Vasario 16-ąją Klaipėdoje – pandemijos neįveiktos tradicijos

Miestas
Virginija Spurytė
2021-02-16

Klaipėdiečiai šiemet Vasario 16-ąją šventė virtualiai. Tik nuotoliniu būdu buvo galima stebėti Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremoniją, pamatyti, kaip Klaipėdos miesto vėliava už geriausią praėjusių metų darbą įteikiama maltiečiams.

Lietuvos vėliavą Klaipėdos piliavietėje iškilmingai pakėlė gydytojas S. Stonkus. Transliacijos stopkadras

Visa ceremonija, kuri vyko Klaipėdos piliavietės aikštėje, buvo nufilmuota prieš kelias dienas. Įrašas Vasario 16-osios vidurdienį tiesiogiai transliuotas įvairiose „Facebook“ profiliuose.

Šiemet garbė pakelti Lietuvos vėliavą suteikta Klaipėdos universitetinės ligoninės Vidaus ligų diagnostikos skyriaus vedėjui Sigitui Stonkui. Jis dar praėjusių metų pavasarį, kai ir Lietuvą užpuolė klastingasis koronavirusas, savanoriškai pradėjo dirbti ir KUL Infekcinių ligų Reanimacijos skyriuje, kuriame dirba iki šiol. S. Stonkus Lietuvos vėliavą, uostamiesčio dainininkei Kristinai Jatautaitei giedant Lietuvos himną, iškilmingai pakėlė visų Klaipėdos medikų vardu – taip jiems išreikšta padėka už jų reikšmingą darbą priešakinėse kovos su koronavirusu linijose.

Nors šiemet ir nepavyko surengti tradicinio Vasario 16-osios minėjimo Atgimimo aikštėje, dar 2004 metais gimusi tradicija apdovanoti asmenis ar organizacijas už geriausią praėjusių metų darbą nebuvo nutraukta.

Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko teikimu, miesto tarybos kolegija pritarė, jog šiemet Vasario 16-ąją Klaipėdos miesto vėliava už geriausią praėjusių metų darbą būtų pagerbti maltiečiai – Maltos ordino pagalbos tarnybos Klaipėdos grupė.

V. Grubliausko teigimu, maltiečiai – tai pasiaukojimas, savanorystė, pagalba, nuolatinis rūpestis kitais, kuriems to rūpesčio labiausiai reikia. Visos šios savybės itin svarbios buvo pernai – pandeminiais metais, o maltiečiai visiems skubėjo į pagalbą.

Uostamiesčio meras V. Grubliauskas Klaipėdos miesto vėliavą už geriausią praėjusių metų darbą be kontakto įteikti B. Einars. Transliacijos stopkadras

Apdovanojimą – Klaipėdos miesto vėliavą – priėmęs Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Bronius Einars neslėpė, kad šis apdovanojimas buvo netikėtas, tačiau labai malonus. „Mes ne dėl apdovanojimų dirbame, bet didžiuojamės šiuo įvertinimu. Ir tikimės, kad vertybėmis, kurias mes puoselėjame, persismelks visa Lietuva“, – vylėsi B. Einars.

Beje, Maltos ordinas pirmą kartą į Lietuvą atvyko būtent pro Klaipėdos uosto vartus. 1988 metais pirmą kartą Vokietijos Maltos ordinas į Lietuvą atgabeno labdaros siuntą.

Žymos: | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje susitiko istorija, muzika ir jaunoji karta

XXII Klaipėdos pilies džiazo festivalis šią savaitę pakvietė klaipėdiečius ne tik į koncertus, bet ir į prasmingas edukacines bei kultūrines ...
2026-06-24
Skaityti daugiau

Kultūra

Paskelbta XXXII Klaipėdos pilies džiazo festivalio pradžia (2)

Restorane „Pepper Grey“ susibūrė kultūros, gastronomijos ir džiazo bendruomenė – žmonės, kuriuos vienija meilė muzikai, miestui ir improvizacijos dvasiai. Ypatingu ...
2026-06-23
Skaityti daugiau

Svarbu, Uostas ir jūra

Uostas ir miestas: konfliktas tęsiasi? (4)

Vyriausybei pritarus Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pietinės dalies plėtros įstatymo projektui, jį šią savaitę svarstyti ėmėsi ir Seimo Jūrinių reikalų ...
2026-06-19
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This