P0

Mums rašo

Klaipėdoje – mokymai žurnalistams apie religijų ir įsitikinimų laisvę Lietuvoje

Atvira Klaipėda

Jolanta Beniušytė, LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus pirmininkė
2021-02-23


Vasario 24 ir kovo 3 dienomis (trečiadieniais, nuo 14. 30 iki 18 val.) Zoom platformoje vyks mokymai Klaipėdos regiono žiniasklaidos atstovams „Religijų ir įsitikinimų laisvė Lietuvoje ir žiniasklaida“.

Kviečiame aktyviai dalyvauti mokymuose ir užsiregistruoti šiuo adresu (prieš renginį dalyviams bus atsiųsta prisijungimo nuoroda).  

Vasario 24 d. mokymų metu bus aptarta religijų ir tikėjimų įvairovė, religinės diskriminacijos problema bei jos socioistorinės ištakos, religinių mažumų teisinė padėtis, religinė propaganda, tikėjimo laisvė ir objektyvumas žiniasklaidoje, analizuojami konkretūs atvejai ir atliekamos praktinės užduotys.

Kovo 3 d. mokymuose bus analizuojama, kokį vaidmenį turi žiniasklaida visuomenės nariams mėginant suvokti ir vertinti įvairias tiek gerai pažįstamas, tiek mažai žinomas įvairias religines bendruomenes, naująsias religijas ir dvasines grupes, taip pat kaip veikia vizualine žurnalistika perteikiant religijos temas, aptariami Lietuvos žiniasklaidoje dominuojantys žurnalistiniai ir kiti turinio žanrai, kuriais bandoma perteikti religines, tikėjimo temas. Šiame kontekste bus pateikiami etikos standartų principai ir ieškoma jų sąsajų su religiniu turiniu žiniasklaidoje.

Projekto partneriai – Naujųjų religijų tyrimų ir informacijos centras (NRTIC) ir Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) tikisi, jog didesnė informacijos sklaida įvairiose visuomenės grupėse apie religinę įvairovę ir religijos laisvę paskatins kritišką visuomenės požiūrį į religinių mažumų stigmatizavimą, neigiamų „etikečių“ klijavimą, atsiras daugiau prielaidų suprasti ir toleruoti žmonių teisę išpažinti įvairias religijas, turėti skirtingus įsitikinimus.

Projektas finansuojamas Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo lėšomis per Aktyvių piliečių fondą, prisidedant Friedricho Eberto fondui.


  2021-02-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt