Tarp valstiečių šešėlinių ministrų – du klaipėdiečiai (4)

Politika
Avatar photoAtvira Klaipėda
2021-02-11

Opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS) ketvirtadienį pranešė, kad darbą pradeda šešėlinė jos Vyriausybė, vadovaujama Ramūno Karbauskio, kurioje – ir du klaipėdiečiai politikai.

Šešėliniu susisiekimo ministru paskirtas Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus, o šešėlinės aplinkos apsaugos ministrės pareigos patikėtos parlamentarei Ligitai Girskienei.

Valstiečių Vyriausybės finansų ministru paskirtas Valius Ąžuolas, sveikatos apsaugos – Aurelijus Veryga, krašto apsaugos – Dainius Gaižauskas, socialinės apsaugos ir darbo – Tomas Tomilinas, švietimo, mokslo ir sporto – Eugenijus Jovaiša, kultūros – Aušrinė Norkienė,vidaus reikalų – Guoda Burokienė, žemės ūkio – Kęstutis Mažeika, energetikos – Arvydas Nekrošius, ekonomikos ir inovacijų – Deividas Labanavičius, užsienio reikalų – Giedrius Surplys, teisingumo – Agnė Širinskienė.

Į pirmą posėdį susirinkę šios šešėlinės Vyriausybės nariai priėmė memorandumą dėl COVID–19 pandemijos valdymo, ragindami Ingridos Šimonytės Vyriausybę užtikrinti smulkaus verslo lygiateisiškumą ir smulkaus verslo atstovus lygiaverčiais pagrindais įtraukti į patariamąją ekspertų tarybą, kurioje šiuo metu dirba tik stambųjį verslą atstovaujančios asociacijos.

Taip pat nutarta siūlyti LVŽS frakcijai pradėti aplinkos ministro Simono Gentvilo interpeliacijos procedūras.

„Pirmame posėdyje svarstoma ir aplinkos ministerijoje susidariusi padėtis, kuomet paaiškėjo atvejai, jog aplinkos ministras liberalas S. Gentvilas galimai supainiojo viešuosius ir privačius interesus siūlydamas ministerijai inicijuoti privačių miškų apmokesdinimo naikinimą, kuomet pats ir jo artimi giminaičiai nuosavybėje turi nemažai privačių miškų plotų. Atkreiptas dėmesys ir į galimą ministro spaudimą Aplinkos apsaugos departamento vadovei, kuomet jai buvo išsakyti priekaištai dėl to, kad apie galimai neteisėtą teršėjų veiklą pranešė prokuratūrai bei nurodymai pirmiau susitarti ministerijos viduje. Be to, šešėlinių ministrų netenkina ir S. Gentvilo atsakymai į LVŽS frakcijos klausimus. Jie įvertinti kaip neišsamūs, neišsklaidantys abejonių”, – rašoma partijos paskyroje socialiniame tinkle „Facebook”.

Žymos: | | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Tarp valstiečių šešėlinių ministrų – du klaipėdiečiai”: 4

 1. juokdariai parašė:

  rinkimuose partija neturėjo net programos, o po pusės metų sugalvojo cirką – kas juos skyrė ir kam jie įdomūs? Ai Karbauskiui.

  • .... parašė:

   Kaip tai neturėjo programos ? Jei tu nežinai tai nereiškia , kad nėra . Aš skaičiau ir dėl programos balsavau už ” valstiečius ” .

 2. klaipėdietė parašė:

  VISOS partijos jau rinkimų kampanijos metu privalėtų pristatyti savo būsimus kandidatus į ministrų postus. Būtų laiko ir rinkėjams susipažinti su jais daugiau , pareikšti savo nuomonę apie kiekvieną asmenį . Kada per naktį atsiranda kandidatas į atsakingą ministro postą ,tai nieko gero . Dažniausiai po rinkimų susidaro kelių partijų koalicija ,tad atitinkamos srities ministras būtų skiriamas GERIAUSIAS iš 3-4 kandidatų (žiūrint , kiek partijų sudarytų tą koaliciją ).Dabar svarbu konstruktyviai dirbti ir parodyti savo sugebėjimus :nesuklupti ir nediskredituoti idėją (nors ne visai naują ).SĖKMĖS ministrams-klaipėdiečiams !

  • Ne rinkėja parašė:

   Matyt Lietuvoje prasidėjo „pižonų” laikmetis, todėl ir surenkami netinkami kandidatai į ministrų postus. Šykštu. Kuo tolyn, tuo durnyn. Ministrai: Širinskienė, Girskienė, Gaižauskas?.. Tikras cirkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Europinė vėžė į Klaipėdą: ieškos tinkamiausios trasos

Europos Sąjungos Tarybai praėjusį ketvirtadienį patvirtinus naująjį Transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) reglamentą, kuriame Lietuvos siūlymu numatoma naujos europinės vėžės geležinkelio ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Spyglys

Ypatingo žiedo istorija*

Spyglys be galo džiaugiasi, kad ketvirtadienį veidaknygę aptiko Meno kenkėjų sąjungos (MeKeSa) puslapį. Ir skuba su „Atviros Klaipėdos“ skaitytojais pasidalinti dar ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Spyglys

Savivaldybės taryba dykai duoną valgo…*

„Opozicija yra atostogose”, – tokį nuosprendį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus paskelbė prieš savivaldybės Tarybos posėdį ketvirtadienį, kai paaiškėjo, kad nė ...
2024-06-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This