P0

Koronavirusas, Svarbu

COVID- 19: Klaipėdoje pradedami skiepyti garbaus amžiaus senjorai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2021-02-23


Statistikos departamentui pirmadienį pranešus, jog šalyje galbūt prasidėjo trečioji pandemijos banga, nauji COVID-19 rodikliai to kol kas nepatvirtina – mėginiuose rasto viruso procentas per parą sumažėjo beveik 3 punktais.

Tuo metu Klaipėdoje šią savaitę pradedami pasirengimo darbai skiepyti 80- ies ir vyresnio amžiaus senjorus.

Departamento duomenimis, pirmadienį šalyje ištyrus 7044 mėginius SARS-CoV-2 liga diagnozuota 482 gyventojams. Šeštadienį šie skaičiai atitinkamai buvo 3010 ir 263, tad viruso procentas mėginiuose nuo 9 sumažėjo iki 6,7.

Klaipėdoje per parą susirgo 20 žmonių (sekmadienį – 9), o per savaitę susirgimų uostamiestyje sumažėjo 25,2, visoje Lietuvoje – tik 0,4 proc.  

Klaipėda pagal 14 dienų 100 tūkst. gyventojų susirgimų skaičių pagal sergamumą tarp visų šalies savivaldybių išlieka aštuntoje vietoje: uostamiestyje šis rodiklis per parą nuo 314 sumažėjo iki 311.

Blogiausia padėtis išlieka Visagino (557) ir Biržų (556) savivaldybėse. Neringoje šis rodiklis ir toliau išlieka nulinis, o bendras Lietuvos siekia 242,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų – jis per parą nepakito.

Visos vakcinos, kuriomis skiepijama, yra saugios, patvirtintos atsakingų Europos Sąjungos institucijų. Santaros klinikų nuotr.

Per parą šalyje mirė 7 žmonės, aukų skaičius išaugo iki 3189. Klaipėdoje mirė du žmonės, tad šis skaičius jau yra 120.

Uostamiestyje serga 489, išgijusiais laikomi 11 382 gyventojai. Šalyje šie skaičiai atitinkami yra 7561 ir 180 640.

Per praėjusią parą pirma skiepo doze vakcinuoti 3567 gyventojai, antra – 1524. Iš viso pirma vakcinos doze paskiepyti 125 518, abiem – 68 651 gyventojas.

Klaipėdoje per parą paskiepyta 280 gyventojų, bendras čia paskiepytųjų skaičius yra 5870 arba 3,94 proc. miestiečių. Šalyje šis rodiklis siekia 4,49 proc.

Kaip uostamiestyje vakcinuos senjorus?

Klaipėdos savivaldybė informuoja, jog dėl to, kad kol kas kokybiškai ir pilnai neveikia Sveikatos apsaugos ministerijos rengiama centralizuota IPR sistema pacientų skiepijimo registravimuisi ir pacientas dar neturi galimybės pats užsiregistruoti COVID-19 skiepui, Klaipėdos mieste numatoma tokia senjorų vakcinavimo tvarka:

 • Per artimiausias kelias dienas individualiai telefonu su kiekvienu asmeniu (80 m. ir vyresniais) susisieks asmens sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios asmuo yra prisirašęs, darbuotojas.
 • Asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas paklaus apie asmens apsisprendimą dėl skiepo. Jei senjoras pageidaus skiepo, darbuotojas jį įtrauks į norinčių vakcinuotis asmenų sąrašą ir informuos apie senjorui paskirtą konkretų atvykimo laiką bei vietą vakcinavimui.

Atkreipiamas dėmesys, kad gydymo įstaigų darbuotojai neprašys savo pacientų pateikti elektroninės bankininkystės duomenų ar kitos asmeninės informacijos, tad prašoma jokiais būdais neatskleisti šios informacijos, nes tai gali būti telefoniniai sukčiai.

Primenama, kad vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga – nemokama.

Teigiama, jog visos vakcinos, kuriomis skiepijama, yra saugios, patvirtintos atsakingų Europos Sąjungos institucijų, bet po skiepo gali būti šalutinis poveikis – skausmas, paraudimas, patinimas dūrio vietoje, galvos ar raumenų skausmas, nuovargis, karščiavimas.

Šie požymiai rodo, kad imuninė sistema veikia ir mokosi atpažinti bei sunaikinti virusą. Paprastai šalutinis poveikis praeina per porą dienų. Nepraėjus šiems simptomams, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją.


  2021-02-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt