P0

Kriminalai ir nelaimės

Teismas: griežta nuobauda už vairavimą išgėrus gali būti individualizuojama (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-18


Klaipėdos apygardos teismas priėmė iškart įsigaliojantį sprendimą administracinio nusižengimo byloje, iškeltoje moteriai, vairavusiai automobilį lengvai išgėrus (0,46 promilės).

Policijos nutarimu moteriai buvo paskirta 800 Eur dydžio bauda ir atimta teisė vairuoti transporto priemones 12 mėnesių. Moteris 800 Eur baudą sumokėjo, tačiau nesutiko su teisės vairuoti transporto priemonę atėmimo terminu.

Klaipėdos apylinkės teismas moters skundą tenkino iš dalies ir sutrumpino teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą iki 3 mėnesių. Policija su tokia apylinkės teismo nutartimi nesutiko, motyvuodama tuo, kad byloje nebuvo nustatyta išskirtinių aplinkybių, kurioms esant administracinė nuobauda gali būti švelninama.

Apygardos teismas, atmesdamas policijos skundą, pažymėjo, kad teismas turi turėti galimybę, atsižvelgdamas į reikšmingas bylos aplinkybes, individualizuoti įstatyme įtvirtintą griežtą nuobaudą ir skirti mažesnę nei sankcijoje numatytoji minimali arba švelnesnę nuobaudą nei įstatymo numatytoji. Šis teismas akcentavo tai, kad nagrinėjamu atveju, be nuobaudos individualizavimui svarbių šeiminių aplinkybių, labai svarbūs administracinėn atsakomybėn traukiamą asmenį teigiamai charakterizuojantys duomenys, ar asmuo anksčiau baustas už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, taip pat svarbus ir nustatyto neblaivumo laipsnis, jei jis tik nežymiai viršija leistiną normą.

Apygardos teismas pabrėžė, kad nagrinėjamu atveju esminės reikšmės turėjo tai, kad moteris yra charakterizuojama teigiamai, labai daug metų vairuoja automobilį, tačiau nė karto nebausta už Kelių eismo pažeidimus.

„Tai parodo, kad ji nėra linkusi pažeidinėti Kelių eismo taisykles, o šis nusižengimas buvo tik atsitiktinio pobūdžio. Moteris nuo pat pradžių atsakomybės nevengė, dėl padaryto nusižengimo nuoširdžiai gailėjosi, kritiškai įvertino savo elgesį. Atsižvelgta ir į moteriai nustatytą neblaivumo laipsnį, kuris tik labai nežymiai viršijo leistiną normą, o ją charakterizuojantys duomenys nepaneigia aplinkybės, kad nuobaudos tikslai bus pasiekti atėmus teisę vairuoti transporto priemones ir trumpesniam terminui”, – rašoma teismo pranešime.

Ši nutartis įsiteisėja nuo paskelbimo dienos.


  2021-02-18

  Vienas komentaras apie “Teismas: griežta nuobauda už vairavimą išgėrus gali būti individualizuojama”

  1. AvatarBoss (IP: 78.58.45.194)

   Kaip nori taip suka-))))..Ateitu Undinele su baltais plaukais…asaryte nubrauktu..ir viskas…”VSE ZAKONNO”…Turi Policija skusti ,sita nuosprendi!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt