P0

Regionas

Už 3 neteisėtai sumedžiotus šernus – tūkstantinė bauda, šautuvų ir visureigio konfiskacija

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-19


Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos aplinkosaugininkai, ketvirtadienį patikrinę gautą informaciją, nustatė, kad dar lapkritį per medžioklę su varovais sumedžioti trys šernai nebuvo įrašyti į medžioklės lapą.

Dviem medžiotojams atsakomybės išvengti nepavyks – teks atlyginti daugiau nei 3 tūkst. eurų gamtai padarytą žalą ir kiekvienam sumokėti baudą iki 1800 eurų.

AAD nuotr.

Aplinkosaugininkai nustatė, kad Šilalės rajone per medžioklę su varovais sumedžioti trys šernai nebuvo įrašyti į medžioklės lapą. Medžiotojai tarpusavyje taip susitarė dėl to, kad nereikėtų atlikti afrikinių kiaulių maro tyrimo.

Abiem medžiotojams surašyti administracinių nusižengimų protokolai ir gresia baudos nuo 800 iki 1800 eurų. Taip pat paimti šautuvai, kuriais buvo sumedžioti šernai, ir automobilis „Hyunday Galloper“, kuriuo buvo gabenami neteisėtai sumedžioti gyvūnai. Pažeidėjams taip pat teks atlyginti 3139,83 eurų žalą laukinei gyvūnijai.

„Po šio įvykio geriausia pacituoti Medžioklės taisykles: „Jei duomenys apie sumedžiotus gyvūnus, išskyrus duomenis apie sumedžiotų elninių žvėrių patinų ragus, šernų amžių ir lytį, nustatyta tvarka neįrašyti medžioklės lape, šie gyvūnai laikomi sumedžiotais neteisėtai, padarant žalos gamtai.“ Taigi neverta gudrauti dėl laimikio, nes galite susigadinti reputaciją, prarasti teisę medžioti, šautuvą ir net automobilį“, – AAD pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.


  2021-02-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt