P0

Politika

Tarp valstiečių šešėlinių ministrų – du klaipėdiečiai (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-11


Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS) ketvirtadienį pranešė, kad darbą pradeda šešėlinė jos Vyriausybė, vadovaujama Ramūno Karbauskio, kurioje – ir du klaipėdiečiai politikai.

Šešėliniu susisiekimo ministru paskirtas Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus, o šešėlinės aplinkos apsaugos ministrės pareigos patikėtos parlamentarei Ligitai Girskienei.

Valstiečių Vyriausybės finansų ministru paskirtas Valius Ąžuolas, sveikatos apsaugos – Aurelijus Veryga, krašto apsaugos – Dainius Gaižauskas, socialinės apsaugos ir darbo – Tomas Tomilinas, švietimo, mokslo ir sporto – Eugenijus Jovaiša, kultūros – Aušrinė Norkienė,vidaus reikalų – Guoda Burokienė, žemės ūkio – Kęstutis Mažeika, energetikos – Arvydas Nekrošius, ekonomikos ir inovacijų – Deividas Labanavičius, užsienio reikalų – Giedrius Surplys, teisingumo – Agnė Širinskienė.

Į pirmą posėdį susirinkę šios šešėlinės Vyriausybės nariai priėmė memorandumą dėl COVID–19 pandemijos valdymo, ragindami Ingridos Šimonytės Vyriausybę užtikrinti smulkaus verslo lygiateisiškumą ir smulkaus verslo atstovus lygiaverčiais pagrindais įtraukti į patariamąją ekspertų tarybą, kurioje šiuo metu dirba tik stambųjį verslą atstovaujančios asociacijos.

Taip pat nutarta siūlyti LVŽS frakcijai pradėti aplinkos ministro Simono Gentvilo interpeliacijos procedūras.

„Pirmame posėdyje svarstoma ir aplinkos ministerijoje susidariusi padėtis, kuomet paaiškėjo atvejai, jog aplinkos ministras liberalas S. Gentvilas galimai supainiojo viešuosius ir privačius interesus siūlydamas ministerijai inicijuoti privačių miškų apmokesdinimo naikinimą, kuomet pats ir jo artimi giminaičiai nuosavybėje turi nemažai privačių miškų plotų. Atkreiptas dėmesys ir į galimą ministro spaudimą Aplinkos apsaugos departamento vadovei, kuomet jai buvo išsakyti priekaištai dėl to, kad apie galimai neteisėtą teršėjų veiklą pranešė prokuratūrai bei nurodymai pirmiau susitarti ministerijos viduje. Be to, šešėlinių ministrų netenkina ir S. Gentvilo atsakymai į LVŽS frakcijos klausimus. Jie įvertinti kaip neišsamūs, neišsklaidantys abejonių”, – rašoma partijos paskyroje socialiniame tinkle „Facebook”.


  2021-02-11

  4 komentarai “Tarp valstiečių šešėlinių ministrų – du klaipėdiečiai”

  1. Avatarjuokdariai (IP: 86.100.161.157)

   rinkimuose partija neturėjo net programos, o po pusės metų sugalvojo cirką – kas juos skyrė ir kam jie įdomūs? Ai Karbauskiui.

   • Avatar.... (IP: 90.138.163.229)

    Kaip tai neturėjo programos ? Jei tu nežinai tai nereiškia , kad nėra . Aš skaičiau ir dėl programos balsavau už ” valstiečius ” .

  2. Avatarklaipėdietė (IP: 78.57.230.119)

   VISOS partijos jau rinkimų kampanijos metu privalėtų pristatyti savo būsimus kandidatus į ministrų postus. Būtų laiko ir rinkėjams susipažinti su jais daugiau , pareikšti savo nuomonę apie kiekvieną asmenį . Kada per naktį atsiranda kandidatas į atsakingą ministro postą ,tai nieko gero . Dažniausiai po rinkimų susidaro kelių partijų koalicija ,tad atitinkamos srities ministras būtų skiriamas GERIAUSIAS iš 3-4 kandidatų (žiūrint , kiek partijų sudarytų tą koaliciją ).Dabar svarbu konstruktyviai dirbti ir parodyti savo sugebėjimus :nesuklupti ir nediskredituoti idėją (nors ne visai naują ).SĖKMĖS ministrams-klaipėdiečiams !

   • AvatarNe rinkėja (IP: 89.116.90.118)

    Matyt Lietuvoje prasidėjo “pižonų” laikmetis, todėl ir surenkami netinkami kandidatai į ministrų postus. Šykštu. Kuo tolyn, tuo durnyn. Ministrai: Širinskienė, Girskienė, Gaižauskas?.. Tikras cirkas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt