, restauruotas fasado sienose esančių nišų tinkas, plytų mūras ir mūriniai elementai. Atliktas mūrinių kaminų, medinių stogo detalių remontas. Pakeistos molinės stogo čerpės. Restauruotos bus išorinės dvivėrės įėjimo durys bei marmuro lenta su vokišku užrašu „Preilos mokykla. Statyta 1907 m.“. Taip pat mediniai vidaus laiptai.

Prie įėjimų į pastatą bus įrengti išoriniai laipteliai ir pandusas žmonėms su negalia. Pastato rytų pusėje į marias numatoma įrengti medinių lentų terasą, taip pat sutvarkyti greta pastato esančio šulinio uždengimą.

Ant Kuršių marių kranto rymančiame, valstybės saugomame raudonų plytų mūro pastate anksčiau veikė Preilos mokykla – apie tai skelbia ir iki šių dienų išlikęs užrašas vokiečių kalba. Mokyklos klasė buvo rytinėje pastato dalyje – prie Kuršių marių, o vakarinėje ir mansardoje – mokytojų gyvenamosios patalpos. Preilos mokyklos istorija dėl mažo mokinių skaičiaus baigėsi 2001 metais. Buvusiose gyvenamosiose pirmo aukšto patalpose šiuo metu yra įsikūręs Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos filialas. Buvusi mokyklos klasė ir mansardinio aukšto patalpos – nenaudojamos.

Projekto biudžeto dalis, tenkanti Neringos savivaldybės administracijai sudario 517 996 EUR, iš jų – 466 196 EUR finansuojama programos lėšomis, 51 1799 EUR – Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis.


  2021-02-04

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt