P0

Miestas, Svarbu

Tarnyboje nušautiems Klaipėdos pareigūnams – atminimo lenta (1)

Virginija Spurytė

Virginija Spurytė
2021-02-24


Klaipėdoje atsiras nauja atminimo lenta. Tik šįkart ji bus pakabinta ne ant kurio nors senamiesčio pastato, o ant Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato sienos. Atminimo lenta bus pagerbti du tarnybos metu sušaudyti pareigūnai.

Atminimo lenta bus pakabinta ant Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato.

„Kolegų atminimas yra labai svarbus visai mūsų policijos bendruomenei – tiek dabar tarnaujantiems, tiek veteranams. Tad norėtume leidimo pakabinti atminimo lentą. Jis bus kokybiška, pagaminta iš lauko sąlygomis nerūdijančio plieno. Ir tai bus vienas mūsų ženklų, parodančių pagarbą kolegoms, žuvusiems tarnybos metu“, – Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimo suteikimo komisijos trečiadienį paprašė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Andromeda Grauslienė.

Atminimo lenta, pakabinta ant Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, esančio Kauno gatvėje, pastato fasado sienos būtų pagerbti vykdant tarnybines pareigas žuvę pareigūnai Vytautas Mačiulaitis (1930–1973) ir Zigmas Renkė (1950–1995).

Vytautas Mačiulaitis buvo nušautas 1973 m. spalio 14 d. Žvejų gatvėje esančiame pastate, kuriame tuo metu veikė milicija. Per eilinį V. Mačiulaičio budėjimą, apie 23 val., nežinomas asmuo pradėjo šaudyti į budėtojų dalies langus. Milicijos kapitonas V. Mačiulaitis išbėgo į gatvę ir pastebėjo tolstantį įtartiną vyrą. Po pareigūno reikalavimo sustoti nepažįstamasis, iškart šovė į pareigūną. Mirtinai sužeistas V. Mačiulaitis dar šovė į banditą, jį lengvai sužeidė, tačiau tas milicijos kapitoną nušovė ir pasišalino.

Tą pačią naktį paaiškėjo, jog šį žiaurų nusikaltimą iš chuliganiškų paskatų padarė neblaivus Klaipėdos KGB karininkas. Pabaltijo apygardos karinis tribunolas pastarąjį nuteisė mirties bausme. Po kurio laiko aukščiausioji SSSR valdžia jo pasigailėjo, nuosprendį pakeitė, paskyrė jam 15 metų nelaisvės.

Z. Renkė žuvo 1995 metų kovo 23 d. Tuo metu jis dirbo Klaipėdos VPK Apsaugos policijos vyresniuoju policininku. Z. Renkė žuvo atlikdamas tarnybinę pareigą. Per juvelyrinių dirbinių parduotuvės apiplėšimą jį ir nėščią 25 metų pardavėją nušovė plėšikais tapę du kolegos – Klaipėdos VPK Budėtojų skyriaus viršila Aleksejus Poškus ir iš tarnybos patrulių kuopoje atleistas Sigitas Norkus.

Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos narys Vasilijus Safronovas teiravosi, ar pagerbti planuojamų pareigūnų sąrašas yra baigtinis.

„Dabar išskiriame du žmones, bet ar neatsiras daugiau pavardžių. Jei taip, tai visas policijos komisariatas bus apkabinėtas lentomis“, – kalbėjo V. Safronovas.

A. Grauslienė patikino, jog šis sąrašas yra baigtinis.

„Su Dievo pagalba tikimės, kad daugiau pareigūnų nežus. Žuvusių kolegų pavardžių turime ne vieną, bet išskyrėme tuos, kurie žuvo tarnybos metu. Du buvo Klaipėdos mieste ir vienas Plungėje. Šiame mieste atminimo lenta jau yra pakabinta. Ateityje tikėsimės, kad daugiau pavardžių neatsiras“, – vylėsi A. Grauslienė.

Miesto straipsnių vidus

Komisija vienbalsiai pritarė prašymui leisti pakabinti atminimo lentą tarnybos metu žuvusiems pareigūnams.


  2021-02-24

  Vienas komentaras apie “Tarnyboje nušautiems Klaipėdos pareigūnams – atminimo lenta”

  1. Avatartaisom (IP: 86.100.109.135)

   Pareigūnai buvo NUŠAUTI,o ne sušaudyti.Pastarasis terminas, Virginija, naudojamas kalbant apie mirties nuosprendžio įvykdymą.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt