P0

Politika, Svarbu

Išteisinta politikė A. Velykienė – vėl etikos sargų akiratyje (4)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-02-12


Etikos sargai yra priversti vėl nagrinėti Klaipėdos miesto tarybos narės Alinos Velykienės elgesį, nors prieš kelis mėnesius ją ir išteisino.

Klaipėdos miesto tarybos Etikos komisija dar vasarą sulaukė Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacijos „Pajūrio laivai“ prezidento Algirdo Valentino skundo, jog politikė A. Velykienė jį apšmeižė, pažeidė garbę ir orumą.

Alina Velykienė ir Algirdas Valentinas. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Rodydama į mane ir sakydama „šis ponas“, pareiškė, kad aš be leidimo ir nemokėdamas jokių mokesčių prie Klaipėdos muziejaus krantinės laikiau savo laivą“, – skunde rašė A. Valentinas.

Tokius žodžius A. Velykienė pasakė pernai liepos 20 dieną vykusiame jungtiniame Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos ir Jūrinių bei vidaus vandenų reikalų komisijų posėdyje.

A. Velykienė Etikos komisijai pateikė įrodymus, jog A. Valentinas tikrai nemokėjo jokios rinkliavos už Pilies uostelyje, prie šiaurinės kurtinos esančios krantinės laikomus laivus, priklausančius asociacijai. Be to, ji aiškino, kad omenyje turėjo ne fizinį asmenį, o juridinį, nes A. Valentinas yra asociacijos vadovas.

A. Valentinas savo ruožtu pateikė įrodymus, kad turėjo leidimą laikyti laivus prie krantinės, rinkliavos dydžiai esą nebuvo nustatyti, todėl jos mokėti ir nereikėjo.

Keliuose posėdžiuose analizavę pateiktus dokumentus, išklausę abi puses, Etikos komisijos nariai nusprendė, jog A. Velykienė jokio pažeidimo nepadarė.

Tačiau tokį sprendimą A. Valentinas šiemet sausį apskundė Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Ji konstatavo, jog Etikos komisija tyrimą atliko neišsamiai, įvertino ne visas aplinkybes, todėl sprendimą panaikino ir įpareigojo A. Valentino skundą nagrinėti iš naujo.

Jis vėl buvo nagrinėjamas penktadienį vykusiame Etikos komisijos posėdyje, tačiau žurnalistams nesuteikta nuoroda prie jo prisijungti.

„Tiesiog turėjome atsiklausti abiejų pusių, ar jos neprieštarauja, kad posėdis būtų viešas, tokie komisijos nuostatai. Sutikimus gavome, tad kitas posėdis bus viešas“, – teigė Etikos komisijai šiuo klausimu pirmininkaujantis Kazys Bagdonas, nes nuolatinis komisijos pirmininkas Edmundas Kvederis nusišalino nuo šio klausimo svarstymo. Jie su A. Velykiene abu yra Liberalų sąjūdžio nariai.

„Emocijų buvo labai daug, todėl sprendimo šiandien (penktadienį – V. S.) nepriėmėme. Su komisijos nariais sutarėme, kad reikia atvėsti, dar kartą paanalizuoti visus dokumentus ir tada jau galutinai nuspręsime, ar A. Velykienė padarė pažeidimą“, – teigė K. Bagdonas.

A. Valentinas pageidauja, kad jį neva apšmeižusi politikė viešai paneigtų savo teiginius ir jo atsiprašytų.


  2021-02-12

  4 komentarai “Išteisinta politikė A. Velykienė – vėl etikos sargų akiratyje”

  1. Alina V. Yra viena netaktiškiausių politikių kokią teko matyti… nuolat įsivelia į konfliktus, nevaldo emocijų ir jau ne pirmą kartą įsivelia į panašau pobūdžio istorijas… panašu, jog ne paskutinį…

   • Netaktiska ponia,o tai kaip politikei minusas baisus,

  2. Alina geriau suorganizuotu kokias premijas tiems žvejų laiveliams, kad jie aplamai dar mieste yra ir kad Dangės upę atplaukia. Ieško jie mat metų metais miesto jūrinio įvaizdžio. Tačiau, kaip ir visi savanaudžiai, menko išsilavinimo Klaipėdos liberalai, ji gina Atgimimo aikštės surogatinį laivelį, o tikrus, gyvus žvejus šmeiždama krapšto lauk iš miesto. Taip tokie politikai ir kuria mums “uostamiestį”. Tokia pat ir ta, pasigailėjimo ar geros šluotos verta- nukvakusi Jūrinės kultūros koordinacinė taryba. Nei minčių, nei įdėjų nei planų, bet natūralu – moliuskai prie valdžios prisisiurbę.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt