P0

Regionas

Prie marių – naujas apžvalgos bokštas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-08


Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba praneša, kad Nemuno deltos regioniniame parke, kur Atmata įteka į Kuršių marias, greitai prasidės 30 metrų aukščio apžvalgos bokšto „Burė“ statybos darbai.

Šio bokšto projektavimas ir statyba vykdoma pagal projektą, finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Bokšto statybos darbus vykdys UAB „Kavesta“. Darbų vertė – 779 929 Eur su PVM.

VšĮ „Studija 501” vizualizacija

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus Alberto Stanislovaičio, pagal sutartį su rangovais statybos terminas yra 15 mėnesių. Kadangi būsimo bokšto vieta yra NATURA 2000 teritorijoje, čia nuo kovo 15 iki liepos 30 dienos nebus galima vykdyti darbų.

Apžvalgos bokšto dizainas primena didelę burę, šią idėją pasiūlė architektai iš VšĮ „Studija 501”. Architektai patikino, kad dėl atšiauresnių oro sąlygų statyboms bus naudojami specialūs metalai.

Nuo apžvalgos bokšto matysis dalis Rusnės salos, Nemuno atšaka Atmata, Krokų lanka, Ventės ragas, Kuršių marių platybės ir Kuršių nerijos juosta.

Šiuo metu saugomose teritorijose yra daugiau kaip 20 apžvalgos bokštų. Nemuno deltos regioninio parko apžvalgos bokštas bus paskutinis, pastatytas per pastarąjį dešimtmetį saugomose teritorijose. Artimiausiu metu daugiau statyti apžvalgos bokštų nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose neplanuojama.


  2021-02-08

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt