P0

Uostas ir jūra

Uoste prasidėjo gilinimo darbai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-10


Uosto direkcija pranešė, kad pradedamas vienas iš svarbiausių šių metų projektų – laivybos kanalo gilinimas iki 15 metrų.

Klaipėdos uosto laivybos kanalas nuo Malkų įlankos iki šiaurinės uosto dalies bus pagilintas puse metro. Didžiojoje uosto dalyje leistiną laivų grimzlę padidinus iki 13,8 m, čia atplauksiančius laivus bus galima pilniau pakrauti. Dabar laivybos kompanijos neretai dalį krovinių į Klaipėdos uostą gabena nepilnai pakrautais arba mažesniais laivais, todėl tam pačiam krovinių kiekiui pergabenti patiriamos didesnės sąnaudos, užtrunkama ilgiau laiko.

Danijos kompanijos „Rohde Nielsen A/S“ žemsiurbė gilinimo darbus pradeda nuo pietinės uosto dalies. Dėl vykdomų darbų laivyba nėra ribojama.

„Didesnis gylis uosto laivybos kanale bei didesnė maksimali leistina grimzlė yra labai svarbus faktorius laivybos verslui. Pasaulinės tendencijos logistikoje lemia tai, kad krovinių gabenimo jūra efektyvumą siekiama užtikrinti būtent didesniais laivais. Klaipėdos uostas taip pat turi prisitaikyti prie globalių rinkos pokyčių, tad pradėtas uosto gilinimas ir yra vienas iš kertinių žingsnių siekiant naujo kokybinio uosto pranašumo. Tikimės, kad gilinimo darbai vyks sklandžiai, kaip yra suplanuota”, – pranešime cituojamas sako Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Danijos kompanijos „Rohde Nielsen A/S“ žemsiurbė gilinimo darbus pradeda nuo pietinės uosto dalies. Dėl vykdomų darbų laivyba nėra ribojama.

Planuojama, kad uostas nuo Malkų įlankos iki šiaurinės uosto dalies bus išgilintas iki kitų metų pavasario. Europos Sąjunga šiam projektui įgyvendinti skyrė 17,3 mln. eurų.

Gilinimo darbus atliekančiai kompanijai „Rohde Nielsen A/S“ tai ne pirmas stambus projektas Klaipėdos uoste. Ši įmonė gilino ir tobulino Klaipėdos uosto įplaukos kanalą 2011–2013 metais.


  2021-02-10

  Vienas komentaras apie “Uoste prasidėjo gilinimo darbai”

  1. AvatarGalina (IP: 78.60.134.74)

   2021.02.25.Jau beveik savaite diena ir nakti girdimi neaiskus (lig tai kaz kas kala)garsai is uosto puses.Nakti ypac girdesi,nors gyvename V.Berbomo gatveje.Ir sio momentu,kai yra20val.Kas nors gali paaskinti,kas tai per triuksmas is uosto puses ir kada tai baigsis?Nera ramybes nei diena,nei nakti!Jug virsija tiuksmo lygi!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt