Naujo prekybos centro statytojams pažėrė reikalavimų (5)

Miestas, Svarbu
Virginija Spurytė
2021-02-09

Naujo prekybos centro Statybininkų prospekte statytojai gyventojams turės įrengti papildomų automobilių stovėjimo vietų bei daugiau želdinių. Tokias sąlygas statytojams išdėstė Klaipėdos savivaldybės valdininkai, su kuriais statytojai derina Statybininkų pr. 18 teritorijos detaliojo plano korekcijas.

Naujas prekybos centras planuojamas Statybininkų pr. 18 esančiame sklype.

Teritorijos tarp Taikos pr., Debreceno g., Šilutės pl. ir Statybininkų pr. detaliojo plano, patvirtinto dar 2011 metais, korektūros suplanuotos teritorijos dalyje (Statybininkų pr. 18) procedūros vyksta jau beveik metus. Antradienį Klaipėdos savivaldybėje vykusiame pasitarime dar kartą aptarta detaliojo plano koncepcija.

Statybininkų pr. 18 sklype, kuriame dabar yra parduotuvė „Grūstė“, planuojamas naujas prekybos centras „Lidl“.

Ši aplinka prekybos centrui yra savotiškai jautri, nes aplink yra gyvenamieji namai ir dar vaikų darželis. Todėl koncepcijai ir turėjome nemažai pastabų. Į daugelį jų jau atsižvelgta, dabar liko dar keli pataisymai ir detaliojo plano sprendiniai jau galės būti viešinami, o gyventojai turės teisę reikšti pastabas“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėja Mantė Černiutė-Amšiejienė.

Vienas esminių reikalavimų buvo, jog tarp būsimo prekybos centro teritorijos ir gyvenamųjų namų atsirastų papildoma želdinių juosta, kuri saugotų gyventojus nuo galimai neigiamo poveikio.

Poveikis, žinoma, kad bus, nes prekybos centras reiškia, kad bus papildomų srautų. Be to, planuojama daugiau nei 100 vietų parkingo aikštelė. Detaliajame plane išlaikomi visi reikalavimai dėl atstumų, tačiau išsikovojome, jei galima taip pasakyti, kad būtų numatyta ir papildoma želdinių juosta. Sklype ir dabar yra nemažai želdinių, mūsų pageidavimas yra, kad jų būtų kuo daugiau išsaugota ir dar atsirastų papildomų“, – aiškino vyriausioji miesto architektė.

Ji pasidžiaugė, jog statytojai nori detaliojo plano sprendiniais įsipareigoti gyventojams įrengti papildomų automobilių stovėjimo vietų. „Tarp šio sklypo ir Statybininkų prospekto yra laisva valstybinė žemė, kurioje viso kvartalo detaliuoju planu yra numatytos kelios juostos automobilių stovėjimo vietų. Statytojai neprieštarauja šias vietas įrengti savo lėšomis. Jomis galės naudotis ir gyventojai, ir prekybos centro klientai“, – kalbėjo M. Černiutė-Amšiejienė.

Ji pabrėžė, kad statytojai turi teisę Statybininkų pr. 18 sklype statyti prekybos centrą, nors gyventojai ir nebus patenkinti būsima kaimynyste. „Teisę statyti turi, o mes žiūrime, kad sprendiniai būtų kiek įmanoma darnesni“, – teigė pašnekovė.

Detaliojo plano rengėjai Eismo saugumo komisijoje dar privalės suderinti eismo organizavimo Statybininkų pr. sprendinius.

Tokia eismo organizavimo schema Eismo saugumo komisijoje jau buvo svarstyta pernai lapkritį, tačiau investuotojų paprašyta ją patobulinti.

Komisijai buvo pasiūlyta pritarti variantui, kuriame numatyta naikinti dabar arčiausiai žiedinės sankryžos su Taikos pr. esantį kairinį apsisukimą, o naują įrengti gerokai arčiau žiedinės sankryžos, o į tą vietą, kur buvo apsisukimas, perkelti artimiausią pėsčiųjų perėją, kuri dabar esą neatitinka jokių standartų ir saugumo reikalavimų. Be to, dėl perkeliamo kairinio posūkio reikia perkelti ir autobusų stotelę, ji turėtų būti keliasdešimt metrų toliau nuo Taikos pr.

Be to, Eismo saugumo komisijai pasiūlyta pagalvoti apie tai, jog Statybininkų pr. pirmojoje juostoje reikėtų nebeleisti statyti automobilių, nes matyti, kad jie trukdys eismui, kai jis taps intensyvesnis.

Žymos: | | | |

Komentarai (5):

Atsakymai į “Naujo prekybos centro statytojams pažėrė reikalavimų”: 5

 1. Jonas parašė:

  Šiaulių g. prie Rimi pastatė RIMI XXX . Buvo prūdelis. Viską panaikino, tik ant asfalto gyvensime.

 2. Fui parašė:

  Nesuprantu?! Ir kam jo ten geikia? Juk vienas Lydl jau yra šalia. Kad tik uzgriozti teritorija tais prekybcentriai. Gret kvėpuoti oro neliks per išmetamas dujas.

 3. Pasakė valdininkė parašė:

  Galima statyti prekybos centrą buvusio vaikų darželio teritorijoje. Galima. Užteks pasodinti kelis medelius „nuo triukšmo”.

 4. Romualdas parašė:

  O dieve nieko daugiau nebegalima pastatyt. Prekybos centrai aukštumoje.Jau tinstam nuo šito vartojimo. Greit uvartosim viska ir tapsim vartojimo Lidlo, Maksima. IKI ZOMBIAIS. O TIE SAVININKAI MILIJONIERIAI GALI PASTATYT STADIONA !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotoreportažai, Regionas

Atidarė Slengių „Lidl“

Prekybos tinklas „Lidl“ ketvirtadienio rytą atidarė Slengiuose pastatytą naują parduotuvę. Atidarymo rytą klientai buvo vaišinami kava ir užkandžiais, pirmieji pirkėjai ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Regionas

Slengiuose - laikinas eismo sprendimas

Klaipėdos rajono savivaldybė skelbia, kad Sendvario seniūnijoje, Dangaus, Liepų ir Piligrimų gatvių sankirtoje, ties kuria iškilo ketvirtadienį atidaryta „Lidl“ parduotuvė, ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Verslas

Kur prekių krepšelis pigiausias ir kur - brangiausias

Birželio mėnesį dažno vartojimo prekių krepšelis pigiausias yra prekybos tinkle „Lidl“, brangiausias – „Norfoje“, rodo slapto pirkėjo ir rinkos tyrimų ...
2024-06-10
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This