P0

Miestas, Svarbu

Prie Santuokų rūmų – seno pastato rekonstrukcija (2)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-02-08


Klaipėdos santuokų rūmų kaimynystėje esantį beveik 100 metų sulaukusį pastatą numatoma rekonstruoti. Planuojami pokyčiai – pastatas po rekonstrukcijos taps 2 metrais aukštesnis, nes bus įrengta mansarda.

Šis pastatas, esantis S. Šimkaus g. 9, ir po rekonstrukcijos liks dvispalvis. Projektuotojų nuotr.

Šiuo metu yra paviešinti S. Šimkaus g. 9 esančio pastato planuojamos rekonstrukcijos projektiniai pasiūlymai, kuriuos parengė UAB „Baltijos architektūra“ (projekto vadovas Audrius Klioštoraitis). Projekto užsakovas ir statytojas yra fizinis asmuo, todėl skelbiami tik jo inicialai – V. G.

Anot A. Klioštoraičio, rekonstrukcijos esmė ta, jog 1930 metais pastatytas dviejų aukštų su palėpe pastatas virs dviejų aukštų su mansarda statiniu.

„Dabar ta palėpė realiai yra nenaudojama, o po rekonstrukcijos, kai bus įrengta mansarda, veikiausiai ji bus naudojama aptarnauti pastate ir dabar vykstančias veiklas. Jokie apartamentai tikrai neplanuojami, nes pastato paskirtis yra komercinė, o ne gyvenamoji“, – aiškino pašnekovas.

Projektuotojų vizualizacija

Šiuo metu S. Šimkaus g. 9 esančio pastato aukštis siekia 9,3 metro, po rekonstrukcijos jis planuojamas 11,3 metro. Tačiau net ir tuomet, anot A. Klioštoraičio, jis neviršys greta esančio pastato aukščio.

„Perimetras esamas, ant žemės nedidinama, tik paaukštinamas tūris. Rekonstruojant pastatą keičiamas stogas. Buvusios stogo konstrukcijos demontuojamos ir suformuojamas naujas mansardos aukštas, vietoje buvusios palėpės. Pastatas paaukštinamas 2 metrais, suformuojant mansardinį aukštą. Visas pastatas apšiltinamas, koreguojamos langų angos, pailginant jas žemyn. Projektuojami išėjimai kiemo fasade vietoje esamų langų“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Šiuo metu šiame pastate veikia du subjektai – striptizo klubas bei kavinė. Šios veiklos numatytos ir po rekonstrukcijos.

„Rekonstrukcijos metu pastato sienos apšiltinamos iš išorės ir tinkuojamos, dažomos dviem spalvom“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Anot A. Klioštoraičio, sprendimas toks yra, nes pastatas priklauso dviem šeimininkams, kuriuos skiria ugniasienė.

„Pastatas buvo dviejų spalvų, toks ir liks, nes yra skirtingi savininkai“, – teigė pašnekovas.

Jis tvirtino, kad rekonstrukcijos ir pradžia, ir pabaiga planuojama šiemet.

„Kam laikyti netvarkingai, jei galima padaryti tvarkingai“, – argumentavo A. Klioštoraitis.


  2021-02-08

  2 komentarai “Prie Santuokų rūmų – seno pastato rekonstrukcija”

  1. AvatarKlaipedietis (IP: 84.15.185.209)

   Pagarba projekto autoriui – pragmatizmas įveiklinant ir vizuali estetika, to ko reikia miestiečiams. Tik tas streeeptizo klubas.., tai ka aš žinau. Gal geriau iškelt į santuokų rūmus🤣

  2. AvatarTomas (IP: 78.57.213.208)

   Ar jus tikri, kad ten striptizą šoka? 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt