Pirmasis visiškai atviras naujienų portalas
2021-02-16 |
Klaipėdiečiai šiemet Vasario 16-ąją šventė virtualiai. Tik nuotoliniu būdu buvo galima stebėti Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremoniją, pamatyti, kaip Klaipėdos miesto vėliava už geriausią praėjusių metų darbą įteikiama maltiečiams.
Visa ceremonija, kuri vyko Klaipėdos piliavietės aikštėje, buvo nufilmuota prieš kelias dienas. Įrašas Vasario 16-osios vidurdienį tiesiogiai transliuotas įvairiose „Facebook“ profiliuose.
Šiemet garbė pakelti Lietuvos vėliavą suteikta Klaipėdos universitetinės ligoninės Vidaus ligų diagnostikos skyriaus vedėjui Sigitui Stonkui. Jis dar praėjusių metų pavasarį, kai ir Lietuvą užpuolė klastingasis koronavirusas, savanoriškai pradėjo dirbti ir KUL Infekcinių ligų Reanimacijos skyriuje, kuriame dirba iki šiol. S. Stonkus Lietuvos vėliavą, uostamiesčio dainininkei Kristinai Jatautaitei giedant Lietuvos himną, iškilmingai pakėlė visų Klaipėdos medikų vardu – taip jiems išreikšta padėka už jų reikšmingą darbą priešakinėse kovos su koronavirusu linijose.
Nors šiemet ir nepavyko surengti tradicinio Vasario 16-osios minėjimo Atgimimo aikštėje, dar 2004 metais gimusi tradicija apdovanoti asmenis ar organizacijas už geriausią praėjusių metų darbą nebuvo nutraukta.
Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko teikimu, miesto tarybos kolegija pritarė, jog šiemet Vasario 16-ąją Klaipėdos miesto vėliava už geriausią praėjusių metų darbą būtų pagerbti maltiečiai – Maltos ordino pagalbos tarnybos Klaipėdos grupė.
V. Grubliausko teigimu, maltiečiai – tai pasiaukojimas, savanorystė, pagalba, nuolatinis rūpestis kitais, kuriems to rūpesčio labiausiai reikia. Visos šios savybės itin svarbios buvo pernai – pandeminiais metais, o maltiečiai visiems skubėjo į pagalbą.
Apdovanojimą – Klaipėdos miesto vėliavą – priėmęs Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Bronius Einars neslėpė, kad šis apdovanojimas buvo netikėtas, tačiau labai malonus. „Mes ne dėl apdovanojimų dirbame, bet didžiuojamės šiuo įvertinimu. Ir tikimės, kad vertybėmis, kurias mes puoselėjame, persismelks visa Lietuva“, – vylėsi B. Einars.
Beje, Maltos ordinas pirmą kartą į Lietuvą atvyko būtent pro Klaipėdos uosto vartus. 1988 metais pirmą kartą Vokietijos Maltos ordinas į Lietuvą atgabeno labdaros siuntą.
Parašykite komentarą