P0

Regionas

Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje – naujos kėdės

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-18


Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia toliau keičia savo veidą – įsigytos 155 naujos kėdės. Tikimasi, kad šios investicijos suteiks daugiau funkcionalumo čia vykstančioms sakralinėms apeigoms, bus galima patogiau organizuoti kultūrinius renginius bei socialines iniciatyvas.

Praėjusių metų pradžioje buvo užbaigti bažnyčios pastato išorės tvarkybos darbai, kurių metu buvo restauruoti visi keturi raudonų plytų fasadai, pakeičiant ar priauginant plytas. Taip pat sustiprintos stogo laikančiosios konstrukcijos, pakeistos susidėvėjusios bažnyčios bokšto stogo čerpės. Buvo restauruoti langų išoriniai rėmai, o esami berėmiai stiklai pakeisti naujais su rėmu. Taip pat atnaujintos aptrupėjusios bažnyčios puošybinės dalys, nuvalytos apnašos nuo lauko akmenų mūro pamatų, užtaisytos jų siūlės, perklota nuogrinda.

Atsižvelgiant į tai, kad dėl geografinių ypatumų bažnyčia yra sunkiai pasiekiama žmonėms su judumo problemomis, įgvendinant projektą įsigytas mobilus kopiklis.

Projektą kartu su Neringos savivaldybe įgyvendino Nidos evangelikų liuteronų parapija. Pastato išorės tvarkybos darbai atlikti įgyvendinant ES ir Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis įgvendinamą projektą, kurio vertė – 109 688 Eur (Neringos savivaldybė skyrė 16 453 Eur). Vidaus tvarkybos darbams papildomai buvo skirta 41 177 Eur Neringos savivaldybės biudžeto lėšų.

Neogotikinio stiliaus bažnyčia pastatyta 1887-1888 metais, kai sunykus senajam pastatui, naujo statymo ėmėsi liuteronų kunigas Gustav Echtenrach. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia pašventinta 1888 m. spalio 10-ąją. Per šį laikotarpį pastatas ne visada veikė kaip maldos namai. Kai kurie neringiškiai dar mena čia buvus Kuršių nerijos istorijos muziejų, bažnyčios patalpose veikusį daugiau kaip du dešimtmečius – nuo 1966 iki 1988 m. Pamaldos bažnyčioje vėl vyksta nuo 1988-ųjų pabaigos.


  2021-02-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt