Prie Santuokų rūmų – seno pastato rekonstrukcija (2)

Miestas, Svarbu
Virginija Spurytė
2021-02-08

Klaipėdos santuokų rūmų kaimynystėje esantį beveik 100 metų sulaukusį pastatą numatoma rekonstruoti. Planuojami pokyčiai – pastatas po rekonstrukcijos taps 2 metrais aukštesnis, nes bus įrengta mansarda.

Šis pastatas, esantis S. Šimkaus g. 9, ir po rekonstrukcijos liks dvispalvis. Projektuotojų nuotr.

Šiuo metu yra paviešinti S. Šimkaus g. 9 esančio pastato planuojamos rekonstrukcijos projektiniai pasiūlymai, kuriuos parengė UAB „Baltijos architektūra“ (projekto vadovas Audrius Klioštoraitis). Projekto užsakovas ir statytojas yra fizinis asmuo, todėl skelbiami tik jo inicialai – V. G.

Anot A. Klioštoraičio, rekonstrukcijos esmė ta, jog 1930 metais pastatytas dviejų aukštų su palėpe pastatas virs dviejų aukštų su mansarda statiniu.

„Dabar ta palėpė realiai yra nenaudojama, o po rekonstrukcijos, kai bus įrengta mansarda, veikiausiai ji bus naudojama aptarnauti pastate ir dabar vykstančias veiklas. Jokie apartamentai tikrai neplanuojami, nes pastato paskirtis yra komercinė, o ne gyvenamoji“, – aiškino pašnekovas.

Projektuotojų vizualizacija

Šiuo metu S. Šimkaus g. 9 esančio pastato aukštis siekia 9,3 metro, po rekonstrukcijos jis planuojamas 11,3 metro. Tačiau net ir tuomet, anot A. Klioštoraičio, jis neviršys greta esančio pastato aukščio.

„Perimetras esamas, ant žemės nedidinama, tik paaukštinamas tūris. Rekonstruojant pastatą keičiamas stogas. Buvusios stogo konstrukcijos demontuojamos ir suformuojamas naujas mansardos aukštas, vietoje buvusios palėpės. Pastatas paaukštinamas 2 metrais, suformuojant mansardinį aukštą. Visas pastatas apšiltinamas, koreguojamos langų angos, pailginant jas žemyn. Projektuojami išėjimai kiemo fasade vietoje esamų langų“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Šiuo metu šiame pastate veikia du subjektai – striptizo klubas bei kavinė. Šios veiklos numatytos ir po rekonstrukcijos.

„Rekonstrukcijos metu pastato sienos apšiltinamos iš išorės ir tinkuojamos, dažomos dviem spalvom“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Anot A. Klioštoraičio, sprendimas toks yra, nes pastatas priklauso dviem šeimininkams, kuriuos skiria ugniasienė.

„Pastatas buvo dviejų spalvų, toks ir liks, nes yra skirtingi savininkai“, – teigė pašnekovas.

Jis tvirtino, kad rekonstrukcijos ir pradžia, ir pabaiga planuojama šiemet.

„Kam laikyti netvarkingai, jei galima padaryti tvarkingai“, – argumentavo A. Klioštoraitis.

Žymos: | | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Prie Santuokų rūmų – seno pastato rekonstrukcija”: 2

  1. Klaipedietis parašė:

    Pagarba projekto autoriui – pragmatizmas įveiklinant ir vizuali estetika, to ko reikia miestiečiams. Tik tas streeeptizo klubas.., tai ka aš žinau. Gal geriau iškelt į santuokų rūmus?

  2. Tomas parašė:

    Ar jus tikri, kad ten striptizą šoka? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Verslas

Tauralaukyje statys prekybos centrą su gydymo paskirties patalpomis

Projektuotojų vizualizacija Teritorijoje prie Pajūrio ir Akmenų gatvių, Tauralaukio kvartale, Klaipėdoje, projektuojamas dviejų aukštų su antstatu prekybos paskirties pastatas su ...
2024-04-18
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Rekonstruos tik Santuokų rūmų aplinką, pačio pastato nelies

Klaipėdos savivaldybė siekia dar šiais metais rekonstruoti teritoriją prie  Santuokų rūmų, Stasio Šimkaus gatvėje. Tam jau ieško rangovų. O patys ...
2024-02-29
Skaityti daugiau

Ką pasakoja archyvas, Svarbu

Vandenvietės sklype - didžiulė gamykla

1949-aisiais sovietinės Lietuvos vyriausybė buvo priėmusi sprendimą, galėjusį nulemti visiškai kitokią miesto raidą – teritorija, kurioje po 15 metų buvo ...
2022-09-10
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This