Tarnyboje nušautiems Klaipėdos pareigūnams – atminimo lenta (1)

Miestas, Svarbu
Virginija Spurytė
2021-02-24

Klaipėdoje atsiras nauja atminimo lenta. Tik šįkart ji bus pakabinta ne ant kurio nors senamiesčio pastato, o ant Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato sienos. Atminimo lenta bus pagerbti du tarnybos metu sušaudyti pareigūnai.

Atminimo lenta bus pakabinta ant Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastato.

„Kolegų atminimas yra labai svarbus visai mūsų policijos bendruomenei – tiek dabar tarnaujantiems, tiek veteranams. Tad norėtume leidimo pakabinti atminimo lentą. Jis bus kokybiška, pagaminta iš lauko sąlygomis nerūdijančio plieno. Ir tai bus vienas mūsų ženklų, parodančių pagarbą kolegoms, žuvusiems tarnybos metu“, – Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimo suteikimo komisijos trečiadienį paprašė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Andromeda Grauslienė.

Atminimo lenta, pakabinta ant Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, esančio Kauno gatvėje, pastato fasado sienos būtų pagerbti vykdant tarnybines pareigas žuvę pareigūnai Vytautas Mačiulaitis (1930–1973) ir Zigmas Renkė (1950–1995).

Vytautas Mačiulaitis buvo nušautas 1973 m. spalio 14 d. Žvejų gatvėje esančiame pastate, kuriame tuo metu veikė milicija. Per eilinį V. Mačiulaičio budėjimą, apie 23 val., nežinomas asmuo pradėjo šaudyti į budėtojų dalies langus. Milicijos kapitonas V. Mačiulaitis išbėgo į gatvę ir pastebėjo tolstantį įtartiną vyrą. Po pareigūno reikalavimo sustoti nepažįstamasis, iškart šovė į pareigūną. Mirtinai sužeistas V. Mačiulaitis dar šovė į banditą, jį lengvai sužeidė, tačiau tas milicijos kapitoną nušovė ir pasišalino.

Tą pačią naktį paaiškėjo, jog šį žiaurų nusikaltimą iš chuliganiškų paskatų padarė neblaivus Klaipėdos KGB karininkas. Pabaltijo apygardos karinis tribunolas pastarąjį nuteisė mirties bausme. Po kurio laiko aukščiausioji SSSR valdžia jo pasigailėjo, nuosprendį pakeitė, paskyrė jam 15 metų nelaisvės.

Z. Renkė žuvo 1995 metų kovo 23 d. Tuo metu jis dirbo Klaipėdos VPK Apsaugos policijos vyresniuoju policininku. Z. Renkė žuvo atlikdamas tarnybinę pareigą. Per juvelyrinių dirbinių parduotuvės apiplėšimą jį ir nėščią 25 metų pardavėją nušovė plėšikais tapę du kolegos – Klaipėdos VPK Budėtojų skyriaus viršila Aleksejus Poškus ir iš tarnybos patrulių kuopoje atleistas Sigitas Norkus.

Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos narys Vasilijus Safronovas teiravosi, ar pagerbti planuojamų pareigūnų sąrašas yra baigtinis.

„Dabar išskiriame du žmones, bet ar neatsiras daugiau pavardžių. Jei taip, tai visas policijos komisariatas bus apkabinėtas lentomis“, – kalbėjo V. Safronovas.

A. Grauslienė patikino, jog šis sąrašas yra baigtinis.

„Su Dievo pagalba tikimės, kad daugiau pareigūnų nežus. Žuvusių kolegų pavardžių turime ne vieną, bet išskyrėme tuos, kurie žuvo tarnybos metu. Du buvo Klaipėdos mieste ir vienas Plungėje. Šiame mieste atminimo lenta jau yra pakabinta. Ateityje tikėsimės, kad daugiau pavardžių neatsiras“, – vylėsi A. Grauslienė.

Komisija vienbalsiai pritarė prašymui leisti pakabinti atminimo lentą tarnybos metu žuvusiems pareigūnams.

Žymos: | | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Tarnyboje nušautiems Klaipėdos pareigūnams – atminimo lenta” komentarų : 1

  1. taisom parašė:

    Pareigūnai buvo NUŠAUTI,o ne sušaudyti.Pastarasis terminas, Virginija, naudojamas kalbant apie mirties nuosprendžio įvykdymą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Partrenkė paspirtukininką

Pasak Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės Andromedos Gruslienės, ketvirtadienį, apie 9 val., Klaipėdoje, Smiltelės-Simonaitytės g. sankryžoje, automobilis „KIA” sukdamas ...
2024-06-13
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Dėl vienos gatvės pavadinimo žadamas piketas, dėl kitos kyla galvosūkis 

Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisiją pakeitusi Klaipėdos mero potvarkiu sudaryta taip pat pavadinta darbo grupė, ...
2024-05-29
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Klaipėdoje nušautas vyras, nusišovė ir žudikas

Žurnalistas Česlovas Kavarza socialinio tinklo paskyroje praneša, jog sekmadienio rytą Klaipėdoje, Varpų g., netoli Prano Mašioto progimnazijos nušautas 38 metų ...
2024-05-26
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This