P0

Miestas, Svarbu

Juodas katilinės dūmas – dėl mazuto (17)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2021-02-11


Ketvirtadienį popiet „Facebook” grupėje „Švari pietinė Klaipėda” pasirodė nuotrauka su juodais Šilutės plente esančios AB „Klaipėdos energija” katilinės dūmais, kurią lydėjo klaipėdiečių klausimai, ką gi kūrena ši uostamiesčio savivaldybės valdoma įmonė.

„Klaipėdos energijos” generalinis direktorius Antanas Katinas „Atvirai Klaipėdai” aiškino, jog nuotraukoje užfiksuota situacija nebuvo kokia nors išskirtinė.

Julijos Abramovos-Zebinės/„Švari pietinė Klaipėda” nuotr.

„Įmonė yra įpareigota kaupti mazutą kaip alternatyvų kurą, jei sutriktų dujų tiekimas. Jis naudojamas tik esant tokiems dideliems šalčiams kaip dabar. Pagrindiniu kuru visada yra dujos ir biokuras. Deja, bet tokių technologinių momentų neišvengsi. Nuotraukoje užfiksuotu momentu buvo užkurtas mazutu vienas iš katilų. Situaciją galima palyginti su tuo momentu, kai techninės apžiūros metu dyzeliniam automobiliui iki galo reikia spausti greičio pedalą”, – sakė pašnekovas.

Jo teigimu, tokie dūmai galėjo sklisti apie 15-20 min.

Kartu įmonės vadovas akcentavo, kad minėtasis kaminas yra projektuotas kelis kartus didesniems pajėgumams deginti vien mazutą, tad tokių dūmų sklaida yra tokia, kad tikrai nepasiekia žemės.


  2021-02-11

  17 komentarai “Juodas katilinės dūmas – dėl mazuto”

  1. AvatarPilietis (IP: 78.61.49.144)

   SAVIVALDYBĖS ĮMONĖ!!! Juodi dūmai iš kamino, NUOTEKOS į marias, kaz kokios neaiškios cisternos šildomos LYPKIU katilinėje (LEZ teritorija) ir visa tai vyksta KLAIPĖDOS ENERGIJA ĮMONĖJE. Su A. Katino žinia…

  2. AvatarPensininkas. (IP: 78.61.100.125)

   Jooo…, dūmai negerai, bet, gerbiamieji, negi jums nepasitaiko PIRSTELĖTI viešoje vietoje, susigėdijate, jei ką, o ir aplinkiniai dažniausiai supratingai nutyli, nerėkia, kad apsišikai, jooo..

  3. AvatarDIEDAS (IP: 89.116.174.228)

   Kvailyste didziausia kad dumai nesiekia zemes. Jie ka hal i kosmosa išskrenda?

  4. AvatarSd (IP: 78.62.42.48)

   Kaip gali Klaipėdoje būti brankoausia šilumos kaina, iš didžiausių Lietuvos miestų? Turim dūmus leidžiančia katiline, turim pirmą LT šiukšlių kremettoriumą, o sąskaitos didžiausios?

  5. AvatarLina (IP: 86.100.68.153)

   Jau trečia diena,kai visuomenės sveikatos specialistė draudžia vaikams eiti į lauką.Kietosios dalelės viršija normą 5 kartus.Ai,čia ne dėl pragaro katilų.

  6. AvatarDūminantas (IP: 90.131.33.38)

   Tai jei dūmai nepasiekia žemės kam tada panašiuose kaminuose stato brangiai kainuojančius oro filtrus? Tolia logika varovaujatis filtrų apskritai nereikėtų užtektu aukšto kamino, kažkas čia netaip.

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    kazkas netaip su jusu logika 😉 Nebent automobilyje nesegit saugos dirzo, nes yra oro pagalves ir dar per raudona vaziuojat, nes stabdziai veikia 😉

   • AvatarKlaipedietis (IP: 90.131.33.38)

    Ezy o tu straipsni skaitei iki galo?

  7. AvatarGyventoja (IP: 86.100.169.248)

   Negirk puodo jei katilas juodas!

  8. AvatarAnonimas (IP: 84.15.176.229)

   Seip reikėtų išrasti tokį miesto šildymą be jokių dūmų tai tada iš vis būtų pasaka

   • AvatarVaida (IP: 84.15.187.168)

    Tada reiktu visas apie klaipedas gamyklas uzdaryti,nes jose tera filtrai kad jum balti dumai ruktu,be kvapo,bet realei nieko je nevalo,nulis tas juodas dumelis palyginus ka aplink klaipeda kiti kaminai užleidžia

  9. AvatarKlaipediete (IP: 86.100.58.98)

   Jei atlaikė tuos laikus kai ėjo juodi dūmai tokie, kad važiuojant link miesto asfalto nesimatė, o čia jis dingsta ore, išsisklaido ir nelieka. Jis nebėra toks tarsus. Dabar Klaipėda daug švaresnė, kokia buvo sovietmečiu. Miestas labai susitvarkė atėjus mūsų merui, pasikeitė iš pagrindų. Isgrazejo mūsų miestas net užsieniečiai pastebi. Mūsų meras dėl miesto labai stengiasi, bet niekas nepasidaro pirštais spragtelejus. Miestiečiams galbūt taip ir norėtusi.

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    na as tikrai nesieciau to kas vyksta Klaipedoje su meru, ar vienas meras butu ar kitas yra daug svarbesniu veiksniu, kurie nulemia kaip miestas vystosi 😉 Nebent tai butu tokia isimtis kaip UAB “Druskininkai” 🙂

   • AvatarRita (IP: 90.131.45.248)

    Nekalbek nesamoniu tuomet miestas buvo swarus

   • AvatarTo klaipedietei (IP: 78.63.37.48)

    Nustok nuolat ne į temą rašinėti panegerikas miesto valdžiai ir kaip gražiai ji tvarko miestą. Nick’us kaitalioji, bet rašymo stilius išduoda.

  10. AvatarAnonimas (IP: 77.79.60.201)

   Visa Klaipėda aprūkusi, suodina ir su nemaloniu kvapu.

  11. AvatarVaizdelis (IP: 88.119.156.187)

   ne koks. Klaikoka ta Klaipėdėlė. Ir ne vien tik juodi, momentiniai dūmai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt