Išteisinta politikė A. Velykienė – vėl etikos sargų akiratyje (4)

Politika, Svarbu
Virginija Spurytė
2021-02-12

Etikos sargai yra priversti vėl nagrinėti Klaipėdos miesto tarybos narės Alinos Velykienės elgesį, nors prieš kelis mėnesius ją ir išteisino.

Klaipėdos miesto tarybos Etikos komisija dar vasarą sulaukė Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacijos „Pajūrio laivai“ prezidento Algirdo Valentino skundo, jog politikė A. Velykienė jį apšmeižė, pažeidė garbę ir orumą.

Alina Velykienė ir Algirdas Valentinas. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Rodydama į mane ir sakydama „šis ponas“, pareiškė, kad aš be leidimo ir nemokėdamas jokių mokesčių prie Klaipėdos muziejaus krantinės laikiau savo laivą“, – skunde rašė A. Valentinas.

Tokius žodžius A. Velykienė pasakė pernai liepos 20 dieną vykusiame jungtiniame Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos ir Jūrinių bei vidaus vandenų reikalų komisijų posėdyje.

A. Velykienė Etikos komisijai pateikė įrodymus, jog A. Valentinas tikrai nemokėjo jokios rinkliavos už Pilies uostelyje, prie šiaurinės kurtinos esančios krantinės laikomus laivus, priklausančius asociacijai. Be to, ji aiškino, kad omenyje turėjo ne fizinį asmenį, o juridinį, nes A. Valentinas yra asociacijos vadovas.

A. Valentinas savo ruožtu pateikė įrodymus, kad turėjo leidimą laikyti laivus prie krantinės, rinkliavos dydžiai esą nebuvo nustatyti, todėl jos mokėti ir nereikėjo.

Keliuose posėdžiuose analizavę pateiktus dokumentus, išklausę abi puses, Etikos komisijos nariai nusprendė, jog A. Velykienė jokio pažeidimo nepadarė.

Tačiau tokį sprendimą A. Valentinas šiemet sausį apskundė Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Ji konstatavo, jog Etikos komisija tyrimą atliko neišsamiai, įvertino ne visas aplinkybes, todėl sprendimą panaikino ir įpareigojo A. Valentino skundą nagrinėti iš naujo.

Jis vėl buvo nagrinėjamas penktadienį vykusiame Etikos komisijos posėdyje, tačiau žurnalistams nesuteikta nuoroda prie jo prisijungti.

„Tiesiog turėjome atsiklausti abiejų pusių, ar jos neprieštarauja, kad posėdis būtų viešas, tokie komisijos nuostatai. Sutikimus gavome, tad kitas posėdis bus viešas“, – teigė Etikos komisijai šiuo klausimu pirmininkaujantis Kazys Bagdonas, nes nuolatinis komisijos pirmininkas Edmundas Kvederis nusišalino nuo šio klausimo svarstymo. Jie su A. Velykiene abu yra Liberalų sąjūdžio nariai.

„Emocijų buvo labai daug, todėl sprendimo šiandien (penktadienį – V. S.) nepriėmėme. Su komisijos nariais sutarėme, kad reikia atvėsti, dar kartą paanalizuoti visus dokumentus ir tada jau galutinai nuspręsime, ar A. Velykienė padarė pažeidimą“, – teigė K. Bagdonas.

A. Valentinas pageidauja, kad jį neva apšmeižusi politikė viešai paneigtų savo teiginius ir jo atsiprašytų.

Žymos: | | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Išteisinta politikė A. Velykienė – vėl etikos sargų akiratyje”: 4

  1. nuomonė parašė:

    Alina V. Yra viena netaktiškiausių politikių kokią teko matyti… nuolat įsivelia į konfliktus, nevaldo emocijų ir jau ne pirmą kartą įsivelia į panašau pobūdžio istorijas… panašu, jog ne paskutinį…

  2. Klausimas parašė:

    o vicemero A. CESIULIO elgesį etikos komisija svarstys?

  3. Velykinė parašė:

    Alina geriau suorganizuotu kokias premijas tiems žvejų laiveliams, kad jie aplamai dar mieste yra ir kad Dangės upę atplaukia. Ieško jie mat metų metais miesto jūrinio įvaizdžio. Tačiau, kaip ir visi savanaudžiai, menko išsilavinimo Klaipėdos liberalai, ji gina Atgimimo aikštės surogatinį laivelį, o tikrus, gyvus žvejus šmeiždama krapšto lauk iš miesto. Taip tokie politikai ir kuria mums „uostamiestį”. Tokia pat ir ta, pasigailėjimo ar geros šluotos verta- nukvakusi Jūrinės kultūros koordinacinė taryba. Nei minčių, nei įdėjų nei planų, bet natūralu – moliuskai prie valdžios prisisiurbę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Vydūno gimnazijos direktorius šiurkščiai pažeidė įstatymą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) konstatavo, kad Klaipėdos Vydūno gimnazijos direktorius Arvydas Girdzijauskas šiurkščiai pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Arūną Tumą etikos sargai išteisino: interesų nesupainiojo?

Pats pripažinęs, kad yra suinteresuotas ir aktyviai dalyvavęs diskusijose dėl pagalvės mokesčio įvedimo, viešbučių verslą turintis  Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos ...
2024-04-05
Skaityti daugiau

Politika, Svarbu

Vicemerę nuo etikos sargų išgelbėjo biurokratija

Tyrimas dėl Klaipėdos miesto savivaldybės vicemerės Linos Šukytės-Korsakės galimo Politikų elgesio kodekso pažeidimo ir pasisakymų „Facebook“ buvo nutrauktas, nes savivaldybės ...
2024-03-18
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This