P0

Miestas, Svarbu

Uostamiestyje – šešios naujos gatvės (5)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-02-05


Trys naujos gatvės Klaipėdoje atsiras Giruliuose, o kitos trys – prie Šiaurės prospekto formuojame kvartale. Visoms joms pavadinimus penktadienį suteikė Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisija.

Naujos gatvės Giruliuose bus pavadintos istorinių asmenybių vardais.

Giruliuose naujai suformuotų gatvių pavadinimus komisija jau buvo aptarusi ankstesniame posėdyje, o penktadienį dar kartą buvo pritarta istoriko Vasilijaus Safronovo pasiūlytiems variantams.

Komisija nusprendė Giruliuose atsirasiančioms gatvėms suteikti istorinių asmenybių, kurios prisidėjo prie šio kurorto plėtros, pavadinimus.

Vieną gatvę nutarta pavadinti pirklių korporacijos prezidento, daug prisidėjusio, kad Giruliai taptų kurortu, Johano Adolfo Klempo vardu, kitą – viešbučio Hotel Franz įkūrėjo Giruliuose, turistinio gido po Girulius, išleisto 1910 m., autoriaus Eduardo Franco vardu, o trečiajai suteikti Heinricho ir Vilhelmo Pyčų vardą, nes šie broliai finansavo dviračių tako, nutiesto nuo Klaipėdos iki Girulių palei pėščiųjų taką, statybas.

Šiaurės prospekte trys naujos gatvės suplanuotos teritorijoje, kuri yra netoli Luizės kvartalo. „Suplanuotos naujos gatvelės yra nedidelės, o greta viso kvartalo gatvės pavadintos miestų pavadinimais. Tad ir siūlyčiau pasirinkti tris naujus miestus – ar gretimus, ar pagal svarbumą. Peržiūrėjau, jog Klaipėdoje dar nėra, pavyzdžiui, Mažeikių, Plungės, Skuodo, Tauragės, Gargždų gatvių. Tad yra laisvų miestų pavadinimų, kuriais galima pavadinti naujas gatves“, – komisijai siūlė Klaipėdos savivaldybės Geodezijos ir GIS skyriaus vedėjas Vytautas Nausėda.

Jis paaiškino, kad ir šiame kvartale, kuriame suplanuotos gatvės, pramonės nebus, numatoma gyvenamųjų namų statyba – ne tik vienbučių, bet galbūt ir dvibučių ar daugiabučių.

„Kitaip ir negalėtų būti, o tik vietovardžių pavadinimai. Yra aiškus gatvių pavadinimų lizdas ir nebūtų nuoseklu įterpti kitą kryptį“, – pritarė komisijos narys, kalbininkas Albinas Drukteinis.

Jis tvirtino, kad šioms gatvelėms labiausiai tiktų ryškesni Panemunės vietovardžiai. „Raudonės ir Veliuonos gatvės Klaipėdoje jau yra, todėl siūlyčiau Raudondvario, Vilkijos ir Seredžiaus pavadinimus“, – kalbėjo A. Drukteinis.

Tačiau V. Safronovas pažymėjo, kad greta esančiame kvartale visos gatvės pavadintos miestų pavadinimais, o Raudondvaris yra kaimas. „Jei tęstume miestų tradiciją, gal vertėtų svarstyti alternatyvius variantus. Pavyzdžiui, Telšių, Plungės, Varnių gatvės. Apskritai, reikėtų pasižiūrėti, ar tuose miestuose yra Klaipėdos gatvė. Jei jie mūsų negerbia, nėra ko juos gerbti. Aišku, juokauju“, – kalbėjo V. Safronovas.

Komisijos narys, Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška teigė, jog naujos gatvės yra nedidelės, tad joms tiktų mažesnių miestelių pavadinimai. „O tai dar Plungė įsižeis, kad tokiai mažai gatvei jos pavadinimą suteikėme“, – juokavo ir V. Juška.

Galiausiai komisijos nariai sutarė, jog Raudondvarį tinkamiausia būtų pakeisti Skirsnemunės pavadinimu, todėl bendru sutarimu nutarta, jog naujos gatvės prie Šiaurės prospekto bus pavadintos Vilkijos, Seredžiaus ir Skirsnemunės pavadinimais.

Naujų gatvių greta Šiaurės prospekto pavadinimams išrinkti Panemunės vietovardžiai.


  2021-02-05

  5 komentarai “Uostamiestyje – šešios naujos gatvės”

  1. AvatarKlaipėdskas (IP: 188.69.214.41)

   Garsių kapitonų vardais reikėtų pavadinti kurie garsino Klaipėdos vardą pasaulyje kaip jūrinę valstybę o ne kaimų, prie ko raudondvaris, plungė kas juos sieja su Klaipėda.

  2. AvatarZosė (IP: 86.100.158.97)

   Klempas, Francas, Pyčai.. o kur dingo žymūs Klaipėdos lietuviai 🙄

  3. AvatarSafronovai (IP: 86.100.21.85)

   gal tau ir juokinga, bet nusišnekėjai žiauriai. Ir išsiginti savo žodžių nebegali, nes vis tiek apie tai juk pagalvojai.

  4. AvatarRaudondvaris (IP: 86.100.109.135)

   Raudondvaris specialistams netiko,nes kaimas? Primenu,kad Skirsnemunė irgi kaimas, kuriame gyventojų turbūt penkis kartus mažiau,nei Raudondvaryje.Žodžiu diletantų sprendimas….

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt