P0

Koronavirusas

Į Lietuvą atkeliavo pirmoji „AstraZeneca“ vakcinų siunta (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-06


Šeštadienį vakare į Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlį atgabenta pirmoji farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ vakcinų siunta – 12 tūkst. vakcinos dozių. Jos bus paskirstytos visų savivaldybių gydymo įstaigoms Lietuvoje ir naudojamos švietimo įstaigų darbuotojų vakcinacijai.

astrazeneca.com nuotr.

Vakcinos į Lietuvą buvo atgabentos furgonu iš Belgijos, lydint policijos ekipažui. Pirmadienį ir antradienį jas planuojama išvežioti šešiasdešimčiai savivaldybių.

Nors Europos vaistų agentūra leido naudoti „AstraZeneca“ vakcinas asmenims nuo 18 metų ir viršutinės amžiaus ribos nenustatė, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasitelkė Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (VVKT) įvertinti atliktų klinikinių tyrimų duomenis ir papildomai įvertinti šios vakcinos saugumą vyresnio amžiaus žmonėms.

VVKT, kaip kompetentinga institucija, SAM nepateikė nuomonės ar siūlymo dėl „AstraZeneca“ vakcinos naudojimo, todėl sveikatos apsaugos ministras dar penktadienio vakarą pasirašė pavedimą, kuriuo įpareigojo VVKT pateikti nuomonę, kokio amžiaus gyventojai turėtų būti skiepijami „AstraZeneca“ vakcina, ir kada turi būti vakcinuojama antrąja doze.

Kol bus gauta nuomonė iš VVKT, SAM priėmė sprendimą vadovautis saugiausia vakcinavimo „AstraZeneca“ vakcina schema. Pirmoji „AstraZeneca“ vakcinos siunta bus naudojama skiepyti pedagogus iki 55 metų amžiaus.

„AstraZeneca“ yra jau trečias gamintojas, kurio vakcina nuo koronaviruso yra užregistruota ir naudojama Europos Sąjungoje. Pagal išankstinę pirkimo sutartį Lietuva iš viso turėtų gauti 1,86 mln. šios vakcinos dozių.

„AstraZeneca” vakcina yra suleidžiama per dvi injekcijas, paprastai į žasto raumenį. Tarp injekcijų daromas 4-12 savaičių tarpas.

Tyrimai parodė, kad šios vakcinos veiksmingumas – maždaug 60 %. Iki šiol skiepijimui Europos Sąjungoje naudotos „Pfizer-BioNTech“ vakcinos veiksmingumas siekia 95 proc., kompanijos „Moderna” – 94,5 proc.


  2021-02-06

  2 komentarai “Į Lietuvą atkeliavo pirmoji „AstraZeneca“ vakcinų siunta”

  1. AvatarEfektivumas tik 60% (IP: 90.131.35.22)

   Ir kam ji reikalinga. Aaa ilui Geitsui pinigai reikalingi. Klausimas ant kiek vakcina?metams?3 menesiams?ar visam?nėra atsakymu

  2. AvatarVakcina kainuoja 1.69€ (IP: 90.131.35.22)

   Indijoje sudegino ju labaratorija. Efektivumas berots 75%. Tai mokytojams pati pigiausia Bilo Geitso vakcina. Siaubas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt