P0

Jūros istorijos

Su jūra mes didesni!

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-16


„Lietuvą dažniausiai įvardiname kaip krepšinio, archaiškos kalbos, lazerių, biomedicinos ar greičiausio interneto šalį. Tačiau ne jūrinę valstybę. O tokia ji, išties, yra. Jūra mums suteikia platesnius kultūros, socialinius ir ekonominius ryšius. Su jūra mes didesni”, – teigia Lietuvos jūrų muziejus, pradedantis įgyvendinti tęstinę programą „Lietuva – jūrinė valstybė“.

Programa inicijuota minint Lietuvos laivyno 100-metį: 1921 m. kovo 4 d. į Klaipėdos uostą atplaukė pirmasis laivas su trispalve – motorinis burlaivis „Jūratė“, o kovo 11 d. ir antrasis – „Kastytis“. Šie įvykiai pažymi Lietuvos laivyno istorijos pradžią, anot muziejaus, nepelnytai primirštą lietuvių tautinėje savimonėje.

Programa muziejus kviečia atsigręžti į jūrą – išvysti, kad Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, sienos yra žymiai didesnės nei rodo žemėlapiai, o galimybės tęsiasi toliau už paplūdimius.

Projekto metu 11 savaičių muziejus skelbs publikacijas apie Lietuvos laivyno istoriją.


  2021-02-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt