P0

Spyglys

Žalioji mūsų miestelio politika* (11)

Spyglys
2021-02-18


Procesus mūsų miestelio valdžioje stebintis Spyglys konstatuoja, kad susikukavo skirtingose valdžios barikadų pusėse sėdintis žaliasis valstietis Arvydas Vaitkus su konservatoriumi Aidu Kaveckiu ir pradėjo pūsti į tą pačią dūdą, kaip ir meras dumdami akis savo rinkėjams.

Aukštomis gaidomis trimituodami šie trys herojai skelbia žinią tautai: mes – už gryną orą, švarią aplinką, ne tik Girulių girios, bet ir kiekvieno medžio išsaugojimą. Ir taip toliau, ir taip panašiai dūduojama, mušamasi į krūtinę, marškiniai ant tų krūtinių draskomi siekiant įrodyti, kad narod i partija jiedyny (liaudis ir partija vieningi). Už tyrą orą, giedrą dangų, žalią medį ir gerą kepsnį, taip sakant.

Tačiau kai ateina laikas žygiais, o ne žodžiais įrodyti savo siekių tyrumą, šie trys bogatyriai (didžiavyriai) iš nekaltų gamtosaugos ėriukų staiga virsta negailestingais juos naikinančiai vilkais.

Spyglis jau rašė, kaip meras nėrė į krūmus, kai Klaipėdos miesto savivaldybės administracija pateikė pasiūlymą mažinti taršą senamiestyje didinat rinkliavą už automobilių stovėjimą: jis darė viską, kad tik įtikintų Kolegijos narius remti patį mažiausiai žmonių sveiktą ir gamtą saugantį variantą.

Trečiadienį Finansų ir ekonomikos komiteto posėdžio metu savo patroną merą bandė pralenkti šio komiteto vadas A. Kaveckis. Jis iš visų jėgų stengėsi sustabdyti šio klausimo svarstymą, kad šis į miesto Tarybos posėdžio darbotvarkę net nepatektų. O naujai iškeptas Kontrolės komiteto pirmininkas, šešėlinis susisiekimo ministras A. Vaitkus įsijautęs dūdavo, kad žmonių sveikatą saugančių sprendimų apskritai negalima dabar priiminėti. Nes tai esą gal pakenkti kovai su pandemija…

Satyrikono romano vertos veidmainystės, ne kitaip…

Ne veltui tauta sako: kuo didesnis gamtos gynėjas, tuo jo mašinos tarša didesnė.

C’est la vie! Tokia ta mūsų vadų žalioji politika.

*Šios rubrikos nerekomenduojama skaityti susipykusiems su humoro jausmu ar stokojantiems fantazijos, nes nieko rimto čia tikrai nerasite, Spyglio humoras iš viso yra sunkiai suprantamas, juodas ir kandus. Rimtų dalykų ieškokite visose kitose „Atviros Klaipėdos” rubrikose.


  2021-02-18

  11 komentarai “Žalioji mūsų miestelio politika*”

  1. Bankrotas tas ta vao kaveckis. Bankrutavo jo firmelė ir darbar ieško kaip iš valdiškos kišenės pasisemti. Ar girdėjai, kaip gina savo restoranikų verslą dėl parkavimo. O privalėjo bent dėl akių nusišalinti

  2. Šaunuolis Kaveckis! Džiaukiuos ir didžiuojuosi,kad Klaipėda turi tokį lyderį.Ačiū Aidui,kad pasirinko politiko kelią. Sėkmės darbuose.

  3. Teisingas straipsnis… Gėda kad Vaitkus eina su vakstiečiais nors dūdą tą pačią pučia su Grubliausku ir konservais… gėda dėl vaitkaus dėl jo nesąžiningumo…

  4. ŽEMO LYGIO POLITIZUOTAS HUMORAS YRA TAIP PAT HUMORAS. KIEK SPYGLIUI SUMOKĖJO, KAD RAŠYTŲ TOKIO LYGIO NESAMONES ?
   Šio KOMENTARO nerekomenduojama skaityti susipykusiems su humoro jausmu ar stokojantiems fantazijos 🙂

   • Tokie, kaip tamsta, mano , kad viskas perkama ir parduodama. Na ir prekiauk sau, socializmo atgyvena. Atvira Klaipėa – taui ne Ekspresas ar Klaipėda: ten gal ir gali ką nors nuspirkti. O padadyk čia: špygą nupirksi. Netiki, pabandyk

  5. Man Kavecko pozicija pasirodė tvirta ir aiški.
   Tokiais klausimais skubėti negalima.Šaunus politikas A K.

  6. Pamatysit, darbar šie veikėjai pradės aiškinti, kad mašinos ir parkavimas neturi nieko bendru aplinkosauga . berazumiai

  7. Tai kad parkingo branginimas ir zonu plėtimas niekuo nesusijęs su gamta. Čia tik rinkliavos didinimas ir žmonių apiplėšinėjimas eilinį kartą pildant kiaurą biudžetą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt