P0

Svarbu, Verslas

Prie buvusio banko pastato – nauja odontologijos klinika (10)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-02-19


Taikos prospekte, prie buvusio banko pastato, planuojamas naujas odontologijos klinikos pastatas. Dėl šių statybų reikės iškirsti septynis brandžius medžius, tačiau tiek pat ketinama ir atsodinti.

Naujas pastatas planuojamas Taikos pr. 22 esančiame sklype. Projektuotojų vizualizacija

Paviešintuose projektiniuose pasiūlymuose, kuriuos parengė projektavimo įmonė „A 405“ (projekto vadovas Gintaras Čičiurka) nurodoma, jog naujas odontologijos klinikos pastatas planuojamas Taikos pr. 22 esančiame 0,2115 ha ploto sklype, kurio naudojimo būdas yra visuomeninės paskirties teritorija.

Praėjusių metų pabaigoje buvo patvirtinta šio sklypo detaliojo plano korekcija.

„Anksčiau šiame sklype planuotas devynaukštis daugiabutis namas su požeminiu parkingu. Sklypo paskirtis pakeista į visuomeninės paskirties, kad būtų galima statyti odontologijos klinikos pastatą“, – „Atvirai Klaipėdai“ paaiškino G. Čičiurka.

Sklypas, kuriame planuojamos statybos, šiaurinėje pusėje ribojasi su teritorija, kurioje stovi trijų aukštų komercinės paskirties pastatas. Jis šiuo metu yra nenaudojamas, o prieš daugelį metų jame veikė tuometis „Hansabankas“.

Pietinėje pusėje sklypas ribojasi su Taikos pro. 24 teritorija, kurioje yra keturių aukštų administracinis pastatas.

Šiuo metu sklype, kuriame planuojamos statybos, auga 25 medžiai. Projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, kad 7 medžiai bus pašalinti, 17 išsaugota, o vienas persodintas. Tarp numatomų kirsti medžių daugiausia yra brandžių liepų.

„Šalinami želdiniai numatyti dar detaliojo plano korekcijoje. Juos vietoje apžiūrėjo Klaipėdos miesto želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija. Planuojame pasodinti septynis naujus medžius, norėjome ir daugiau, tačiau komisija įvertino, kad tai nėra tikslinga, nes jie atsidurs senųjų medžių pavėsyje ir gali neprigyti. Anksčiau galiojusiame detaliajame plane, kuriuo buvo suplanuotas daugiabutis namas, buvo numatyta pašalinti dar daugiau medžių“, – teigė G. Čičiurka.

Projektiniuose pasiūlymuose rašoma, jog patekimas į sklypą, kuriame bus pastatyta odontologijos klinika, planuojamas esamu pravažiavimu iš Bijūnų gatvės. Iš jo suprojektuotas ir įvažiavimas į vakarinėje sklypo dalyje planuojamą 31 vietos automobilių stovėjimo aikštelę. Įvažiavimui į automobilių stovėjimo aikštelę suprojektuotas pakeliamas automatinis užtvaras.

Pagrindinis įėjimas į pastatą numatytas iš Taikos prospekte esančio pėsčiųjų tako.

Pats odontologijos klinikos pastatas bus keturių aukštų su sutapdintu stogu vienatūris statinys. Dalis ketvirto aukšto tūrio „iškirpta“, kur suprojektuotas eksploatuojamas stogas – terasa.

Planuojamo pastato aukštis – 15 metrų, o bendras plotas – 1745 kvadratiniai metrai.

Pastate planuojama registratūra, higienos, tyrimų, rentgeno kabinetai, laboratorija, odontologijos, fizioterapijos, gydytojų kabinetai, operacinė, palatos.

„Pastato architektūra ir tūrinis erdvinis sprendimas derinamas prie esamų pastatų Taikos pr. 22 ir 24. Prie pastato Taikos pr. 22 derinamas tūrinis sprendimas „iškandant“ dalį ketvirto aukšto, o projektuojamo pastato langų ritmika, horizontalumas derinamas prie pastato Taikos pr. 24. Pirmas aukštas suprojektuotas lengvas, „kabantis“, skaidrus su aklinomis baltos spalvos aliuminio kasetėmis Liberta 550, ant kurio „užmautas“ trijų aukštų tūris. Projektuojant odontologijos kliniką ypatingas dėmesys skiriamas naktiniam pastato apšvietimui. Tam panaudotos perforuotos ir perforuotos su pašvietimu aliuminio kasetės“, – rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Šio projekto užsakovas ir statytojas yra privatus fizinis asmuo. Paklaustas apie projekto realizavimą, G. Čičiurka vylėsi, jog šiemet pavyks gauti statybos leidimą.

„Bet šiais laikais planuoti procesus yra labai sudėtinga“, – konstatavo pašnekovas.

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki kovo 3 d. Bijūnų g. 8, Klaipėdoje, darbo dienomis 9 – 17 val.; iš anksto susitarus tel. (8 687) 84 612 arba internetinėje svetainėje https://www.klaipeda.lt/lt/savivaldybe/administracija/projektiniai-pasiulymai/223

Pasiūlymus teikti galima iki kovo 3 d. raštu adresu UAB „A 405“, Bijūnų g. 8, 91204 Klaipėda; el. p. gintaras@a405.lt

Viešas susirinkimas vyks kovo 3 d. 15 val. nuotoliniu būdu: https://zoom.us/j/2803075986?pwd=NDdnd0dEMVhSRDV3Y2JyZmlHT0o4dz09; ID: 280 307 5986, slaptažodis: 6pEB9L


  2021-02-19

  10 komentarai “Prie buvusio banko pastato – nauja odontologijos klinika”

  1. AvatarPritariu Jo (IP: 86.100.17.228)

   Kam dar naują bandūrą statyti, kai banko pastatas vaiduoklis stovi tiek metų tuščias. Sutvarkius jį drąsiai įsirengtų kokį tik nori centrą. Galų gale, padarytų pramogų centrą. Ar dabar jau žmones nebeturi kur dantų tvarkytis, pilna odontologinių.

  2. AvatarKad tik parduot (IP: 86.100.126.143)

   Grūskit grūskit, automobilių nėra kur pasistatyt, o sklypus kiša kur tik gali …. avinai

  3. AvatarStepas (IP: 90.131.41.139)

   Visas miestas liko be jokios gamtos. Kur ziuri meras. Tenkinami tik verslininku interesai. Matyt atkatus gerus gauna. Kur be paziuresi statybos ir gamtos naikinimas

   • Avatarverksniai (IP: 84.15.178.92)

    Vėl verksmai dėl medžių. Idomu kiek žmonių dėl laiku nenukirstų medžių rytų Lietuvoje be elektros sedėjo po pūgos?

  4. AvatarVardas (IP: 84.15.182.52)

   Man tai tik įdomu ar privatus asmuo R. L. dalyvaus projekto svarstyme ir iš kur jis gavo sklypą šioje vietoje 😉

   • AvatarAlgimantas (IP: 86.38.2.252)

    Vis tiek įdomu kas yra privatus asmuo

  5. AvatarAlgimantas (IP: 86.38.2.252)

   Įdomu,kas tas privatus asmuo?

  6. AvatarAntanas (IP: 77.79.44.51)

   kiek dar metu grozesimes Vingio pasazu?

   • AvatarJo (IP: 86.100.163.219)

    O pastatas Taikos pr. 22 taip ir stovės nenaudojamas…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt