P0

Koronavirusas, Svarbu

Uostamiestyje pradedami skiepyti pedagogai (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2021-02-09


Nors pastaruoju metu Klaipėdoje atliekama mažiau koronavirusinės infekcijos tyrimų, šią savaitę čia jau pradedami skiepyti pedagogai.

Kol kas į ugdymo įstaigų savivaldybei pateiktus sąrašus įtraukti 2009 švietimo sistemos darbuotojai, o pirmiausia bus skiepijami tie, kurie tiesiogiai – kontaktiniu būdu dirba su mokiniais ar darželinukais. Tarp tokių norą vakcinuotis pareiškė 139.

Klaipėdoje veikia du vakcinacijos centrai – Klaipėdos miesto poliklinikoje ir Jūrininkų sveikatos priežiūros centre, kur ir numatyta skiepyti užsiregistravusius švietimo darbuotojus. Palmiros Mart nuotr.

Nuo sausio pabaigos uostamiesčio pedagogams buvo atliekami greitieji testai – jais nemokamai pasinaudojo vos 240 švietimo darbuotojų.

Antradienį Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto nariai buvo supažindinti su koronavirusine situacija bei pandemijos valdymo aktualijomis uostamiestyje.

Pasak savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjos Rožės Perminienės, Klaipėdoje jau baigti skiepyti sveikatos bei socialinių priežiūros įstaigų darbuotojai ir vaistininkai, pareiškę tokį norą, o šią savaitę pradedami skiepyti švietimo įstaigų darbuotojai.

Apie norą vakcinuotis jie privalėjo pranešti savo įstaigos vadovams, kurie rankiniu būdu sudarytus sąrašus jau pristatė į savivaldybę.

„Šiuo metu visi darbuotojai registruojami rankiniu būdu, tai yra pas mus į savivaldybę atkeliauja popieriniai ekseliniai sąrašai, kadangi Sveikatos apsaugos ministerija tiktai planuoja elektroninę sistemą paleisti po kelių savaičių, jei viskas bus gerai suprogramuota, tai kai prasidės masinė pacientų vakcinacija, tada vyks per pačių pacientų užsiregistravimą elektroniniu būdu”, – paaiškino R. Perminienė.

Ji priminė, jog Klaipėdoje veikia du vakcinacijos centrai – Klaipėdos miesto poliklinikoje ir Jūrininkų sveikatos priežiūros centre, kuriuose ir numatyta skiepyti užsiregistravusius pedagogus.

Kartu Sveikatos skyriaus vedėja informavo, jog dėl oro sąlygų pirmadienį į uostamiestį nebuvo pristatyta planuotų vakcinų – jų laukiama atvykstant šiandien, antradienį.

Ar naująja „AstraZeneca“ vakcina bus galima skiepti bet kokio amžiaus žmones, ar tik iki 55 metų, kaip rekomenduojama, R. Perminienė sakė dar nežinanti – laukiama išaiškinimo iš ministerijos.

INFORMACIJA

Antra savaitė šalyje mažėjant naujų užsikrėtimų COVID-19 infekcija skaičiui, Klaipėda išlieka tarp 10 šalies savivaldybių, kuriose, skaičiuojant 100 tūkst. gyventojų, susirgimų tenka daugiausiai. Pagal šį rodiklį dvi pastarąsias dienas uostamiestis iš praėjusią savaitę buvusios 15-11-os vietos pakilo į šeštą.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga sirgo 11 577 klaipėdiečiai, 8 883 pasveiko, tebeserga apie 3000, mirė 106.

Pirmadienį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje buvo gydomi 74 kovidiniai ligoniai, 15 iš jų – reanimacijoje. COVID-19 liga šiuo metu serga 4 šios gydymo įstaigos medikai.


  2021-02-09

  4 komentarai “Uostamiestyje pradedami skiepyti pedagogai”

  1. AvatarZita (IP: 78.57.207.173)

   Niekaip nesuprantu kuo pedagogai pranašesni už kitus darbuotojus dirbančius su žmonėmis. Pardavėjos, bankininkai, mobiliųjų salonų operatoriai ir daug, daug kitų, kuo jie blogesni už mokytojus?

  2. AvatarAnonimas (IP: 78.57.159.205)

   Sekmes gaunant super duper skiepuka

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt